Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Macska vagy nyuszi?

Macska vagy nyuszi?

Figyelt kérdés
Nyuszim nagyobb valószínűséggel lehet, de ha lehetne macskám is, akkor melyiket ajánlanátok? Mik az előnyei és a hátrányai a két fajnak? Nyuszikhoz kicsit jobban értek, de azért "macskából" sem vagyok totál lüke. De azt nem tudom, hogy pl. egy szoba (az én szobám) elég lenne egy cicának? Vagy kettőt kéne venni, hogy ne unatkozzon? Meg minden előnyre és hátrányra kíváncsi vagyok :)

2016. márc. 29. 15:00
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja, és kettő vagy egy nyuszi kell? SZóval a nyulak társas állatok? Csak mert mindenhol más van...
2016. márc. 29. 15:03
 2/12 anonim ***** válasza:
50%

Nyusziból mindenképp kettő kell. Két nyúlnak 4-6 négyzetméterre van szüksége állanó éllettérnek, emellé napi több órás kiengedés.

A nyuszik nem szeretik ha emelgetik őket, hatalmas stressz nekik. Ellenben a cica, ha hozzá van szokva fel lehet venni ölbe nyugodtan.

A nyúl illetve a macska is szürkületkor, éjszaka aktív állatok, ez, ha a szobádban tartanád zavaró lehet.

Egy cicának is elég nagy a mozgásigénye, szerintem egy szoba nem igazán lenne elég neki.

Mindkét állatnak költséges a tartása, etetés, állatorvos, különböző felszerelések.

2016. márc. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
Macska egyedül jól el van.
2016. márc. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az egész szoba 17 négyzetméter, abból max. 6-7 négyzetméter szerintem a bútorok, leülni letudok, szerintem nem zavarna, 2 évig egy szobába voltam egy igencsak aktív hörivel (nemsokára megint a szobámba lesz, ezúttal a 2. hörim) és ha egy macseknak nem elég egy szoba, akkor inkább hagyom :/ és a tartási kültségeket, igen tudom :) Köszi a válaszokat! Akkor nyuszi lesz :)
2016. márc. 29. 15:15
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem volt mindkettő, leírom a hátrányokat. Mindkettőt heti min 2x kell takarítani, árban az alom ugyanott van. A cicát oltani kell meg bolhairtózni, vigyázni, hogy ki ne szökjön és elcsavarogjon, verekedjen stb. A kandúrok jelölgetnek, magyarul összevissza pisilnek (sok még ivartalanítás után is). Plusz az enyém egész éjszaka a fejemen ugrált és minden hajnalban felkeltetett.. A nyuszit pár órára ki kell engedni a ketrecből mindennap, hogy mozogjon eleget, vigyázni kell nehogy kábelt vagy bútort megrágcsáljon. Éjszaka elég hangosak tudnak lenni, kaparásznak, szaladgálnak a ketrecbe stb.. Meg gondolj arra, hogy nyaralásnál egyiket se tudod vinni, ki vigyázna rá. Én a nyuszit ajánlanám, nekem jobban bejött :)
2016. márc. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A macska alkalmasabb kedvencnek mint egy nyuszi.
2016. márc. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
14%

Ha kertes hàzban laksz akkor is a macska mert a nyúl csak van mint a katicabogàr.A macska jobban kommunikàl veled.

Ha nem kerteshâzban laksz akkor amit az előttem szóló írt az van.

Én a macskât ajànlanàm mindenképpen.sajnos az valóban gond hogy a macska portyàzni jàr és jó esetben hazakeveredik még akàr sérülten is de volt hogy elment aztàn sose làttuk többet.

Télen az alomra jàrnak a mieink de nyàron nincs is nàlunk az alom odakészítve mert olyankor elmennek mindenfele,de úgy hogy a sajàt udvarra nem is raknak semmit.

Ha nem engedném őket ki akkor valószinűleg gyogyósok lennének de így teljesen nyugodtak maradnak.Hazaérek ahogy leülök màr ugrik is az ölembe.A 8éves kandúrúnk meg olyan hogyha valamelyikünk beteg de úgy tényleg szar@ul van akkor a macskàt nem lehet levakarni sem.csak fekszik rajtam és nagyon halkan dorombol.pedig jól van lakva nem éhes ha fölkelek jön utànam ha visszafekszem màr helyezkedik is el rajtam.

Most 3 van nekünk.A 8éves kedvenc,egy 4éves nem annyira kedvenc de jószàndékú,türelmes,és egy nagy 1éves kandúr aki annyit eszik mint a màsik kettő együtt de fele annyi idő alatt.úgyis néz ki utàna a konyha.De ki akartàk nyìrni úgyhogy befogadtuk.

2016. márc. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%

Az 5-ös azért igencsak alábecsüli a nyuszikat. Eleve ketrec?! Nem ketrecbe való állat!

Tulajdonképpen hasonló a két állat, mert a mozgásigényük pontosan megegyezik, sokan sajnos ezt nem tudják, ezért szerencsétlen nyulat ketrecbe zárva kínozzák, miközben nem is veszik észre, hogy szenved.

Érdekes, hogy Mo.-n a macska ketrecben tartása nyilván szokatlan és állatkínzásnak minősíthető, miközben a nyuszié nem. Pedig egy kutya. A nyuszinak is minimum 2-3 négyzetméter kell napi 5-6-7x óra kiengedés mellett ahhoz, hogy egy minimum szinten kielégíthesse a mozgásigényét.

A nyulak társas állatok, nem véletlenül bünteti törvény a jobb országokban az egyedül tartásukat. A macskák az embert képesek elfogadni amolyan társként, ezért nekik a társaságigényüket az ember is képes kielégíteni, ellenben a nyuszival. Egy nyúllal hiába foglalkozol akár napi 2 órát, nem érzi jól magát, mert magányos lesz. Szóval minimum 2 nyuszi kell, ez akkor minimum 4 négyzetmétert jelent a kiengedés mellett, így egy nyúlketrec így néz ki: [link]

Mind a macskáknak, mind a nyulaknak kell oltás. Meg hát az egyéb állatorvosi költségek, ha szükségesek.

Mindkettő alapjáraton szobatiszta, így csak az almot kell elméletileg takarítani, de a gyakorlatban a nyuszi bogyóval és pisivel jelöl elég gyakran, tehát sokszor fordul elő, hogy mégsem teljesen szobatiszta módra viselkedik. Ezen az ivartalanítás segíthet. Amúgy a nyulak vizelete erősen ammóniaszagú, tehát jóval büdösebb, mint a macskáké és alomnak sem felel meg akármi, leginkább csak a fapellet jó, ami azért jelentőseb drágább a macskaalomnál. A nyuszit érdemes minden nap, max 2 naponta takarítani, mert büdös lesz. A macska is, de ő kevésbé büdös, szóval nála a 3-4 nap is elmegy, ha nem vagy túl érzékeny orrú.

Mindkettőnél előfordul, hogy összekarmolnak ezt-azt, a nyuszi elől el kell dugni a vezetékeket, a szobanövényeket meg mindent, amiben kárt tehet - leginkább mert ezzel önmagában tesz kárt.

A macskákat jobban magára lehet hagyni, ha pl. adsz neki elegendő mennyiségű tápot, vizet stb. jobban elvan, mint a nyuszik. őket nem merném egyedül hagyni 2 napra sem.

A nyulak alapvetően jóval érzékenyebb állatok (szél, hőség, etetés stb.)

A nyulak valóban inkább nézegetni való állatok, nem szeretik, ha nyúzzák őket. Ha van hozzá kedvük, lehet simogatni őket, szeretik általában, de ölbe venni, emelgetni nem jó ötlet, mert halálra rémülnek tőle - sokan sajnos még ezt sem veszik észre. A macska ellenben jól tűri. A nyúl zsákmányállat, ezért benne ösztönös, ha elemelkedik a földtől, akkor az veszélyt jelent.

A macskák bizalmát elnyerni jóval könnyebb feladat, mint a nyuszikét.

A nyulak körmét vágni kell, ha bent van tartva nem tudja kellően koptatni. A macskákét nem kell vágni.

Alapvetően a macskával kevesebb a macera, ezt úgy mondom, hogy én egyértelműen nyúlpárti vagyok, imádom őket.

Ja és a macskák valamivel tovább élnek, úgy 12-17 évig. A nyulak ha normálisan vannak tartva, ahogy kellene (tehát NEM ketrec, egyedül, nyúltáp meg széna stb.) akkor 9-12 évig élnek, ha átlag magyar módjára akarod tartani, akkor 4-8 évet.

2016. márc. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hosszabb válaszokat adó válaszolóknak, hát nem tudom :/ Az az egyetlen gond a cicával, hogy valószínüleg a többi családom nem szeretné, ha az ágyánál, meg úgy mindenhol ott lenne a macska, pedig ez muszály lenne ahoz, hogy ki-be járkálhasson (társasházban lakunk egyébként és másnak is van macskája), még arra gondoltam, hogy lehetne egy folyosót csinálni, csak éppen mekkora "falat" nem tud átugrani egy macska? (egyébként engem, ha vedlik a cica, nem zavarna, meg ha szagos, az se, mert eleve rossz a szaglásom, meg mindig lószagú vagyok + lószőrös, szóval egy cica az semmi ehez képest :D )
2016. márc. 29. 20:35
 10/12 A kérdező kommentje:
Ja, meg félreértés ne essen: ha nyuszi, ha macska lesz, az egész szobában tartózkodhat majd, de a kábeleket, növényeket meg egyéb veszélyeket jól elzárnám!
2016. márc. 29. 20:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!