Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi van, ha allergiás?

Mi van, ha allergiás?

Figyelt kérdés

Mit teszel, ha megismerkedsz valakivel, aki minden szempontból tökéletes, de allergiás az állatod szőrére?


Ki marad, állat vagy a leendő gyermekeid apja/anyja?



2018. dec. 14. 16:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Kompromisszum. Ha az kizárt a rėszėről akkor a kutyám...
2018. dec. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Kompromisszum?


Mondjuk a szobakutya az erkélyen fog lakni? Vagy a párod évekig, napi szinten szedjen gyógyszert, akár úgy is, hogy arra rámegy a munkája?

2018. dec. 14. 17:06
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
Nekem kinti a kutyám. Az ėn esetem kėrdezted. Sokat kutyázok, suliba járunk, sportolunk, utazik a kutya velem a kocsiba... Szal odafigyelnėk rá (a páromra) megoldjuk hogy neki is nekem is ės a kutyának is jó legyen. De a kutyámtól nem vállnėk meg! Ha összejött velem a kutyám ellenėre utana ne panaszkodjon vagy akarja eltüntetni. Ha nem megy a megoldás mert nem akarja akkor ő neki kell mennie!
2018. dec. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%
Hát a kutya semmiképpen nem megy, mert már egyszer felelősséget vállaltam érte. Amúgy egyébként pl a pollenallergia nem azért van, mert pl túl sok jutott be belőle a szervezetébe, túl sok van körülötte, hanem hogy pont, hogy túl keveset van kint a szabadban, és az immunrendszere nem edződött hozzá. Ezt vkitől hallottam.
2018. dec. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
30%
*Ja meg ismerek valakit akinek az volt, hogy eredetileg kiskorában nem volt semmi ilyen allergiás baja, és akkor amikor valamikor egyet tüsszentett, az anyja ráfogta, hogy 'biztosan allergia'. És akkor ez annyiszor fordult elő, hogy belebeszélte a gyerekbe, hogy allergiás, ez úgy beékelte magát a tudatalattijába, beférkőzött a lelkébe, hogy ő allergiás, és ettől alakult ki neki. Tehát ez meg ilyen lelki eredetű. Hogy az anyja annyit hajtogatta, hogy kialakult neki,merthogy tudatalatt elhitte, és beékelte magát.
2018. dec. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49%

Jajj, ez még mindig a miért fontosabb az állat téma? Kezd unalmas lenni így pár nap után.


Mellesleg a kérdés nem releváns, mert aki annyira allergiás, hogy retteg mindentől, az eleve nem fog kikezdeni egy kutyás/macskás illetővel.

2018. dec. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

Mellesleg én is allergiás vagyok (nem állatra, hanem pollenekre tök random módon évente változó intenzitással), és nem megy rá a munkám arra, hogy gyógyszert szedek rá, sőt, pont fordítva - azért van a gyógyszer, hogy ne érezzem sz*rul magam egy olyantól, amit nem tudok elkerülni.

Aki súlyos allergiás (bármire), az nem hisztizik azon, hogy miért nem tesz a világ az ő kedvére, hanem megoldja, hogy jó legyen.

2018. dec. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a párom annyit kér, hogy a szobába az ágyba ne másszon bele. Azonkívül játszik a cicáimmal, meg szeretgeti őket.

Ennyi a kompromisszum.

2018. dec. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
64%

Az állataim csomagban járnak velem. Ha valakivel megismerkedek, nem tartom titokban hogy milyen állatokat tartok, ő meg nyilván eldönti hogy neki ez a pakk így megfelel-e, vagy a kutya kizáró ok.

Ennyi erővel lehetne kérdezni egy egyedülálló anyától hogy beadná-e a gyerekét intézetbe, ha találna egy neki minden szempontból megfelelő pasit, aki nem bírja a gyerekeket. Evidens hogy nem mondana le a gyerekről a nő egy pasi kedvéért.

2018. dec. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%

#9-es, pont ez jutott eszembe. Hogy az sem fordul meg senki fejében, hogy ha van egy gyereke valakinek és megtalálja az élete párját, elhagyná-e a gyerekét, ha az új párja nem akarná a kicsit.

Nálam mondjuk nem kellett választani, mert a feleségem pont annyira szereti a kutyát, macskát, mint én.

De tegyük fel, ha egyedül lennék, hajlandó lennék egy olyan kompromisszumra, hogy a már meglévő nagytestű kinti-benti kutyáimmal több időt töltsek kint, vagy csak bizonyos helyiségekbe engedjem be őket-ha a páromnak súlyos allergiája lenne és nem lenne más megoldás. Soha nem mondanék le a kutyáimról! Ahogy a gyerekemről sem.

Ha a kérdező az, aki napok óta ezen a témán kattog, akkor megpróbálom elmagyarázni a lehetetlent.

A kutyáim 8 hetes koruk óta vannak velem. Ismerem minden rezdülésüket. Ők is az enyémeket. Nem plüssállatok, hanem élőlények. Amikor magunkhoz vettük őket, elfogadtuk, hogy nincs annyi utazás, ha lehet, visszük őket magunkkal. Ha betegek, orvoshoz visszük, akkor is, ha épp másra kellene a pénz. Bármilyen problémám van, azt úgy ke megoldanom, hogy bele kell kalkulálnom, hogy ők vannak nekem. Legyen ez költözés, munkaváltás, bármi. Felelős vagyok értük, pont mint a gyerekemért. Ennyi. Most is itt fekszenek mellettünk a kis helyükön. Nyugodt, kiegyensúlyozott kutyák. Szeretve vannak és lesznek.

2018. dec. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!