Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szeretnék kisállatot! De milyet?

Szeretnék kisállatot! De milyet?

Figyelt kérdés
az a kérdésem lenne, hogy milyen állatot tartsak? az a baj, hogy panelban lakom és ezért nem tudok cicát, kutyát tartani, mert tudom, hogy nem érezné itt jól magát. És nekem nagyon fontos, hogy az állatnak is jó legyen. Ezért tudnátok olyan állatokat mondani, amiket itt is tudok tartani? A válaszokat előre is köszönöm :)

2018. márc. 9. 19:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy macska jól érezhetné magát.

De ha ezt nem szeretnéd, akkor vadászgörény.

A nyúl macerásabb, mert mindent meg kell védeni a rágcsálásától, másrészt társas állat, kettő kell belőle, de szintén lehetőség.

Tengerimalacok, szintén párban.

Vagy terráriumban hörcsög: fajtól függően vagy egyedül (szíriai, dzsungáriai) vagy többen (roborowski)

Vagy szobai röpdében, kiengedéssel valamilyen madárból min. egy pár (de sok kosszal jár, erre fel kell készülni)

2018. márc. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A kutya mindig a gazdával érzi legjobban magát, ha ez a házban van (és mellette le van fárasztva és le van mozgatva) akkor ott a legboldogabb, legyen ez egy panel. A macska meg teljesen jól elvan házban sőt, ott a legjobb neki mert nem csavarog el, nem ütik el, nem mérgezik meg, nem támadja meg a kutya vagy a szomszéd gonosz kölyke. Nekem két szobacicám is van pedig nem panelban lakok, egyik nap pont az egyiküket véletlenül kicsuktam és nem vettem észre, fél óra múlva a kilincsre ugrált és az ablakba ült kívülről keservesen nyávogva hogy ő bizony be akar jönni. Szóval hidd el jól éreznék magukat ők is.


De ha mégse szeretnéd, akkor a nyuszik vagy tengerimalacok ideálisak lehetnek, de őket párban kell tartani. (mármint kettőt kell tartani nyusziból vagy kettőt tengerimalacból)

2018. márc. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ :) nagyon nagyon szeretem a cicákat, de félek hogy esetleg kimászik az ablakon, mert 9. emeleten lakom. Ráadásul nem tudom mennyire érezné jót magát többnyire bezárva :( és még az is probléma, hogy csak délután vagyunk itthon, mert én iskolában vagyok a szüleim pedig dolgoznak.
2018. márc. 9. 19:33
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Macskabiztosra kell megcsinálni az ablakot, ennyi.

Ha macskát szeretnél, akkor az legyen, jól fogja érezni magát - és a macska még az egyedüllétet is sokkal jobban viseli, mint a kutya, kisebb felelősség is, mert nem kell sétáltatni, ha esik, ha fúj,a szüleid életét sem forgja fel annyira stb.

2018. márc. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Vannak direkt macskahálók ablakokra és ajtókra, olyan mint egy erős szúnyogháló. Nálunk egyébként a szúnyogháló is visszatartja őket, nyáron éjjelente ott szellőztetik magukat az ablakban feküdve. :D Egyébként hidd el nekem, nem baj ha nem vagy otthon sokat, az enyémek végigalusszák a napot, van hogy reggel elmegyek dolgozni és valahol alszik már a macska, délután pedig ugyanott találom meg és peckesen nyújtózkodik hogy na ő most felébredt feltálalhatom a vacsorát. :D
2018. márc. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
aranyos lehet :D és úgy tudom, hogy ha utaztatni akarom a cicust akkor kell útlevél meg mondjuk vonatjegy, ilyesmi. De nem igazán értek ezekhez, szóval ezek így mennyibe kerülnének? Meg az oltások?
2018. márc. 9. 20:18
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem kell, mert ha hordozóban viszed poggyásznak minősül.
2018. márc. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem 3 törpenyuszim van lassan 5 éve tartok. Ha érdekel hogy kell tartani őket írj rám priviben segítek szivesen
2018. márc. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az oltások elég tág határok közt mozognak, keress rá egy közeli rendelő áraira.

Belföldi utaztatáshoz nem kell jegy neki, papír sem, külföldi útra kell a kisállatútlevél, ezt az állatorvos intézi.

2018. márc. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Pl.: Hullámos papagáj, nimfa papagáj, szakállas agáma, halak!
2018. jún. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!