Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állatkert nyitása jó ötlet?

Állatkert nyitása jó ötlet?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem az állatokat ezét gondolkodom ilyenekben!Itthon is mindig voltak állataonk de most előre gondolkodtam és szerintem jó ötlet!Szerintetek?Lehetne pl:egerben most amugy is tervezték felsőtárkányra már mindenki izgult hogy mikor nyit ki már az engedélyek is megvoltak meg egy pár állat is és végül valami miatt semmi nem lett!Már egy éve nyitva kellene lennie de semmi!Szerintetek nem vághatnék bele?Az anyagi állapotomról nem szeretnék beszélni így mindenkinek de szerintem összejöhetne egy kisebb méretű park!Mint pl:Veszprémi,Gyöngyösi,Magán,Miskolci

2019. febr. 10. 17:30
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
70%

Tigris VAGY!!! oroszlán!


Ás ahogy említettem, egyik sem azon a szinten áll, ami elfogadható lenne.


Tudod ez olyan, mint egy 40 évvel ezelőtt nyitott étterem, aminek folyamatosan jogutódlással hosszabbítják meg a működési engedélyét, mert egy hatóság nem lehet következetlen, tehát ha egyszer engedélyezte, akkor az sajnos úgy marad.


De ha most nyitna ki, bármelyik hatóság át se lépné a küszöböt, körberöhögné a tulajt, hogy mit akar, mert kintről benézve is felsorol 24 dolgot, ami miatt egyenként is be lehetne zárni az egységet.

Csak ugye ott emberekről van szó, tehát működik a törvény.

Az állatokat meg leszarja a törvény, az állatokat csak a jóérzésű emberek védik.

Ezért vannak kihalóban a régimódi állatkertek, mert egyszerűen nem etikus a működésük.

Egyszerűen most ért ide az emberiség fejlettebb része, ami volt, az elmúlt, az ma már nem működik.


De nem akarlak meggyőzni, mondom, ásd bele magad ebbe a témába, ne csak Magyarországi szinten, hanem világviszonylatban hogyan ítélik meg ezt az emberek.


Igen, tudom hogy ezt itthon akarod megcsinálni, csak a mai fiatalságnak már nem létezik itthon, ha ilyen tekintetben az értékrendjéről kérdezed.

Szóval mondjuk 10 éven belül felnő egy olyan generáció, akik ilyen téren a net globális értékrendére hangolódtak rá. És ugyanúgy jársz, mint a cirkuszok.

Ja, nem... a cirkuszokban más attrakció is van, nem csak az állatok, ezért ők túlélhetik.

Ellentétben egy olyan állatkerttel, ahol olyan állatok vannak, (csúcsragadozók, nagyemlősök) amik természetes életmódjukhoz szervesen hozzátartozik egy fél magyarországnyi ingergazdag környezet.

2019. febr. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Csakhogy azoket az állatokat nem tudod már megmenteni!Azok már sosem kerülnek vissza a természetes élőhelyükre!Mert ezt ha jól tudom akkor egy állatkert összefog sok sok másikkal és összeszedik az állatokat hogy létrejöjjön egy új!Persze ez nem biztos csak én gondolom!És a természetes élőhelyükön szerintem jobban veszélyben vannak mert most is csak a napokban olvastam vagy 5-10 hírt hogy hány orrvadászt fognak el nap mint nap afrikában!
2019. febr. 10. 18:46
 13/24 anonim ***** válasza:
75%

Egy külföldi internetes oldalon olvastam, hogy a jövőben széles körben elterjedtté válhat a holográfia használata.

Nos, én el tudnék képzelni egy olyan állatkertet, ahol nincsenek hús-vér állatok, hanem helyette holografikus, de mégis élethű vadállatok "futkároznak" a látogatók körül.

Sajnos ez most még erősen sci-fi kategória, de szerintem néhány év múlva a nagyobb tech cégeknél is felmerülhet a holografikus állatkertek létrehozásának ötlete.

2019. febr. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Én ettől rohadtul félnék szerintem!Nem az állatoktől hanem magától a hologrammoktól!
2019. febr. 10. 18:56
 15/24 anonim ***** válasza:

De ne haragudj, most akkor még egyszer megkérdezem, elolvastad a hozzászólásokat? Egy csomó mindent kérdeztünk, és nem válaszoltál rá, csak hajtod a magad mondandóját.


Mert ha neked ez csak ennyi, akkor vagy jó kamu kérdés vagy azt mondom hogy oké! Vágj bele! Biztos pénzed van, pár milkából akkora jövedelmező állatkertet nyithatsz mint a csuda!

#irónia vége

2019. febr. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Milyen kérdések?Ha egyszerre jönnek akkor csak az utolsóra tudok válaszolni mert akkor nem fogja tudni senki hogy mire válaszoltam!Ha megkérdezitek újra akkor válaszolok szívesen nektek!
2019. febr. 10. 18:58
 17/24 anonim ***** válasza:
71%

Jjjjaaa!

Hogy az orvvadászok!

Szóval hogy az afrikai és ázsiai (hiszen tigrisekről is volt szó) orvvadászok ellen,

akik évi több százezer állatot ölnek meg, és komplett fajok teljes kihalásáért felelősek...

...szóval ellenük gondolod megoldásnak, egy ilyen gyöngyösi féle állatkert nyitását!

Értem! Teljesen reális, és életszerű, végleges megoldást jelentene!

Így már egészen más megvilágításba került a dolog, természetesen így már nagyon jó ötlet egy állatkert nyitása!

Remélem, hasznos választ adtam, őszintén drukkolok, sok sikert kívánok!

2019. febr. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Ilyenekkel én mit kezdjek?Én nem azt mondtam hogy most én miattam menekülnek meg hanem akármelyik állatkert miatt!
2019. febr. 10. 19:08
 19/24 A kérdező kommentje:
Azok a kérdések akkor elvesztek?Az előbb itt vádoltatok hogy nem válaszolok!De ha nincs mire akkor elég nehéz!
2019. febr. 10. 19:22
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Olvass már vissza légyszíves. Vagy csőlátásod van ebben is, és csak az utolsókat látod mindig? Kérdeztem, hogy akkor milyen végzettséged van, mert írtad, hogy nem lenne jó a lovarda, mert nem olyan szakra mentél végül.
2019. febr. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!