Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Törpemalacot lehet lakásban...

Törpemalacot lehet lakásban tartani?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok és pár hónapos beagle-m mellé szeretnék egy kismalacot. Tarthatom a lakásban? Naponta kb hányszor kell levinni sétálni?
2008. okt. 27. 10:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
Minimalacra gondolsz? Tartani lehet éppen, de irtó büdös, a rendes tisztántartás mellett is. Csakúgy mint a nagyobb társai. És én úgy tudom, hogy neki nem tudod megtanítani, hogy az alomtálcába intézze a dolgait.
2008. okt. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen minimalacra gondolok, csak valahol úgy hívják hogy törpemalac. Szerintem ugyanaz mind a kettő.
2008. okt. 27. 11:38
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Hogyne lehetne megtanítani, a malac legalább olyan okos mint a kutya. Simán be lehet szobatisztaságra tanítani.

A sétáltatás a lakástól is függ, családiházban ki lehet engedni az udvarra is akár, csak vigyázni kell, meg ne szökjön, bár elvileg visszajön. Amúgy jól tűri a kevés mozgást is. Panelházban viszont nem célszerű tartani. Én még vigyáznék a kutyával is, a beagle lehet megtámadja, ha még nagyon kicsi a malac, először össze kell őket szoktatni.

2008. okt. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Még a beagle is nagyon pici nem hiszem hogy megtámadja. Amúgy nem kertes házban lakunk. Naponta 3x lenne sétáltatva. Az elég neki?
2008. okt. 27. 14:01
 5/12 anonim ***** válasza:
6%
és az egy szenvedés egy állatnak aki a sárban dagonyázna legszívesebben hogy ott tartsák egy házban én nem engedném és a szüleid sem fogják szerintem ez állatkínzás
2008. okt. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%

(előzőre) Nem tudom honnan vetted hogy a törpemalacok büdösek és nem a legjobb lakásban tartani...

ajánlom figyelmetekbe: www.torpemalac.hu

2008. dec. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%
Te jó ég! Egyaltalán nem büdös. Két éve tartok törpemalacot, de semmi szaga. Lakásban is lehet tartani hiszen teljesen szoba tiszta. De szerintem 2szer is gondold meg mielött beszerzel egyet. Nagyon sok alom kell neki, mert sűrűn wc-zik. hiába viszed el egy nap 2-3szor sétálni. Az enyém kb 5ször meg ki egy nap.És még így is használ almot. A kutyával tuti jól kijön, eléggé társas lény. És amúgy ha véletlen a kutya megtámadná, bár ha pici nem fogja, esélye sincs a malaccal szemben. És azt is gondold meg hogy most 14 éves vagy de egy ilyen malac 15-20 évig él. És a legtöbb malac egy gazdás. Ergo ha téged fogad el gazdájának, nem hagyhatod a szüleidre később. Nem olyan mint egy kutya. Okosabb, tanítható, de öntörvényű. És hatalmas türelemmel kell nevelni. És amúgy az sem igaz hogy szeret a sárban fetrengeni. Én nyáron 10féle dagonyát csináltam a kertben neki, de egyik sem tetszett neki. A tiszta vizű medencébe viszont bement. Úgyhogy kapott egy 15 centis kis medencét, és csak abba ment bele, sima víz volt benne. Tehát nem kínzás neki lakásban lenni. Ja és a forgalmas helyen szerintem félni fog, ha sétálni csak oda tudod vinni.
2009. jan. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Istenem ilyen hülyeséget hogy büdös, az enyém most itt fekszik melletem az ágyamon és kb 2 hete nem fürdött de nem hogy nem büdös még jó illata is van,és hogy kinzás lenne-e nem nem az (csak ha panelben laksz)amikor ki akar menni kiengeded és ennyi túr magának egy gödröt te öntessz neki bele vizet és tud dagonyázni... késöbb megszárad és le tudod kefélni amúgy az enyém nem szokott sűrün dagonyázni.az elöttem lévő kommentelőnek valamiben igaza van de én nem gondolkodtam egy nap kitaláltam hogy lessz minimalacom és két nap múlva lett is.semmi gondom nincs vele , nem sűrün szoktam sétáltatni mert aránylag nagy udvarunk van és ezért nem igényli .de én egyépként (mivel már nagy)nagykutyáknak való hámmal sétáltatom és ez így könnyű és nem is zavarja őt
2010. aug. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Az enyém is nagyon szeret dagonyázni, viszont a medencébe bele nem menne. Abból is kilötyköli a vizet és sarat csinál magának. Az enyém eleve kertben lakik be sem jön a házba. Elég nagy mozgásigénye van. És persze kajaközpontú. Mivel sokat eszik, sokat is jár wc-re. És maga az állat télleg nem büdös, viszont az ürüléke és a pisije eléggé. De az előző malacom házban lakott és ő szobatiszta volt. Szóval az egy bazi nagy hülyeség, hogy nem lesznek szobatiszták.
2010. aug. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
0%

7/9 neked is aztan sok tapasztalatod lehet...

A kutya is egy gazdas, mar ne is haragudj, nem veletlenul depresszios a kutya ha elmegy a gazdaja nagyobb idoszakra. Es ha nem hiszed el, nezd meg a hachi c filmet, ott lathatod igazan h meg a gazdaja halala utan sem fogad el mas gazdat! Azzal pedig h a malac okosabb a kutyanal vitatkoznek. Minden allat olyan okos amennyit tanitva van, foglalkozva van vele. Egy kutya is lehet buta, meg egy malac is, gazdatol fugg ;)

2016. jún. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!