Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan történhetet ez a...

Hogyan történhetet ez a szerencsétlenség?

Figyelt kérdés
Ma hajnal körül, valószínű egy kutya betört az udvarra, kinyitotta az ólakat, és megölte az összes baromfimat (100 darab kéthées csirke, 8 tyúk). Mindössze 1 csirke és 1 kakas élte túl a támadást, valamint hat tyúkot olyannyira megsebesített, hogy azonnal le kellett vágni. Nem tudom hogyan történhetett az eset. A ház rendesen körbe van kerítve, és nem láttam sehol se behatolás nyomát. Valamint azt sem tudom, hogy volt képes 2 ólajtót kinyitni, és legyilkolni mindenkit. Már szóltam az állatorvosnak, de mivel nem tudom beazonosítani a kutyát, nem foglalkozik az üggyel. Az önkormányzatnak is bejelentettem ezt, de az ő bölcs tanácsuk annyi volt, hogy temessem el őket. Kötöttem hurkot néhány ajtóra, hogy ha visszatévedne az a dög, akkor kinyírjam vele. Tudtok javasolni jobb megoldást ennél? Egyébként már sok ilyen tyúkgyilkolászás volt a környéken, de senki nem tesz semmit. Mit javasoltok, én mit tegyek.
2010. jún. 4. 14:53
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
80%
Apóséknál görény gyilkolászik:(Nem voltam nagy segítség csak le akartam írni.....
2010. jún. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
92%

nem tudom, hogy mennyire nehéz kinyitni egy ólajtót (konkrétan hogy hogyan van bezárva), de ha bonyolult, akkor gondolkodj el rajta, hogy esetleg szándékos rongálás történt.

egyébként meg valóban görények, egyéb kis ragadozók és szoktak vadászni a baromfiudvarokban.

2010. jún. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
92%

tuti h nem kutya volt...

egyrészt nem tud ólajtókat kinyitni

másrészt nyugiban lévő tyúkokat nem szokott legyilkolászni, hanem csak a vadászösztön miatt.

Inkább vmi más állat lehetett...

2010. jún. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
90%

Ha nem látsz lyukat a kerítésen, akkor inkább görény, nyest volt.Azok simán átmennek a kerítésen és többet ölnek mint amennyit eszenek. Láttál kutya lábnyomot?

Még a róka is sanszosabb mint a kutya.

2010. jún. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Ez kutya volt. A tyúkokon (1,5 évesek voltak) látszott a harapásnyom. És az ólak rendesen le voltak zárva. Csak nem tudom merről jött be, mert sehol semmi nincs kifeszítve, vagy aláásva.
2010. jún. 4. 15:04
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, hogyha kutya megy be, akkor azt látod. a harapásnyomra állatorvos mondta, hogy kutya? Mert te nem tudod megkülönböztetni (szerintem pl. a rókáétólaz állatorvos se tudja.)r
2010. jún. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem is görény lehetett.Az pusztít így és nincs behatolás nyoma.
2010. jún. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Róka nincs arrafelé.

Láttam a kutya lábnyomát a sárban.

2010. jún. 4. 15:07
 9/31 anonim ***** válasza:
83%
Most a víztől minden állat menekül. Ha eddig nem is volt róka, görény, nyest arrafelé most lehet. Hidd el a kutya nem öl 100 tyukot.
2010. jún. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

A görény meg tudja ölni az idősebb tyúkokat is? És a kakast?

Az gondolom, hogy kutya, mert tele volt tollal az egész udvar, sőt még az elűlső udvar is.

Ha görény, akkor vissza jön még? Hogyan állítsak neki csapdát? Jó az, amit fent leírtam.

2010. jún. 4. 15:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!