Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nyuszi (k) vagy cica?

Nyuszi (k) vagy cica?

Figyelt kérdés

Egyedül élek egy lakásban. Szeretnék valamilyen ragaszkodóbb háziállatot, és eközött a 2 között vacillálok. Ha nyuszi, akkor nyilván 2 lenne belőle (mondjuk egy összeszokott páros a mentéstől). A cica szerintem jól elvan egyedül is. (Ugye?)

Szabadon lenne a lakásban+ biztonságossá és árnyékosabbé tenném az erkélyt, ami még a lakáson kívül (ami kb.60 m²) 15 m²-t jelentene. Nyusziból "normál" métetűt (fajta mindegy) vagy óriást szeretnék, de őszintén az óriások közelebb állnak a szívemhez. Cicát mindenféleképpen tenyésztőtől vennék, egyelőre a munchkinok, maine coonok és a ragdollok tetszenek.

Egy olyan kis társat szeretnék, akit lehet dögönyözni, simogatni, tudjuk együtt nézni a tévét. De akkor sincs kétségbe esve, ha 7-8 órára egyedül van hagyva.

Mindkettőnek tudom biztosítani az megfelelő orvosi ellátást és a felszereléseket. (Ivartalanítás, oltások, nyuszi esetén 120/140 cm-es ketrec, macska esetén macskabútor).


2018. júl. 17. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:

En lehet egy kicsit elfogult vagyok most, de nyuszikat nagyon tudom ajanlani :)

Ha kis korukban elhozod oket es rendszeresen foglalkozol veluk akkor nagyon bujosak es kedvesek lesznek!

Nekem is van otthon ketto es nincs jobb annal amikor kiengedve 'binkyznek' :)

Nagyon egyszeruen tanithatok szobatisztasagra, bar arra figyelni kell hogy a vezetekek jol el legyenek dugva, nehogy megragjak

(amugy ha a nyusziknal mindegy a tenyeszto, le is csekkolhatod a nyulmentest facebookon, vannak magyon edes, bujos nyuszik ott :))



Macskaim is voltak, es igazabol ok is elkepszto kis kedvencek, de nagyon valtozo szemelyiseggel rendelkeznek, tehat lehet valamelyikuk nem szereti annyira a szeretgetest. Ugyhogy ha mindenkeppen tenyesztotol akarsz hozni, azt jobb eszben tartani.

Igazabol rajtad mulik melyikre vagysz, mert eleg kulonbozo allatkak.

2018. júl. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A nyulaknál nagy gondot jelent a fogtúlnövés, ha már a megszokottól eltérő módon eszi a tápját vagy a szénát, huzamosabb időn keresztül, akkor nyúlhoz értő orvosnak, bele kell nézni a szájába gázos altatás mellett.

Injekcióval nem szabad altatni, egy átlagos kutyás macskás orvosnak nincs meg az egzotikus szakirányú vizsgája, ergo nem ért hozzájuk.


Macska mellé is lehet párt venni, nálunk a két testvér másabb együtt, játszanak stb.

2018. júl. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Szia! Én is inkább a nyuszikat ajánlom, nekem is, nagyon bújósak. Egész nap a lakásban vannak, viszont arra fel kell készülni hogy a vezetékeket, a hosszabb függönyt, és a bútorok sarkait előszeretettel rágcsálják. Éjszakára mindenképp ketrecbe kéne tenni őket. Fiatal nyuszit ajánlok kezdésnek mert az könnyebben válik szobatisztává.

Régen volt macsek is de ha nem mehet ki minden nap legalább 1 órát a szabadba akkor, kiássa a cserepes virágokat, szétkarmolja a szőnyeget és leborogatja a tárgyakat. Nekünk nem volt időnk minden nap megsétáltatni így néha kiengedtük egyedül és mindig vissza is jött, megoldódtak a problémák viszont a szomszéd rakott ki egér mérget azt megette és sajnos meghalt.

2018. júl. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én cicám nagyon pici korában bújós volt. Aztán megváltozott, nem tudom miért, és már nem bújik. :/

Tudok olyan nyusziról aki ugyanúgy kiskorában bújós volt de ahogy idősebb lett úgy agresszivabbá is vált, az ivartalanittatás után megnyugodott de nem vált bújóssá.

Akármennyire is szeretném ,hogy a cicám bújós legyen sajnos nem lehet erőltetni.

Lehet fajta kérdése is. Talán egy pici kutyával jobban járnál.

2018. júl. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
cica is lehet kedves bújós ha kiskorában sokat szeretgeted (meg persze nagy korában is ;D ) a munchkinokat én imádom, nagyon édesek szóval a helyedben én azt választanám. nekem volt nyuszim párszor de sose tudtam őket bújósra nevelni :(
2018. júl. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A nyuszit ajánlom én is, praktikussági okból is, mert ha megunod, készíthetsz belőle nyuszipörköltet.
2018. júl. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!