Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Molli vagy vitorlás fogasponty?

Molli vagy vitorlás fogasponty?

Figyelt kérdés
van egy halam amit nem tudom eldönteni hogy milyen fajta mert hasonlit az ezüst mollira, de nem tudom mert lehet hogy vitorlás fogasponty.hogy tudnám megkülönböztetni a két fajtát?
2011. jan. 9. 21:00
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
köszii. remélem. már szaorodtak . még régebben onnan van most 3-
2011. jan. 10. 14:59
 12/23 anonim ***** válasza:

OFF

"Ugyan olyan elevenszülő szutyok, sőt, mivel a nőstény jóval nagyobb sokkal többet szül egy alkalommal. Én kajának tenyésztettem tengeri akvaráiumba."

Ilyen hozzáállással hogy lehet akvarizálni, te paraszt?

ON

2011. jan. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Hogyhogy hogy lehet?


Miért, mégis hogyan kéne táplálnom egy olyan halat, ami csak élő eleséget fogyaszt és ragadozó? Kérjem meg szépen, hogy szokjon át a forrázott salátalevélre? o.O

2011. jan. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Nem. Csak azt nem értem, hogy lehet ennyire lenézni, degradálni egy halfajt. Attól, hogy elevenszülő és gyorsan szaporodik, még teljes értékű, gyönyörű faj lehet és az is. Aki ennyire tiszteletlenül bánik akár az eleségnek szánt halakkal is, azt szörnyen lenézem. Szerintem ez kifejezetten bunkó hozzáállás.
2011. jan. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy igazad van.


Bár inkább azon kéne filózni, hogy érdemes-e engem lenézni, aki 10x jobb körülményeket biztosít az élelemnek tenyésztett halak számára, mint a magyar haltartók 99%-a, vagy a sok debillt, aki együtt tart egy brakkvizi halat egy neonhallal - csapvízben.

2011. jan. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
csakhogy ez mint kiderült. molli..-.-
2011. jan. 11. 15:08
 17/23 Salx Narval ***** válasza:
Azért aranyos vagy és egy kicsit sem nagyképű.Kihez van szerencsénk, Lányi Gyuribácsihoz? Ő talán mondhatna ilyeneket, de műveltebb attól, hogy ezt tegye.Kedves kérdező elnézést, hogy eltértünk egy kicsit a témától.A Mollyk is igénylik a sót, egy kevés nekik is kell.
2011. jan. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

" A kérdező kommentje:

csakhogy ez mint kiderült. molli..-.-"


Teljesen mindegy, majdnem ugyan azok az igényei, mint a vitorlás fogaspontynak, csak beéri kevesebb sóval is a jó közérzetéhez. Azon a tényen meg pláne nem változtat, hogy kemény lúgos vizet kedvel, míg a neon lágy savasat... (már ha - feltételezem ugyan az - a srác vagy aki pár napja feltette a kérdését ugyan ide. Ha nem az vagy akkor a neonhalas okfejtést nyugodtan hagyd figyelmen kívül)


Utolsó:

Halálos nyugalommal megengedhetem magamnak ezt a stílust, mivel az utolsó szóig igaz, amit leírtam.


Tetszik, nem tetszik, kicsit más fokát képviselem az akvarizálásnak, mint az itt észt osztók legtöbbje. Az akvarisztika nem ott kezdődik, amikor 2 évig életbe bírok tartani 3 xifót és 4 guppit.


És nem kell ezen megsértődni, nem bántok senkit. Nekem is volt 15 éve guppim meg xifóm.

Csak tudod azoktól kinyílik a bicska a zsebemben, akik:

- Engem kioktat a haltartásról, közben az akváriuma olyan, amilyet 15 perc alatt összedobálok bármelyik vidéki szemetes kis kisboltban található maradék növényből és halból

- Az olyanoktól, akinek az a legnagyobb gondja, hogy mollija vagy vitorlás fogaspontja van, vagy hogy "10 liter elég egy aranyhalnak? Ugye igen?", közben meg a legkevésbé sem érdekli, hogy mit művel szerencsétlen állatokkal és nem azért, mert kezdő hanem AZÉRT, mert LUSTA elolvasni kb 10 oldalnyi szakirodalmat, hogy megnézze mit mekkorában lehet csinálni és mit lehet mivel párosan tartani...


Kb. ennyi...

2011. jan. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
lány vagyok. xĐ
2011. jan. 11. 19:13
 20/23 anonim ***** válasza:
Én kérek elnézést hölgyem. :)
2011. jan. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!