Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lovasok! Csak játszik vagy támad?

Lovasok! Csak játszik vagy támad?

Figyelt kérdés

Szóval. 14 éves vagyok,és van a hugomnak (5 éves) egy olyan pónia, akit én lovagoltam be.Nagyon kedves,érdeklődő herélt paci,de néha nagyon szemét. Két kérdésem lenne. Az egyik:

1.Ma kimentem hozzá egy kicsit ellenni vele.Nyerítéssel fogadott és mindenemet végig szagolta.Megszeretgettem és elindultam a karámba.Követett.Ahogy elkezdtem futni/kocogni,azonnal elkezdett rohangálni körülöttem,hozzám nagyon közel felágaskodott és kirugott felém,de egyszer sem rontott nekem.Aztán kipróbáltam valamit.Beálltam középre és elkezdtem hajtani.Elkezdett rohanni,ahogy mozdultam ő is mozdult.Közben kirugdosott felém meg ugrált,dobálta a fejét. Aztán megálltam és ő is megállt, aztán odajött hozzám. Kérdésem: miért rugott ki felém, miért ágaskodott? megakart támadni,vagy csak játszott? ha megakart támadni,akkor miért nem rugott meg egyszer sem?

2.Másik:Olyan a paci, hogy mindig csipked. Vagyis csak próbál,de kilehet előle térni.Odamegyek hozzá, ő szagolgatja a kezemet,aztán talál egy olyan pontot, ahol megakar harapni és már nyitja a száját.Én elrántom ő meg felkapja a fejét és megijed. Kérdésem: miért akar megcsípni? játszik, vagy nemakarja hogy vele legyek?


Nagyon fontosak lennének a kérdések,mihamarabb várom a válaszotokat, mert nemtudok eligazodni hogy játszik vagy támad.

Köszönöm előre is!


2010. jún. 13. 21:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű. Ha egy ló támad, akkor hátrafelé lelapítja a füleit, sunyít. Ha felfelé állnak a fülei, akkor csak játszik veled. A lovak vidámságból is szoktak kirugdosni.
2010. jún. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

És te belovagoltál egy lovat úgy, hogy ilyen alapkérdéseket teszel fel?:O Hogy?:O

1. Valszeg támad, csak nincs bátorsága befelyezni, magyarul blöfföl, de látni kéne a lovat, mivel ők nonverbálisan kommunikálnak.

Hajtásnál a kirúgás az ellenszegés, a fejrázás azt jeletni nem tetszik neki a feladat.

2. Ezt csikók szokták, ismerkedik a világgal, mint ahogy az ember életében is van időszak, mikor mindent a szájába vesz.


Egyébként olvass már kicsit a lovak viselkedéséről valami könyvet könyörgöm, mert nem csak támadni és játszani tudnak...

2010. jún. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
ne könyörögj, nem használ. azért kérdeztem mert nem voltam biztos benne. rengeteg ilyen könyvet olvastam már, de az teljesen más mint élőbe látni a lovat. volt egy kedves pacim akit én nagyon szerettem,pár hete szívrohamban halt meg,kiesett alólam.sokszor nála sem tudtam megmondani hogy ez tetszik neki vagy sem. nem küldött egyértelmű jeleket. és a póni most 3 és fél éves, nagyon játékos. Csak épp ezért voltam bizonytalan, hogy ha támadni akar akkor támadjon, vagy ne. Most akkor döntsük már el, mert az egyik pillanatba nyerítve üdvözöl és rohan felém, a következőbe meg megcsíp, stb.
2010. jún. 13. 22:14
 4/12 anonim ***** válasza:

1. Játszott. Az enyém is ezt szokta csinálni, emiatt ne aggódj.

2. Csipkedés. Ebből is lehet játékot csinálni. Vagyis mi ezt csináltuk. Mindig mikor már látod, hogy csípni akar, a lábaddal érintsd meg a lábát. Nem belerúgásról beszélek, csak a lábfejeddel simítsd végig a lábát

vagy csússz végig a sarkaddal a patáján. Ha elvontad a figyelmét, lépj arrébb és vezesd magad után. Ha újra csípni próbál, ugyanez.Egy kis gyakorlás után amikor a ló csipkedni akar elkezdeni,akkor megáll és lenéz a sípcsontjára. Figyelemelterelés. És felejtsd el a kézből etetést.

2010. jún. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A ló füle hogy állt közben? Ez fontos tényező,mert ha hátrafesziti,vagyis sunyitot,akkor támad,amúgy csak játszik veled.
2010. jún. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Csipkedni ápolás közben szokott? Mert ha igen, akkor csak viszonozni akarja a vakargatást...
2010. jún. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
nekem i s ilyen a lovam és csak játszik!
2010. jún. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
már mint mondták előttem is : csak játszik. Mivel futottál ő is elkezdett futni, mivel hajtottad lehet , hogy tettszett neki. Nekem is ezt csinálja néha a lovam. Sőt mind az 5 ezt csinálja csak játszanak . Bár ne tűrd el neki mindig. Néha szólj rá,nehogy belefeledkezzen és a végén baj legyen. Remélem segítettem
2010. jún. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
az a figyelemeltereléses módszer az szerintem jó. A fülei, hát az hogy nemnagyon szokott de általába ugy fut h sunyít és kirugdos meg bakol utána már nemsunyít és rohangál körülöttem.
2010. jún. 21. 13:43
 10/12 A kérdező kommentje:
de ha igazából belegondolok rám soha az életben nem sunyított ugy igazán, tegnap láttam milyen amikor sunyít, mert jött egy új ló és folyton támadta. szóval rám nem sunyított még így, és a tekintete sem szórt villámokat..
2010. jún. 23. 10:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!