Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » CO2 mire való? Mi célt szolgál...

CO2 mire való? Mi célt szolgál? Miaz előny, hátránya?

Figyelt kérdés
Azt olvastam.hogy a növényes akváriumba kell,de miért?
2011. febr. 16. 12:01
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
tISZTÁBAN VAGYOK VELE ,VÁLALKOZÁS MELLETLAKOM NAPONTA 50 KAMION PÖFÖG AZ ABLAK ALATT ABBAN IS VAN CO
2011. febr. 16. 21:05
 12/14 anonim ***** válasza:

Az ésvényvíz az kb ugyanolyan csapvíz, nincs benne több ásvány, nehogy már azt higyje itt valaki. Mondjuk ha olyan igazán tudni akarod, hogy az a víz keményebb e, akkor vegyél egy 3-500 Ft-os tesztet és mérd le.


Én csak a PH-ját mértem ásványvíznek, és 5.0 ph-ja volt, de csak amíg benne van a CO2, ha azt fogod és belefújsz egy szívósszállal és kibugyborékoltatod belőle a CO2-t, hogy már ne csípje a nyelvedet, akkor felmegy a ph is olyan 7-re, ha teljesen kimegy, akkor meg ugyanaz lesz mint a csapvíz.


A csapvíz meg nálam alapból 7.7 PH, amikor állni hagyom egy napig, akkor meg felmegy 8-ra, és ilyen akvárium vizem volt mikor mértem még 8,3 is. Csak csapvíz volt benne, semmi más.


Keménységet franc se mérte, csak digitális PH mérőm volt.

De ez rég volt, már az is elromlott.

2011. febr. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ha meg valamiért a víz PH-ját akarod lejjebb vinni, például egyes növények szeretik ha nincs olyan sok ph, nézd meg az igényeit.


Azt le lehet vinni ioncserélt víz hozzáöntésével, mert annak stabilan 5.0, vagy 5.5 volt a ph-ja, amikor mértem mindig.

2011. febr. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én egyébként azt mondom, baxni a CO2-re, kell egy normális fény, és kell egy táptalaj.


Ebbe pl szépen nőnek a növények, láttam másnál is, meg én is vettem ilyet, és bár én még nem olyan rég vettem, de már 2-3 hét alatt sokat szépült az amit beleraktam. Úgyhogy ez egy jó cucc, ezt merem ajánlani:

[link]



Régen vettem egy sera táptalajt, hát az egy xar volt, már bocsi, ez annál sokkal tutibb.

2011. febr. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!