Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A Kelet-Ázsiaiak miért ilyen...

A Kelet-Ázsiaiak miért ilyen kegyetlenek a halakkal?

Figyelt kérdés

Pár éve Kínában lehetett olyan kulcstartókat venni, amiken egy pici zacskóban volt élő hal, sőt axolotl, béka, teknős is.


Most meg látom, hogy pár éve elterjedtek az olyen éttermek Thaiföldön, Vietnámban meg ilyesmi országokban, aminél az étteremben bokáig áll a víz, és koi pontyok úszkálnak a vendégek lábai körül...


https://www.youtube.com/watch?v=cM6D3cQmiMA



2023. jún. 30. 22:07
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
67%

18:19-es: szövegértésed tendál a nullához. Olvasd el még néhányszor a fentieket.


Még egyszer és utoljára: hol a bizonyíték a te konteódra, összeesküvés elméletedre, miszerint a 19.század óta, amióta USA megszállta Japánt, alapvetően nem ő irányítja Japánból az imperializmust?

Mellesleg az állításodban hol a logika?! Megszállta a 19.században Japánt USA és majd pont nem USA irányítja Japánt, komoly súlyú célokra...?

Nooormális??


Valamint USA az egész 20-21.század során Irakot, Iránt, Afganisztánt, Szíriát, és más országokat folyamatosan bombázza ürügyekkel, de Japánt bezzeg nem provokálta ürügyekkel a 2.világháborúban Franklin Roosevelt USA miniszterelnöke, nem? :) Szerinted egy VÉDEKEZÉSRE kényszerített Japán, aki utóbbi mégis mit tudott volna tenni...?


De ahogy látom, szóterelésben nagyszerű vagy. Csak az a bökkenő, a szóterelésed NEM érv. A Japánra vonatkozó leszólásaidra meg semmi bizonyítékod nincs.


Állítással kezdted, miszerint Japán ilyen-olyan gonosz, és hogy ehhez képőest szerinted alig valami, hogy USA ledobta az atomot (IS).


SZÖVEGÉRTÉS: TE állítottál valamint, nem én.

Bizonyítani tehát neked kellene. (Nem pedig nekem.) Én pusztán kétségbe vontam érveim által a konteódat, miszerint Japánt elmarasztalod.


Évszázadok óta USA rombolja a világot (Irak, Irán, Szíria, Afganisztán stb), mint tudja mindenki, és mégis, a gerendát nem látod az USA szemében, és a szemedben, míg a szálkát megkeresed Japán szemében...


Ellenben MÉG az Akadémia is tudja, hogy a 19.századtól megszállta USA: Japánt, és írányítja Japánt.


A germánokat jobb ha nem is említed... A nyugati világ germán alapú. Megszállták Afrika nagy részét (Németország részéről afrikai gyarmatok, aztán a nagyrészt germán lakosságú Belgium részéről Belga-Kongó, továbbá lemészárolta a germánság Amerikában indiónok millióit, a földjüket elrabolva mind a mai napig).


Ó, ma már független pl Kongó és sok más Afrikai ország? Tényleg? És hol az a sok arany, ezüst, mióta ezen afrikai országok függetlenek...? Mégis ki az imperialista, ha nem a germán világ...? És mi van avval, hogy amíg a germánok megszállták Afrika nagy részét, addig is kihasználták őket anyagilag...? Utána már baromi kényelmes dolog megengedni afrikai országok tömkelegének a (viszonylagos) függetlenséget....


Kártéríteni mikor fog mégis a képmutató germán világ? És nem csak Afrikát, meg Japánt... Hitler csak egy példa a sok germán közül. Hitler megszállta Magyarárszágot is. ÉS sorolhatnánk...


A Nyugat szerinted mégis mitől ilyen gazdag mindmáig...? Ezt nevezed megbánásnak a germánok részéről? ("Jaj bpocsika, hogy halomra gyilkoltunk titeket, fekete afrikaiak és indánok, de megtartjuk mindmáig az aranyat és az amerikai földeteket, amiket raboltunk tőletek, juj, de bűnbáűnó képmutató germánok vagyunk, hjah....")


Érdekes "logika", meg kell mondjam... :) USA-t szerinted kik alapítiották? Hát indinánokat mészárló germénok, mégpeduig angolszászok. És délamerikai indiánokat kik írtották? Mór-germén keverék kasztíliaiak, akik egyúttal a Katalánokat is iga alá vonták és korábban megalapították Spanyolországot. Ennyit a "kedves" germánokról, akik szerinted "bűnbánókat" és máig is a tolvajlásukból élnek, képmutatóan.


De persze kényelmesebb mutogatnod a japánokra, akiket már a 19.században megszállt a germánok által alapított USA, és értelemszerűen onnantól irányítja Japánt, USA. Japán hadvezetését is.

2023. júl. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
26%
Milyen én konteóm? Mondtam én valaha, hogy nem az USA irányítja Japánt? Nem. Mert nem ástam bele magam, nem értek hozzá, és nem fogok hülyeségeket beszélni. És amúgy de, te állítottál nagyon sok mindent, amit lekonteóztunk, szóval ha valakinek bármit bizonyítania kell, az te vagy. Az meg külön vicces, hogy amint nem ért egyet veled valaki (érvek híján nehéz is), egyből rávágsz egy személyeskedést, miszerint a másik nem tud szövegérteni, aztán megint összehordasz egy összefüggéstelen kisregényt, amire megint akármit reagálhat bárki, ő lesz szerinted az analfabéta. Szánalmas vagy és túl sok a szabadidőd. Miközben amúgy te sem tudsz szövegérteni, mert senki nem "mutogat" a japánokra, rajtad kívül senki semmi konkrét konfliktusban nem fogalmazott meg fekete-fehéren semmilyen állásfoglalást, és mellesleg a kérdés témája sem Japán, főleg nem a japán történelem, hanem a távol-keleti "kultúra" és hozzáállás a tengeri élőlényekhez.
2023. júl. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
26%
Azt meg végképp nem értem, hogy az angolszászokat meg kasztíliaiakat minek hozod ide, azon kívül, hogy írjál három bekezdést, ami minden óvodásnak nyilvánvaló, senki nem is fog vitatkozni vele, de gondolom okosnak érzed magad, amíg azt hiszed, hogy olyat írsz le, ami szerinted csak neked egyértelmű, miközben szó szerint az egész világ tisztában van vele.
2023. júl. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim válasza:
14%

Na jó, legelőször is nem olvastam el minden választ. Hanem az ember egy kegyetlen faj, elgondolkodtató, hogy nem-e pont a kegyetlenség az ami felemelt minket azok után, hogy legelső eszközeink jó részének az egyik fő funkciója az élet kioltása volt és hát az a helyzet, hogy ma is amihez az ember hozzáér abból fegyver lesz előbb utóbb.

Na de mi a helyzet most ezzel a Kelet-Ázsia meg az állatok témával? Már bocs de jelezném, hogy a spanyolok szórakozásból öldösnek bikákat, a franciák napokig éheztetik a szerencsétlen csigákat mielőtt sós ecetbe nem mártják őket, de idehaza is külön eseménynek számít a disznóvágás háznál ami mellé most odatehetjük az nagyüzemi vágást, ahol ja cél, hogy az állat minél "humánusabban" halljon meg, de józan ésszel szerintem be lehet látni, hogy a futószalagon képtelenség kivitelezni, hogy egyik állat se szenvedjen.

2023. szept. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!