Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi a legjobb háziállat lusta...

Mi a legjobb háziállat lusta embernek?

Figyelt kérdés
Amit nem kell lehordani(jól érzi magát lakásban), viszonylag kevés takarítást igényel, és nem minden ébren töltött percben vele kell foglalkozni?

2019. máj. 1. 18:15
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
80%
Afrikai óriáscsiga. Egy megfelelő méretű terrárium kell neki virágfölddel, itatóval, egy darab szépiacsont és jó sok saláta. Ha hozzád szokik, nem fog félni tőled. Az enyém szerette, ha simogatom a fejét. Nem húzta be a szarvacskáit. Hetente 1× takarítottam a helyét+ ha összepiszkította az üveget, azt letöröltem. Nem volt szaga és csendben volt.
2019. máj. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
80%

Papagájt semmiképpen ne válassz! Intelligensek, ezért igénylik a sok foglalkozást. Nem szobatiszták, tehát ha kiengeded őket (és muszáj), mindent összepiszkítanak. Minden tele tollal, madárkakával és magokkal. Nemcsak a kalitka környéke, hanem az egész szoba/lakás. Ráadásul nem tarthatók egyedül, minimum kettő kell. Nagyon szeretnivaló állatok, de nem egy lusta embernek.


A cicát naponta többször etetni kell és az almot minden nap takarítani. Néha fésülni a szőrét és játszani vele. De ha biztosítod, hogy tudja szórakoztatni magát, akkor nem kell órákat vele tölteni.

A cicák temperamentuma nagyon különböző. Vannak nyugodtabb, simogatást és pihenést kedvelők, de vannak aktívabbak, amelyek rombolnak, ha unatkoznak és igénylik a sok foglalkozást. Ezért a legjobb, ha felnőttet fogadsz be. Egyszerűbb bánni velük, mint egy kölyökkel, és már látod, milyen a temperamentuma. Egy kiscicánál ez még nem látszik, így nem tudsz hozzád illőt választani.


A hüllőket általában elő rovarral kell etetni. Ha ez nem kizáró ok, akkor a szakállas agáma és a leopárd gekkó nagyon jó, kezdőknek is.


Emlősök közül szóba jöhet a törpesün, hörcsög és a vadászgörény. Az első kettő éjszakai állat, és ha kellően nagy, jól berendezett helye van, nem igényel sok foglalkozást. Ha van kedved, játszol velük, ha nincs, akkor is napokig jól elvannak. De ehhez tényleg nagy helyre van szükségük, amit rendszeresen takarítani kell.

A vadászgörény rengeteget alszik, és csak napi néhány órán át aktív. Viszont mást igényel, mint a macska vagy kutya, ezért sok időt kell tájékozódásra szánni, mielőtt beszerzed. Ha jól bánnak vele, nagyon szerethető. Ha nem ismerik az igényeit, elvadul. Nem elég neki egy ketrec, de egy elkerített részen vagy biztonságossá tett szobában nyugodtan szabadon lehet engedni. Igaz, hogy minden nap kell időt szánni egy kis játékra, de nem kell vele órákat foglalkozni. Inkább akkor ajánlott, ha minden nap van rá egy kicsi időd.

2019. máj. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el minden választ, szóval elnézést, hogyha olyat írok, amit már más is leírt...


Nekem már sok féle állatom volt, több féle hüllő is.

Jelenleg nincsenek, mert külföldről fogok ingázni és eladtam Őket.

Viszont kígyóm is volt.


Én is azért döntöttem a kígyó mellett, amiért Te is elgondolkoztál rajta...

A lehető legegyszerűbben tartható állatot kerestem, persze olyan kikötéssel, hogy azért tetszen is, érdekeljen is valamennyire.


Sokan ajálnják egyébként ilyen feltételek mellé a hüllőket, azon belül is előszetetettel a kígyókat, siklókat...


Faj kiválasztásánál általában az állatkereskedésekben is fellelhetőeket szokták ajánlani, vagyis a kaliforniai királysiklót, gabonasiklót, királypitont.


Ugyanakkor az is sokszor elhangzik, és így is van, hogy állatkereskedésből nem annyira szabad vásárolni. Sokkal inkább a terrarisztika börzéről, de onnan sem egy kontártól.


Mindíg visszatérő tanács kezdő, első kígyósoknak, szintén a faj kiválasztásával kapcsolatban, hogy a királypiton nagyon jól kézhez szoktatható, ugyanakkor evés problémákkal is gyakran küzködik, ami ugye az életébe is kerülhet...

Ha import az állat, akkor előfordúlhat, hogy ugróegeren kívül nem hajlandó megenni mást, vagy ha mondjuk patkányt adsz neki, vagy napos egeret, arra is specializálódhat...

Ha eltérő méretben, vagy valamiben a táplálék mint a megszokott (amit akár Te nem is veszel észre), akkor egyszerűen nem fogadja el.

Ilyenkor esetleg veszélyt is jelenthet a takarmány állat a kígyóra, főleg ha már hosszú ideje nem evett, mert akkor nincs ereje vagy kedve védekezni sem. Úgyhogy a könnyű természetük ellenére mégis csak komoly problémák lehetnek vele.

Megoldás lehet, hogy eleve egy kezes és jól evő felnőtt példányt választassz, de csak is megbízható eladótól.

És a környezet változás is megváltoztathatja a viselkedését...


A kaliforniai királysiklóval annyi a probléma, hogy kannibál, hogyha más kígyót, hüllőt is akarsz, akkor nem jó választás, mert a legjobb terráriumi berendezésekből is képesek szökni néha-néha ezek az állatok.


Akkor szokták még ajánlani a kolumbiai és a brazil szivárványos boát. A brazil, az szebb színre, jobban látszanak a szivárványos reflexek, illetve a feje is "pitonosabb", van egy kis "állkapocscsontjuk", ami miatt sokak szerint jobb képűek. Viszont kevésbé kezes mint a kolumbiai.

Amúgy általában nincsen evés zavaruk... Teljesen jók lehetnek kezdőknek. Nekem kolumbiai volt.


Viszont nekem 3 éve vannak macskáim is.

És az a tapasztalatom, hogy egyik állattal sem kell kevesebbet foglalkozni, semmit sem egyszerűbb tatzani mint velük.

Pedig én kis lakásban tartok kettőt.

Annyi a lényeg, hogy mindig legyen alom és jóminőségű száraztáp, + víz és akkor nem sok vizet zavarnak. Ivartalanítani viszont kötelező (nem jogilag, de ha nem akarsz öngyilkos lenni akkor ajánlott)...

A legnagyobb probléma velük a nyávogás, de most istenem...

Ha nagyon nyávogós a kifogott cicu, akkor alváshoz beteszel egy füldugót, de azért a legtöbb nem ennyire extrém nyavogós, hogy ezt kelljen.


Számomra a terráriumok tisztítása, az eleség egerek beszerzése (nehezebb egereg tenyészteni mint gondolnánk) sokkal stresszesebb volt.

Ha meg csak meszebb van állakereskedés, ahol van eleség egér az sem jó, mert egy 2 órás autó út alatt, lékondi mellett is ezek hajlamosak meghalni.

Ha meg valami baja van a hüllődnek, akkor nem igen fordúlhatsz orvoshoz, mert nem nagyon van az országban hozzáértő, de azért elég sok segítőkész nagyon tapasztalt hüllős van, csak ezekkel meg akkor érdemes tartani a kapcsolatot.


Valamint a terrárium és a lámpák az 100+ ezer forint és nem éri meg spórolni...


Egy macska nagyon minőségi táp mellett is max. havi 7 ezer forint.

Én havi 10-et költök kettőre és acanával etetek.

2019. máj. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

macskákkal is azért beüthet ez-az, az állatka személyiségétől függően (pl. volt már, hogy az egész lakás sz@ros volt, őkelmét is meg kellett fürdetni :D)

Na meg a lakásban a szőrt, macskahányást kell takarítani rendszeresen. Szobanövényektől is lehet búcsúzkodni.

2019. máj. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Én a japán fürjet javaslom, szerintem az a legjobb. Azért igényel takarítást is.

De a többieknek igaza van, talán a cica jobb neked, bár arról nincs tapasztalatom mennyi takarítással jár.

2021. jan. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!