Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tegyek algásodás ellen?

Mit tegyek algásodás ellen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 30 literes aquael akváriumom, a hozzá kapott szűrőt és lámpát használom, aminek 3 módja van nappali,éjszakai és félhomályos. Egy bettát és 2 algaevő harcsát tartok benne. A bettámat fagyasztott szúnyoglárvával és száraz táppal is etetem felváltva, 1 napot kihagyva, mivel azt olvastam hajlamosak az elhízásra ezért kell nekik az 1 nap szünet. A víz 27-29 fokos általában. Csak élő növényeim vannak,sajnos a neveiket nem tudom. Minden reggel co2-t csepegtetek bele. Hetente csinálok 30%-os vízcserét 24 óráig álló vízzel. Természetes fény nem éri az akváriumot. Azt olvastam az algásodás (zöld algáról van szó) oka lehet a gyenge szűrés és a túl sok fény ezért tervezek beszerezni egy külső szűrőt ( aqua clear 158l/h ) és olyan növényeket amik a víz tetején lobognak. Sajnos olyan algás az akvárium,hogy az apró csigák háza is olyan :(. Szerintetek a szűrő és az új növények megoldanák a problémát? Ti mit ajánlotok? Köszönöm! :)

2022. febr. 10. 22:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Örülök, ez önmagában egy hatalmas lépés egy egészséges, fenntartható rendszer felé!

Egy több száz literes akvának van egy bizonyos "puffer" tartaléka, ad egy kis mozgásteret.

Akvarisztikában 30 liter egy "kanálnyi" víz. Nagyon érzékeny, nagyon instabil, a biológiai egyensúly tekintetében. Biztosra kell menni, hogy stabil alapokon álljon. Ez, egy hatalmas lépés efelé a stabilitás felé!

Ez egy igazán érett, felelős döntés! :)


Túletetésre vigyázz ! egy akvárium egy zárt rendszer, csak az " mérgezi" amit te beleszórsz halkajaként. Harmadára fog csökkenni a salakanyag (állatok ürüléke). Ha megszabadulsz a jelen lévő algával nagyon fertőzött területektől, plusz megtámogatod a rendszert egészségesen fejlődő növényekkel, kategóriákat lépsz előre!

2022. febr. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Még ma beszerzem az új aljzatot,valami jobb világítást és a növényeket. :)

Holnapi programom pedig az általad leírtak megvalósítása.

Remélem ezzel megoldódik a problémám és a bettámnak is jobb életkörülményeket tudok biztosítani. :)

A túletetésre figyelek,mivel tudtommal a betták hajlamosak az elhízásra “lusta” személyiségük miatt.

Még egy kérdésem van. Van tetra safe start termékem,még akkor szereztem be,mikor az akváriumot kaptam,ezt tettem bele aztán hagytam menni a szűrőt 2 hétig,hogy kialakuljon a kellő környezet az akváriumban. Ezt máskor is kéne használnom vagy csak akkor az elején kellett?

2022. febr. 12. 17:37
 13/13 anonim ***** válasza:
Mellőzhető. Pl. ha kicseréled valamikor a szűrő szivacsát, akkor az újat belocsolhatod vele. De ha van az aksiba elég porózus és víz által átjárt felület, amiben megtelepednek a nitrifikáló baktériumok, akkor átlagos esetben nem kell ilyeneket használni.
2022. febr. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!