Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » CO2 mire való? Mi célt szolgál...

CO2 mire való? Mi célt szolgál? Miaz előny, hátránya?

Figyelt kérdés
Azt olvastam.hogy a növényes akváriumba kell,de miért?
2011. febr. 16. 12:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mivel a növények CO2-t vesznek fel (fotoszintézis).
2011. febr. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Hát... A co2 magyarul szén-dioxid. Namost szerintem tudnod kell, hogy ez elengedhetetlen a növények fotoszintéziséhez, így a növekedésükhöz, életben maradásukhoz. A légkörben van egy bizonyos mennyiség, ebből oldódik is a vízbe valamennyi. De egy nagyon dúsan telepített akváriumban, ahol hatalmas a fény és rengeteg a tápanyag, ez kevés. Ezért kell ezt kiegészíteni mesterséges úton.
2011. febr. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A hátrányáról még ne esett szó.

-Túl lehet adagolni (bár nehéz) ami a növények lassú, és a halak gyors halálához vezet.

- Ha kicsi a karbonátkeménység, megb@szkurálja a ph-t. Végzetesen. De átlag magyar csapvíznél ez sem reális veszély.

2011. febr. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én kinyírtam egy halat CO2-vel , bühühü :(

Mondjuk már rég volt, vagy 3 éve, de akkor is. Mehetek a pokolba :)

2011. febr. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nálam CO2 nélkül is vígan élnek a növények.

Nem serkentem őket túlzott fénnyel és sok tápozással túl gyors növekedésre és akkor nem kell plusz CO2-t sem adagolni. Bőven elég ami van.


Mondjuk vettem valami Carbo cuccot, Easy carbo helyett, ez Liqui Carbo, már azt is öntögezem, ez folyékony szénforrás növényeknek, az van ráírva, hogy folyékony CO2, de mivel buborák az nincs benne így nemigen hiszem el, hát mindegy, valamire csak jó. Azt mondják ez jó, de igazából semmi különbséget nem látok.

Nem látom hogy ez csinál valamit, szerintem csak mérgezi a vizet, mert elég fura szaga van, nagyon műanyag szagú cucc. Aztán a fene se tudja, lehet hogy most ettől szépek a növények, régen meg enélkül is szépek voltak, na mindegy :)

2011. febr. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ha olvassátok még írjatok.Tudom mi a CO2,csak mennyire fontos.Ez lett volna a kérdés.200l-es aksi KB 20 növennyel.De nem akarok 15-e adni a CO2-ért.
2011. febr. 16. 19:08
 7/14 A kérdező kommentje:
Akkor ez még nem gáz?Ugye?
2011. febr. 16. 19:10
 8/14 anonim ***** válasza:

Igazából ez növény függő is, hogy milyen növényeket vásároltál össze.


Kevés fajta van aminek kell az a hülye CO2, de pl a hemiantus, vagy a parvula az pont olyan aminek kell.

Épp ezért olyat nem veszek. Próbáltam , de nem jött be, megdeglett a Hemiantus, pedig az olyan szép.


Viszont sok egyéb növényem meg abszolút nem hiányolja.

Ez a Liqui Carbo-t megpróbálhatod, ha gondolod. Én vettem 1200 Ft és kb 2 hónapra elég ez egy 50 literes akváriumhoz. De tényleg nem látok semmi változást.


Egyébként meg öntögethetsz szódavizet is akiba, abban is van CO2, 100 literhez napi 2decit, aztán kész.

2011. febr. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A CARBO TABLETÁT NEKEM IS AJÁNLOTTÁK de már sokkalom a sok vegyszert a vízbe klortalanitot,fertötlenitöt,baci szaporitot,nehézfémmegkötöt.növénytap oldat,stb,mar lassan víz nem is kell.ÉS TÉNYLEG AZ ÁSVÁNYVÍZBEN IS VAN CO2
2011. febr. 16. 20:57
 10/14 anonim ***** válasza:

Nehogy már ásványvizet tegyél bele!!!

Amellett, hogy felkeményíted a vizet, semmi co2-t nem raksz a vízbe. Gyakorlatilag 0 a beoldás, csak a halakat kínzod vele.

2011. febr. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!