Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kb 70x40cm-es akváriumban,...

Kb 70x40cm-es akváriumban, aminek az alja meg van repedve, mit lehet tartani, vagy ti mire használnátok, ha nem állatoknak?

Figyelt kérdés
Megörököltem egy ilyen cuccot, de halakat nem szeretnék bele tenni, mert az alja repedt, folyna belőle a víz, gondoltam növényekre, mert annyira nincs megrepedve, hogy az is gondot okozzon. Esetleg valami kisebb testű állatka is eszembe jutott, ami nem vízben él. Eladni nem éri meg sérülten, kidobni meg nem akarom csak úgy, szóval valahogy szeretném hasznosítani.
2019. jan. 7. 10:39
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
hörcsög, törpeegér, gekko, óriáscsiga
2019. jan. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én páfrányt nevelgetek egy ilyenben😂
2019. jan. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Rendes tőled, hogy kidobás helyett fel akarod használni valamire. :) Sokan bele se gondolnának.

Ha kisállatot szeretnél, mindenképpen gondolj bele, hogy rengeteg pénzt, időt és energiát kellene beleölnöd a felelős tartásába (és az is bajos lehet, ha repedésen át elkezd szivárogni a pisije). Ha csak megtölteni szeretnéd az akváriumot, szerintem a növény jobban néz ki, kevesebb vele a macera és hosszú távon sokkal kevesebbe kerül. Egy ilyet pl. nagyon ízlésesen meg lehet csinálni:

[link]

Esetleg abban is gondolkozhatsz, hogy eladományozod az akváriumot, ha egyébként csak az a tudat zavarna, hogy nincs semmi haszna. Írhatsz vagy telefonálhatsz állatmentő alapítványoknak (pl. az Együtt A Kisállatokért Alapítvány rágcsálókat ment), ők biztosan örülnének neki, ha használható, és jó kezekbe is kerülne. :)

Vagy ha van rá lehetőséged, elviheted egy üvegeshez, hátha megjavítja vagy fizet érte és újra felhasználja.

2019. jan. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
"Ha kisállatot szeretnél, mindenképpen gondolj bele, hogy rengeteg pénzt, időt és energiát kellene beleölnöd a felelős tartásába " - Elég régóta vagyok állattartó, többféle állatom is volt már, csak ilyen repedt akváriummal még nem volt dolgom. Ez rajtam maradt, tényleg nem akarom kihajítani, azért újonnan egy ilyen drága, és még ez sem teljesen használhatatlan, azért gondolkodom rajta, hogy vajon mi lenne a legmegfelelőbb hasznosítása.
2019. jan. 7. 15:47
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyébként bármilyen esztétikus, jó, hasznos, hatékony, megfelelő felhasználásra nyitott vagyok. Csak ne az legyen, hogy áll és porosodik, vagy belehajigálom az újságpapírt. :-)
2019. jan. 7. 15:48
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kisemlősök közül csak a törpehörcsög (aranynak már kicsi) jut eszembe. Ekkora helyen már lehetne tartani egereket, de ők nem szeretik az akváriumot, számukra a ketrec a megfelelő.


Ha nem törpehörcsög, akkor hüllőkbe, kétéltűekben gondolkodj.

2019. jan. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem "üzem közben" reped el az akksi alsó üvege.



Nagy nehezen leszedtem az alsó üveget borotvapengével.

Vettem az üvegesnél egy akkora üvegtáblát és felragasztottam.

2019. jan. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Végül a növények mellett döntöttem. Csak ki kell választani a megfelelőket.
2019. jan. 12. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!