Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen álatokat éri meg...

Milyen álatokat éri meg tenyészteni?

Figyelt kérdés

Akármi jöhet! Hüllő,haszonállat,hal,madár...minden!

Nagyon szeretem az állatokat ezért nagyon szeretnék ezzel foglalkozni!De ha állatokkal foglalkozo akkor az munka mellett nem jön össze ezért keresek olyat amit el is lehet adni.Tudom hogy nagyon sokan hobbiból csinálják és nem pénszerzési lehetőségként tekintenek rá.De munka nélkül nem lehet megélni és a hobbi meg a munka nem oly jó barátko!


2019. jan. 1. 14:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sertés. Könnyű eladni a malacokat, viszonylag olcsók az állatorvosi költségek. Ajánlott sajàt kant tartani és nem össze-vissza fedeztetni vinni se a kants, se a kocàt. Könnyen elkaphatnak àlveszettséget okozó vírust. Ennek ők a hordozói csak, de fel kell szàmolni az àllomànyt teljesen és egy évig pihentetni is a területet szigorú fertőtlenítésekkel. A fertőzött húst pedig nem lehet eladni, se az élő àllatot. (Maga a betegség kutyára és macskára veszèlyes csak)
2019. jan. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Tenyeszteshez nem keves indulotoke kell, es nem keves tudas. Ha ezekkel tisztaban vagy, akkor kezdj csak el tenyeszteni, mert kulonben szaporitas lesz, es sok zabos hazdival lesz dolgod.

Suerintem amik megerik: macskak. Peldaul maine coon. Ez egy nagyon szep es draga cica. Kereslet is van ra. De barmilyen mas macskat megeri, amelyik erdekesebb, vagy tobben keresik.

Az afrikai torpesun 20-60k korul mozog. Es erre is van kereslet.

Cukormokus. Na, szerintem ezt is megerne. Nagyon keves tenyeszto van Magyarorszagon. Horcsogtenyeszto nincs is, de sajnos azt kell mondanom, hogy ez nem is biztos, hogy megerne anyagi szempontbol.

Hullok. A szakallas agamaban vannak olyan szinvaltozatok, amikert rengeteg penzt fizetnek. Pl multkor lattam, hogy 600 dollarert vagy euroert vette a srac.

En azt javaslom neked, hogy olyan allatot valassz, amit szeretsz is. Adhatsz te dragan macskakat, ha nem szereted oket, nem vagy olyan odaado a gondozasukban sem.

2019. jan. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Én azt értem hogy tudás és pénz kell hozzá!

Ezt a fajta macskát honnan tudod hogy keresik?

Az a fajta macska megfelel egy közepes kutyának is!(bár gondolom tudod hogy milyen ha írtad)

Ilyen drága és nagy macskát tényleg olyan sokan tartonak?

2019. jan. 1. 15:30
 4/12 anonim ***** válasza:

Tenyesztoket latok neten. Es igazabol nincs nagy valasztek, hamar megveszik oket.

Bar ez lehet nem jelent meg semmit, viszont eleg magas az aruk. Esetleg perzsa macskaval, brit rovidszoru cicaval is probalkozhatnal. Ezeket olcsobban adjak, viszont szerintem rajuk is nagy a kereslet. Sokaknal latok ilyet is.

2019. jan. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Lehet hogy belevágok a macskatenyésztésbe majd ha elég kitanúlt leszek!
2019. jan. 1. 15:37
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érted, hogy főfoglalkozásban és ebből megélni, akkor csak a nagy haszonállatok és a szárnyasok maradnak, de hatalmas tőke kell hozzá. Kisállatok, díszhalak legfeljebb csak hobbiként jöhetnek számításba, a díszhalakat már nagyüzemileg tenyésztik. Ha megnézed a díszmadár-tenyésztőket, ők sem ebből élnek, sőt sokuk már fel is számolta a tenyészetet.
2019. jan. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a macskatenyésztés sem érné meg?
2019. jan. 1. 15:50
 8/12 anonim ***** válasza:

Pénzben nem


Én nem értek a pókokhoz, hüllőkhöz de valamelyik oldalon láttam egy gyönyörű élénk piros pókot, mexikói tűzlábú tarantula a neve. Hát azért a vesémet odaadtam volna

egzotikusabb madarak, 60-80 ezerért is vannak (egzótákat tartók közössége, azt hiszem ez volt az FB csoport neve, ahol láttam)

Nyílméregbéka (fogságban nem mérgező) aranyos kis állatkák nagyon széles skálán láttam őket, 7-90 ezer között

Beütöttem angolul hogy egzotikus hüllők és többek közt kihozott ilyet is: [link]


Persze ezeknek az állatoknak elég speciális igényeik vannak, ráadásul vevőket is kell majd találnod, szóval mindenképpen nyitottnak kell lenned a külföldi adás-vételeket illetően.


Egyébként magas a birka húsának ára

2019. jan. 2. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Legkönnyebben pedig úgy találkozhatsz hüllő tenyésztőkkel, ha elmész az egyik terraplazara.
2019. jan. 2. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Terra plázára én is mehetnék kiállítónak vagy azok csak különleges személyek lehetnek?
2019. jan. 2. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!