Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a hagyományos...

Mit tegyek a hagyományos egércsapdára, hogy lecsapja az egeret?

Figyelt kérdés
Előszöris tettem rá párizsit, amit előszeretettel elfalatozott róla. Aztán tettem még rá sült kolbászt is, de arra nem ment rá. Most tettem rá egy darabka sajtot, azt szintén elkezdte most lerágcsálni, még maradt rajta egy kicsi, de szerintem ebből sem lesz semmi. Ha diót tennék rá, azt több ideig rágcsálná, aminek hatására rácsapódna? Nem tudom hogy történhetett, mert most nagyon érzékenyre állítottam, így a legkisebb mozzanatra is működésbe kellett volna lépnie. Amúgy próbáltam a ragadós csapdát is, hogy a csalit beleraktam a közepébe, de abba valamilyen oknál fogva nem megy. Ha esetleg van egy 100%-os módszer, azt is szívesen fogadnám.

2018. júl. 6. 02:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
Hagyomanyos egercsapdara diot tettem amit oda kellett erősítenem a kioldó szerkezethez nagyon vékony rézdrótot használtam, diónak nem kell nagynak lennie nekem letört a két oldala igy nem lógott ki a drot alól semmi de az egér ráment és meg is fogta, ha csak ugy rateszed akkor nem kezdi el rancigalni azt a kioldó pléhet és nem csap le a csapda
2018. júl. 6. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%

Úgy kell annak működni hogy ha hozzá ér , rögtön lecsapja. Vegyél műanyag egérfogót jobb mint a hagyományos .

[link]

Ez tökéletes. Csak itt is rögzíteni kell a kaját hogy ne tudja lelopni.

2018. júl. 6. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Kenjél rá csokit vagy mogyorókrémet.

Imádják, gyorsan odavonzza. Nem tudja egy gyors mozdulattal lelopni, hanem lehallgatja, rágja a csapdát. Nekem bevált.

Egy egész pici olvadt csoki bőven elég.

2018. júl. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
64%
Én csak is élvefogót használok, az az befőttesüveg módszert (működik), és ki viszem a közeli rétre elengedem. Úgy érzem nincs jogom megölni egy állatot azért, mert nekem útban van. Kínozni meg végképp nem.
2018. júl. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%
Majd visszamegy.. aranyos ez a szentimentális hozzáállás a kártevőkhöz. Kérdező, az az egér biztos valami tapasztalt vén példány. Nem lesz könnyű elkapni.
2018. júl. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
Amúgy meg ha minimális piszkálásra nem csapta le az egérfogó, az elég selejtes darab lehet.
2018. júl. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekem ez a kedvencem:

https://www.youtube.com/watch?v=wvWD-E-gbkk

Olyan cukik ott a lyukakban sorakozva ^.^

2018. júl. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
25%

4-esnek van igaza. Én is ezt csinálom. Van élvefogó csapdám, kiviszem és elengedem a határban.

Nem is értem, hogy egy állítólag értelmesnek mondott lény, hogy gondolhatja, hogy joga van egy másik élőlényt megölni, csak úgy.Ráadásul ilyen kegyetlen módszerrel.

Belegondoltok egyáltalán, hogy az a kisegér is érez fájdalmat,hogy neki milyen kegyetlen rossz amikor lecsap rá, és főleg ha olyan testrészére csap le, amikor nem hal meg azonnal, csak szenved?

Miért érzitek halálos ellenségnek azt a pici kis élőlényt?Miért van az bennetek, hogy mindegy hogyan, de el kell pusztítani, ki kell végezni? Ráadásul még úgy, hogy az neki minél szarabb legyen.Mi ez a bosszú?

Értelmes emberi lénytől ez valahogy érthetetlen.

Én nem leszek azzal se kevesebb, se több hogy vettem 1 élvefogót, és ha muszály, azzal megfogom az egeret, persze figyelni kell, nehogy éhen-szomjan benne elpusztuljon, ha nem nézek rá, főleg ebben a melegben, de télen meg is fagyhat.Elengedem megfelelő helyen, nem a saját kertemben, hanem kint a mezőn.Ennyi.Még nem haltam ebbe bele.És vissza se jött az egér, mert neki ez nagy távolság.Másik bejöhet, de az nem.

Olyan érdekes ez: ha valaki itt azt kérdezte volna,mit tegyen a kutyacsapdába,hogy a kutya belemenjen és megölje, itt mindenki fel lenne háborodva.

Az egérnek se jobb a csapda.

Tehát a kutyáz magatok miatt védenétek, mert egy kutya sok embernek a szórakozást, eszközt jelent.

2018. júl. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ezt mindenki maga dönti el.

Az élve fogó nagyon kis cuki gondolat, de nem hatékony. Hidd el, hogy visszamegy, főleg ha fészke van, benne 4 pici egérrel. Akiknek pár hét múlva lesz 4 pici egere. És azoknak is... Év végére ellepik a házat.

A szúnyogok és kullancsok ellen is így védekezel? Ugye nem? Ezek szerint az egérnek több joga van élni, mert cuki?

Ez a gombszemű cukiság úgy húzza maga után a vizelet csíkot, mint csiga a nyálát. Mindenhol hagy csokireszeléket is maga után. A kisebb gond, hogy büdös, a nagyobbik, hogy rendkívül sok fertőzés melegágya lehet.

Az àltaluk okozott anyagi kár is lehet óriási. Mondjuk egy megcsócsált vezeték miatt égett màr le családi otthon. Nagyinàl a gázpalack vezetéket rágta el: Jó, hogy nem robbant be.

A szétràgott ruhák, könyvek, cipők sora még a legkisebb problèma.

Úgyhogy az én szememben nem egy cuki kis gombszemű állatka, pont olyan utálatos, mint a kullancs, csak nagyobb. Ha élve sikerül elkapni, megkapja a macska. 😈 Legalább gyakorol, hogy legközelebb be se jusson. 😈


De ha élve akarod: ferdén dönts a polchoz egy üres 2 literes üveg palackot, az aljára mehet bármilyen csali. Boldogan bemászik érte, ki viszont nem tud a csúszós üvegen. A legegyszerűbb egérfogó a világon.

2018. júl. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem bosszú, csak a józanabb ember felfogja mi az egér: nem egy édibédi cukiság, hanem kártevő ami előszeretettel megy vissza az ismert helyekre. ha nem irtják ki akkor szaporodik, zabál, szétrág mindent, előszeretettel szarik és hugyozik össze mindent, és undorítóan büdös tőle minden. Persze a fotel-állatvédőknek nyilán nem számít a kár amit az ocsmány kis dögök okoznak. Márpedig ezek mindenbe belezabálnak. legyen az élelem, ruha, vezeték, nem számít. Először egy egér, egy éven belül meg ötven-hatvan példány.
2018. júl. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!