Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Axolotl vagy kaméleon?

Axolotl vagy kaméleon?

Figyelt kérdés

Ha van az oldalon egy szakértő,akár az egyikben jártas,írja le azt,hogy meddig élnek ők,mennyi a költségük,milyen fő problémákkal küzdenek meg velük a gazdik.

Hülye kérdés,de képesek fájdalmasat harapni? :D

Mi az,ami szarvashiba kezdőknél a tartásban?miben vezetik félre a kereskedők őket?

Melyikkel van több gond? Melyiket lehet inkább kézhez szoktatni?

Köszi a választ! Igen,a két faj,mint ég és föld,de érdekel mind a kettő.

Leginkább a sisakos kaméleon és mexikói axolotl izgat. :)



2018. jún. 6. 18:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van itthon sisakosom is és két axim is. Tényleg ég és föld a kettő :D

Mind a kettőt másért tudom ajánlani. Az axiknak piszokegyszerű a tartása, csak gyakran kell náluk vizet cserélni, emellett az axik olcsóbbak, kisebb az elhalálozási esély, mert szinte mindent képesek túlélni, viszont azzal számolj, hogy vizi lények, tehát kézbe nem nagyon vehetőek.

Kaméleonból, ha kezdő vagy, mindenképp a sisakost ajánlom (nekem is az van) és mindenképp hímet, mert a nőstények gyakran pusztulnak el tojásrakás közben. A kamit kézbe lehet venni, ha sikerül megszelidíteni (ami nem nehéz feladat), viszont drága felszerelésekre van szüksége ês minden nap foglalkozni kell vele.

Mindkettő képes megharapni, dr annyira nem harapnak nagyot, és nem is szokásuk.

Ha ilyen t szeretnél, ajánlom figyelmedbe a TerraPlazát, ahol olcsön tudsz, jól nevelt állatokhoz jutni, ráadásul minden standnál nagyon segítőkész és tapasztalt szakemberektől kérdezhetsz. :)

Ha kell még segítség írj nyugodtan :) Rengeteg mindent érdemes még tudni beszerzésük előtt és sajnos a netről tényleg nagyon nehéz tájékozódni.

(Ja igen. Én nem ajánlom az egyben tartásukat, mert ugyan az axikat nem zavarná, a kaminak rendes talajra van szüksége és ha túl sokat mozog valami körülötte, akkor ingerült lesz.

2018. jún. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

#11 Akkor élek a lehetőséggel,írok privátot.

Te vagy az emberem,térdre borulok előtted.

Erről a TerraPlázáról csak hallottam,de nem tudtam,hogy mi.

2018. jún. 8. 19:59
 13/18 anonim ***** válasza:

Axolotlot olcsóbb és könnyebb tartani, de nézz utána a tartásának. Sokkal tovább él, mint a 4-5 évig élő kaméleon. Az axi 25-30 évig él, cuki, jó nézni, hogy mit csinál. Figyelgetni tanulságos. Lehet egyedül tartani is, de párba is tarthatóak. Volt régebben kaméleonom is, de azzal olyan túl sokat kellett bíbelődni, hogy pára is meg meleg is legyen.


Szóval szerintem inkább axolotl, de nézz utána. Axim is van.

2018. jún. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Ha ragaszkodnék a hüllő irányzathoz,akkor melyik lenne a legalkalmasabb?

Gondolok hasonlóra,mint a szakállas agáma.

Köszi utolsó!

2018. jún. 11. 21:25
 15/18 anonim ***** válasza:

Az előző, "axolotlos" válaszadó vagyok!


A szakállas agámát is nagyon tudom ajánlani, könnyen szelídül, könnyen kezelhető és tartható, cuki, intelligens gyík! Magas, keskeny terkót kell neki csinálni, legyen 60-70 centi széles és -hosszú; 1 méter magas Egy szekrénypolc beüvegezése(nálam így van csinálva), átalakított vitrin, vagy egy óriás nagy, átlátszó, pl játéktároló doboz is megfelelhet számára! Az enyém 54 cm, hím, szelíd, citromsárga! Neve: Susu; de én tudom ajánlani a Süsü, Süti, Cuki, Momó, Agi, Szaki, Agesz neveket!


Nézz utána mondjuk itt(ez egy szuper oldal): [link]

2018. jún. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2018. jún. 24. 16:36
 17/18 anonim válasza:

Az axi átlagban olcsóbb mindnél. Rohadtul nem kell nagy szűrő neki mert nem szereti a nagy keringést. Levegőztető kell neki hűtésre pedig egy nagyobb jégkockát szoktam használni ha eléri a víz a 20 fokor.

Takarítani kell igen meg a vízcsere se árt de ha esőztetős a szűrőd ami kevésbé zavarja fel a vizet, akkor amúgy is párolog sok.

A kézhez szoktatásról meg annyit hogy az enyémek nem is esznek meg semmit amit csipesszel vagy kézzel nem lóbálok meg előttük. Vannak axik amik felismerik egy idő után a kezed és bújnak hozzá. Persze eleinte megpróbálnak megenni de az nem hogy fáj, inkább olyan mintha lefejelne. Nem igej van foga...

2018. júl. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Fizz!1000 válasza:
Más az életterük úgyhogy szerintem nem jó ötlet együtt tartani őket. És egy hím kaméleon megenné az axolotl-t
2018. aug. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!