Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54L akváriumba milyen halak...

54L akváriumba milyen halak valók ?

Figyelt kérdés

Ajándékba kaptam, mindig akartam.

Milyen halakat érdemes össze tenni? Mennyit ? (Boltba mindenki mást mond..)

Tanácsokat is szívesen fogadok!

Köszönöm!



2023. ápr. 17. 22:25
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Jajj bocsi az elkerülte a figyelmem! Nézem!
2023. ápr. 18. 10:08
 12/18 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

“Olyanokat néztem, hogy guppi, platti, neon, esetleg molli meg egy alganyalo illetve egy tapi”


Ezek közül 54 literesbe mehet guppi, platti. Neonok igaz ,hogy kicsik de nagy a mozgásigényük, minimum 80 cm hosszú akva kijár nekik. Molly nagytestű (6-8 cm körül), 100 liter körülibe való. “Alganyaló” (gondolom anci/ ancistrus/ közönséges algaevő) szintén nagyobb akvába való. A tapi nem tudom mi akar lenni.


“No ezeket lehet egyben tartani ? Vagy nem? Hány db ajánlott?”


Én azt ajánlom ,hogy akkor maradj guppi-platti vonalon. Összesen 6-8, max. 10 hal kezdésnek oké, viszont csak hímeket bármelyiket is választod.

Mehet szivárványos és endler guppi is. Vagy valamelyik guppi és platti. Fajonként legyen legalább 4-5. Jobb az ha kevesebb fajból van több példány mint fordítva ezért azt ajánlom ,hogy legfeljebb 2 fajt tarts.

Egyéb konkrét paramétereket megtalálod a linkelt oldalakon is, de ha jól emlékszem 25-26 fokot igényelnek, jó nekik az átlag csapvíz keménysége, szeretik a sűrű növényzetet és az elől hagyott szabad úszótereket.


“(Állat kereskedést felhívtam de szerintük mehet minden.. gondolom így adják el vagy nem tudom 🤷🏻‍♀️)”


S ezért szoktuk ajánlani ,hogy ne hallgass az eladóra. Sokuk vagy nem ért hozza vagy egyenesen át akar verni. Akinek nem inge… de ők azért vannak ott ,hogy eladjanak dolgokat, nekik ez az érdekük. A vásárló dolga ,hogy tudja mit akar venni. Ezért felkészülve menj vásárolni külön en bármit és mindent rád sóznak.


“Ja a sziámi harcost mondtak, illetve a vitorlás halat, de van aki azt mondja megöli a többit van aki szerint nem .. van aki azt mondja elég ekkora akvárium van aki azt hogy nem, illetve aki szerint egy egy elég van aki meg azt mondja csapatba 🤷🏻‍♀️ “


Egy bettának (sziámi harcoshal) elég ekkora akvárium. Viszont akkor jobb ha más halat nem raksz mellé. Én úgy szoktam ajánlani ,hogy minimum 60 litertől felfele lehet próbálkozni talajlakókkal, 80-100 litertől vízközt úszó fajokkal. Előfordulnak békés egyedek, de alapjáraton harcias faj.


Vitorlás nem való ilyen kicsi helyre, max ideiglenesen például ikráztatni. Hatalmasra megnövő hal, csak a teste tenyérnyi képes lenni, plusz a felfele-lefele elnyúló úszók. Egyébként fiatalon rajt alkot, ivaréretten inkább párba, esetleg háremben áll, territoriális lesz (főleg ikrázáskor).


“szóval elég tanácstalan vagyok hogy most mivan. Az internet szinten megoszloan írja “


Ezért linkeltem megbízható oldalakat :) Persze nem csak ezek vannak, de ezekkel is el tudsz indulni. Illetve ezeknél is előfordulnak kisebb eltérések ezért azt ajánlom ,hogy legalább 2-3 oldalról írd össze a kiszemelt faj igényeit.


“Víz hőmérséklet mennyi legyen ? Van aki 24 et mond van aki 26.”


Attól függ. Az említett kistestű elevenszülőknek 25 fok körül megfelel. A betta viszont hőigényesebb, 26-28 fokot kedveli.


“Illetve takarítás milyen gyakran? Meg teljesen ki pakolva vagy csak leszedni a víz felét ?”


A teljes kipakolás egy restart-al ér fel. Amit rendszeresen meg kell ejteni az például vízcsere ami heti egyszer max 30%. Általában. Ekkora akvához ha nem telepíted túl, lesz normális talaj, rendes szűrés, lesz egészséges, élő növényzet stb akkor bőven jó a heti 1x max 30%.

Szűrőt is csak akkor kell tisztítani ha már alig nyomja a vizet. Ilyenkor az akváriumból kivett vízben kell kicsit kinyomkodni a szivacsot. Nem pedig csap alatt klóros vízben mert azzal megölöd a lebontó baktériumokat.


“Enni mikor és mennyit adjak? (Pl egy teas kanál vagy Evo kanál )”


Kifejlett halakat elég napi egyszer annyit amennyit meg is esznek. Az etetésre is igaz ,hogy a kevesebb több, tehát inkább kevesebbet etess mert a túletetés több szempontból problémás.


Arról még nem esett szó de ne feledd a ~4 hetes bejáratási időt sem a halak érkezése előtt. Mondjuk ezzel találkozni fogsz olvasgatás közben, de ha akarod röviden leírhatom. Meg még van rengeteg téma (talaj, szűrés, világítás stb) amit át kell beszélni mielőtt halakat veszel :)

2023. ápr. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, hogy ha kevés nőstény guppy van sok hímmel, akkor kisebb lesz a szaporulat (az elején), de a hímek nagyon tudják hajtani a nőstényeket, ha kevés van belőlük. Csupa hímmel nincs tapasztalatom. Annak idején valahogy mindig találtam gazdát a hal (túl)szaporulatnak, ugyanez igaz a növényekre is. Jó, az nem mindegy, hol lakik az ember és az sem, mennyi időt tud erre fordítani, de a net nagy segítség. Az Endler és a szivárványos guppy összeívhat, így szerintem nem érdemes egyszerre mindkettőt tartani.

Eladók: nagy áruházak állatos boltjaival nincs jó tapasztalatom, kisebb helyeken előfordul, hogy elég jól ért hozzá az eladó (aki sokszor a tulaj is) és jó tanácsot is ad. Pár hónapja a saját fülemmel hallottam egy ilyen helyen, hogy lebeszélt egy potenciális vevőt egy drága halról.

2023. ápr. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2023. ápr. 19. 07:12
 15/18 Barnabas333 ***** válasza:
57%
Nekem 5-8 gardneri van az 54esbe. Meg 1-1-1db xifó és Molly, hogy ne tudjanak szaporodni, de megegyék a talajról is a kaját. Mert a gardneri, acélkék fogasponty csak a középrétegbe él. Egyedül a plattin látom, hogy egyedül szomorú. Egyébként simán tehetnék be párokat, mert a gardnerik megeszik az újszülött halakat, így nem lenne túlszaporodás. Lehet meg is teszem.
2023. ápr. 20. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

#15 Barnabas333


Hát nem tudom hogy vagy vele de 5-8 gardneri bőven elég 54 literesbe (mondjuk ez fura ,hogy már megvannak s úgy fogalmazol ,hogy 5-8. Fura).

1-1 példányt tartani elevenszülőkből meg finoman fogalmazva nem ajánlott. Ekkora helyre molly meg xifó szintén nagyon nem ajánlott. Na meg azért vetted ,hogy megegyék a kaját a földről? Igaz ,hogy felcsipegetik de nem talajlakók mint mondjuk a cory-k. Sőt, ők is többnyire felső állású szájjal rendelkeznek s ezért jobban preferálják az olyan kaját.

Inkább az elevenszülőket vagy ajándékozd el vagy rakd legalább kétszer ekkora helyre normális létszámban, az 54-esben meg inkább legyen legalább heti egyszer talajporszívózás. Ha nem akarsz szaporulatot akkor tarts csak hímeket.

2023. ápr. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

A "tapi" alatt mire gondolsz? Algaevőnek max. 4-6 otocinclus lehetne, ANCIT, VAGY BÁRMILYEN MÁS PLEKÓ-FÉLÉT NE tarts ekkorában. Én erre gondoltam:

10 Endler guppi(fiúk csak)

6 Otocinclus

Egynéhány csiga esetleg hogy nyammogjanak az algán

Sok ÉLŐ növény

ezeket olvasd el: diszhal.info akvaguru.hu

2023. ápr. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Upsz nem tudok linkelni. Nomégeccer:

[link]

[link]

2023. ápr. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!