Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi van, ha allergiás?

Mi van, ha allergiás?

Figyelt kérdés

Mit teszel, ha megismerkedsz valakivel, aki minden szempontból tökéletes, de allergiás az állatod szőrére?


Ki marad, állat vagy a leendő gyermekeid apja/anyja?



2018. dec. 14. 16:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
65%

Van macskám, kutyám. Mind a ketten a házban laknak, a párom pedig allergiás mind a kettőjükre.

Neki természetes, hogy vesz be allergia gyógyszert, ha kell. Nekem pedig természetes, hogy naponta fésülöm őket, takarítom a felhelyüket, etetőt, almot. Heti egy nagytakarítás alkalmával pedig minden bútort kiporszívózunk.

A macska a csomag része volt kezdetektől ( 7 éve vagyunk együtt), a kutyában pedig nem akart megakadályozni, mert tudja mennyire akartam.

Természetesen az àgy tabu szàmukra, ha ő is itt van (még nem életvitelszerűen élünk együtt) és az ágyneműt is mindig frissre cserélem.


A gyakorlati síkról az elméletire váltva pedig:

Szerintem két érett ember együtt tud élni ezzel ha tényleg szeretik egymást és nem kell vagy/vagy végletekben gondolkozni. Ha ez nem valósulna meg, mert ragaszkodik hozzá, hogy tüntessem el őket, akkor tőle szabadulnék meg. Mérgező emberekre nincs szükségem.

2018. dec. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
69%

Nem fordulna elő ilyen helyzet.

Olyan, hogy valaki minden szempontból tökéletes, nem létezik, hiszen tökéletes ember nincs; ki sem derülne, ha hihetetlen módon mégis az lenne, mert az elsők között hozom fel az állatok iránti szeretetem, és nyilván azt, hogy én is tartok és milyeneket. 24 éves vagyok, ismerkedni is ilyen vagy idősebb korúakkal szoktam, általáb ezek az emberek már tudják magukról, hogy allergiásak-e és mire. Így aztán ha allergiás, és nem akar gyógyszert szedni (megértem), és semmilyen más kompromisszumot sem tudunk találni, akkor nem kérdéses hogy kitől válok meg: a friss első randis pasitól vagy a 12 éve velem élő kutyámtól, 9 és 4 éves papagájomtól.

2018. dec. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
62%
Esetemben választani kellett. A lányom allergiás a macskára (a nyálra, ami ugye a szőrén is van). Cicának új gazdát kerestünk, mivel befulladásig jutott a dolog. A gyerek maradt.
2018. dec. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%

Tudjátok, az a jó abban, amit csináltok, hogy a másik szerencsétlen allergiás mégsem kerül kapcsolatba veletek.

Lepontozni egy anyát, aki a lánya meg a macska közül a lányát választotta..Tényleg elképesztő ezt felfogni, hogy milyen beteg emberek léteznek!

Természetesen könnyebb egy állattal élni, mivel tőled függ, ha tetszik, ha nem, alkalmazkodnia kell hozzád, cserébe feltétel nélküli szereteted ad, már akkor is örül neked, ha kijössz a boltból miután 3 percig magára hagytad. És neked ez kell, mert infantilis gyenge ember vagy, aki megakadt valahol a gyerekkorában.

Gyerekként természetesen a háziállatom halálára az volt a reakcióm: öngyilkos akartam lenni, hogy továbbra is vele lehessek.

Csak aztán az ember felnő. Legalábbis egyesek.

2022. jan. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!