Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen háziállatot tarthatok?

Milyen háziállatot tarthatok?

Figyelt kérdés
Mindig is macskás voltam, viszont januárban meghalt a cicám, és anyám szerint őket amúgy is túl drága eltartani, hogy "nem éri meg", szóval ha állatot szeretnék, válasszak valami olcsóbbat. Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy milyen állatot tarthatok? (Természetesen mindennek gondosan utánaolvasok.)
2018. aug. 21. 12:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
58%
Akkor ti valamit nagyon elb.sztatok, ha arra jutottatok, hogy nem "éri meg befektetni" egy macskába! Én is csak a hörcsögöt tudnám mondani, de ennyi erővel az sem éri meg, mert az meg le sem fog sz@rni kb... Nekem 4 macskám van, anyád lehet kitépné a haját, ha leírnám mennyiben vannak havonta. :) Az állattartás nem így működik, ahogy ti hozzáálltok!
2018. aug. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Utolsó, kérlek, olvasd el a kommenteimet, mielőtt írsz, és lehetőleg értelmezd is. Most a 7-esre gondolok.
2018. aug. 22. 10:07
 13/19 A kérdező kommentje:

Na jó, most az egyszer kiírom neked.


"Akkor ti valamit nagyon elb.sztatok, ha arra jutottatok, hogy nem "éri meg befektetni" egy macskába!"


Itt egyedül te bsztál el valamit, méghozzá az olvasást. Semmi olyasmit nem mondtam, hogy "arra jutottunk". Annyit mondtam, hogy anyám szerint nem éri meg, és ő nem szeretne havi 20.000 forintot háziállatokra költeni, mert nem maradna pénz saját magunkra. És még direkt ki is emeltem, hogy én nem értek egyet vele.


"Én is csak a hörcsögöt tudnám mondani, de ennyi erővel az sem éri meg, mert az meg le sem fog sz@rni kb..."


Az nem baj, ugyanis bőven megérné, mert lenne egy állatunk, és mellé még maradna is pénzünk.


"Nekem 4 macskám van, anyád lehet kitépné a haját, ha leírnám mennyiben vannak havonta. :)"


Akkor most te fogod kitépni a hajad. Tudod, nem mindenki keres annyit mint te. :) Tudom, lesokkolt, de túl kell lépned rajta.


"Az állattartás nem így működik, ahogy ti hozzáálltok!"


Az állattartás nem úgy működik, ahogy te hozzáállsz.

2018. aug. 22. 10:14
 14/19 anonim ***** válasza:
78%

Bocsi, egy valamit nem értek. Van 500ezred tartalékba. Miért anyádnak kell 20ezret havonta a macskára költeni? Így lehet az én csőrömet is piszkálná az ő helyében hogy te ülsz a lóvédon de ő tartson el neked egy macskát ennyiért (amúgy mit eszik az a macska hogy ennyibe van? Nekem kettő nincs ennyibe havonta).


Ha meg magadnak fizeted a költségeit, mit zavarja hogy mire költöd? Én mindig azt mondtam anyámnak hogy ami pénzt elverek az állataimra örüljön hogy nem drogra meg piára költöm el egy hétvége alatt. És igazam volt, meg is békélt vele. Úgyhogy olyan állatot vegyél, amire te költesz, ha meg te fizeted a dolgait akkor anyukádtól nem kell hallgatnod hogy nem éri meg, mert igazából nem is kell tudja a költségeket.

2018. aug. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
72%

Nálam sincs havi 20e a két macska. És neem, nem olcsó kaját esznek.

Ha meg ennyire okos vagy, kedves Kérdező, hogy mindenkibe belekötsz, miért írtad ki a kérdést?

(Egyik előző voltam, lehet ezt is lepontozni)

2018. aug. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Nem mondtam semmi olyasmit, hogy anyám is költ rá. Én fizetek mindent. Tápot esznek, mint a macskák, és, mint már mondtam, kettő macska eszik ennyit. Azért zavarja, mert "majd felnőtt korodra kell lakásra meg kocsira, addig gyűjts és ne "pazarold"." És hogy titkoljam el előle a költségeket? :D Együtt élünk.
2018. aug. 22. 12:41
 17/19 A kérdező kommentje:
Nálam pedig volt 20, ez van, ez nem tudom, miért ekkora trauma. Bocs, hogy "túl sokat" költöttem a macskáimra. Én nem kötöttem bele senkibe. Kijavítottam azokat, akik lusták voltak olvasni, (bár szerintem valószínűbb, hogy direkt játsszák a fogyatékost) de ennek ellenére itt fröcsögtek. :D Ha pedig ennyire okos vagy, hogy mindenbe belekötsz, miért vagy itt? (lel, én nem pontoztam le senkit. :))
2018. aug. 22. 12:45
 18/19 anonim ***** válasza:
59%

A kezdőköltség miatt nem lesz olcsóbb egyik állat sem, macskához ott vannak a régi cuccai, de akkor pl leírom egy patkány (jó, pontosabban 5) hogy néz ki.

Ketrec használtan volt benzinköltséggel együtt 60.000 (ezen a részen lehet spórolni de 20.000 szinte a minimum HASZNÁLT ketrecnél), bele tál, emelet, itató, vécék, függőágy, bújóból minimum 2 váltás alsó hangon 40.000. Elköltöttünk egy százast és akkor még nincs meg maga az állat, nem evett, nem járt orvosnál és nincs alatta alom. Maga az állat változó, egyszeri kiadás, tekintsünk el tőle. Kaja: 5-en megesznek heti egy zacskó 700grammos beaphar tápot ami kb 1300 forint, 4.5 héttel számolva ez durván havi 6000, plusz egy ezres nasira. Polárpléd a ketrec aljába ha van erőm leporolni és kimosni mielőtt cafatokra rágják a 2. körben kell mondjuk 3, ez legyen 3000Ft, alom a vécékbe legyen mondjuk havi 1500 (nagy csomagban veszem és lövésem sincs meddig tart mert alkalmanként kell 3 marék) és akkor most vagyunk havi 11500 forintnál nagyjából.

But wait there's more.

A kisállatokhoz általában nem ért a doki de azt mondja igen aztán sikeresen kinyírja, patkánnyal pl nem a sarkon túl kell menni hanem esetünkben ha komoly a baj 110km-t Budapestre (persze nem viszem oda minden tüsszentéssel de egy tályoggal pl már felmentünk) Benzin 6000, autópálya matrica 3000, doki megvizsgálja, bódítás, gyógyszer, 15000, ha műteni kell alsó hangon a duplája (bár lekopogom 8 év alatt az első tályog volt). Megjegyzem azt hinné az ember kevesebb állat ennek a töredéke. Nem. Kevesebbet esznek de ha nem cserélem ugyanolyan gyakran az almot büdösebb lesz, a mozgásigényük is ugyanakkora szóval meglepően nem nagy a különbség 2 és 5 patkány között.

Ez nagyjából minden kisállattal így van azokra meg anyád még jobban fogja tépni a haját mert a hörcsög orvosának kiköhögni 20000-et valószínűleg nem lesz kedve.



TL:DR: Minden állat drága, attól hogy kisebb és uncsibb olcsóbb nem lesz.

2018. aug. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

attól hogy kisebb és uncsibb olcsóbb nem lesz.


Amint MÁR MONDTAM, a kezdőköltség nem számít, csak a rendszeres. Ebből kiindulva ugye az orvos sem számít, mivel nem rendszeres, és Budapesten lakom, szóval messzire sem kéne menni. Eddig azt gondoltam, hogy elég érthetően leírtam, de akkor most még egyszer. Csak az számít, amit RENDSZERESEN, tehát minden hónapban elköltesz rá. Az orvos NEM, a ketrec NEM, a tálak NEM, a többi kellék NEM, az állat maga NEM. Tehát akkor havi 10.000-ből kijön neked az 5 patkány, nekünk havi 10.000-ből kijött az egy macska, tehát olcsóbb. Tehát anyám az orvos miatt nem fogja kitépni semmiét, mivel arra nem is kell havonta költeni, csak ha baj van, azt meg meg lehet előzni.


TL:DR: Sokkal olcsóbban kijönnek a te patkányaid, mint bármilyen macska, szóval de, azért olcsóbb, mert kisebb. :)

2018. aug. 23. 10:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!