Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért haltak meg? Valamit...

Miért haltak meg? Valamit nagyon roszzul csináltam? :/

Figyelt kérdés

Szóval vettem egy 30 l es akváriumot vettem bele két vizi növényt,volt kavics kifőztem, vettem két búvóhelyt azt nem, vettem vízelőkészítőt és hagytam a vizet egy hétig állni.Vettem még egy vizmelegítőt és volt szűrő levegőztető egyben csak egy fél évig teknősé volt de rég nem volt használva átmostam eddig ok.Elmentünk halat venni szombaton 4 mollyt 2 harcsát 2algaevőt 6 valamilyen csíkos halat

NA mára csak egy algaevő és a két harcsa él.

Nem tudom mit szúrtam el nagyon


2011. febr. 21. 20:09
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Rájöttem nem egyszerű dolog ez.

mondjuk 3 algaevő (ami nem nő meg nagyra)

és hat guppi ennyit elbír vagy nem?

vagy csak guppi?

2011. febr. 21. 21:36
 22/31 gfero ***** válasza:
100%
vegyél mondjuk 7 darab endler guppit és 4 darab törpeszívóharcsát vagy 3-4törppe páncélosharcsát.utóbbinak se ártana a 40 liter de egy jó szűrés mellett tartható ebben is
2011. febr. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

"mára csak egy algaevő és a két harcsa él."


...de már ők sem sokáig.


Algázóból Otocinclus-t ajánlanék, és nem elevenszülőt választanék mellé. A Guppi az.

Inkább egy kistestű pontylazacból 5-6 db-ot. 3 sávos, vagy serpa lazac, ilyenekre gondoltam.

2011. febr. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Jó tudom oké, a harcsák valóban furák de még bírják az algaevő viszont egész jól van
2011. febr. 21. 21:50
 25/31 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem guppy akkor is! 6-7 darab, de szigorúan 2 hím legyen csak, mert ha sok hím van, és kevés nőstény, akkor csak hajtják a nőstényeket egyfolytában!Ezek azért jók, mert egy idő után lesznek kishalak is, azokat el tudod ajándékozni is.A maradék halak mehetnek hozzájuk, de többet ne vegyél, mert a víz nem bírja el!!Sok lesz a bomlástermék, stb!

De én azt javasolnám, hogy olvass el jó pár oldalt mielőtt újabb halakat vennél.Egyenlőre maradjanak a túlélők, és olvass, amikor csak tudsz akvarista infón, akvarista.hu-n MINDENT!!Aztán egy hónap múlva vegyél új halakat ha már van fogalmad néhány dologról, akkor már hátha nem döglenek meg!

2011. febr. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 gfero ***** válasza:
100%
a legjobb az lenne hogy ameddig nem veszel nagyobb akváriumot csak hím endler guppikat vegyél és akkor nincs gond az ivadékok felnevelésével ezt azért mondom mert 30 literbe már nem fognak elférni.
2011. febr. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek a későbbiekben a guppi jónak tűnik

azoknak meg akik itt hülyéztek szerintem ti se úgy kezdtétek hogy egyből minden fasza volt!Tisztelet a kivételnek!

2011. febr. 21. 22:43
 28/31 anonim ***** válasza:

30 liter az nem túl nagy. Abba csak 1-2 centis halakat vegyél. A maradék halakat esetleg vidd vissza állatoshoz.


Pl ha megkérded a boltban, hogy milyen mini halak vannak, amiket garnélák mellé szoktak tenni, akkor biztos fog mutatni neked pl endler-t, boraras féléket, mikrorazbórákat. Ilyeneket majdnem minden boltban árulnak, csak sokszor az ember észre sem veszi, mert olyan picik.


Ilyenekből mondjuk 8 db-ot lehet beletenni, de ne keverd,

csak 1 félét vegyél.

2011. febr. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Továbbra sem értem, miért kell elevenszülőket erőltetni egy ekkora helyen.

Semmi logikát nem látok benne, teljesen kificamodott ötlet. Mennyi idő alatt növik ki az akit? 1 hónap? 2?

2011. febr. 22. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

"azoknak meg akik itt hülyéztek szerintem ti se úgy kezdtétek hogy egyből minden fasza volt!"


Igen, de ez olyan, mint ha 10 db bernáthegyit tartanál egy garzonban.

A halakat nem lehet úgy tartani, hogy hal, és kész, mindegy, hogy milyen, neked az tatszik, és azt fogod tartani.

Mindegyiknek meg vannak az igényeik, és erről vásárlás előtt kell érdeklődni.

Az a nagy helyzet, hogy gyakorlatilag halálra kínoztad a halaidat, szóval azért annyira elbagatelizálni sem kéne, mert ezért amúgy elvileg börtön is járhat.

Nem vicc, még ha sokan annak is gondolják. Ezért simán rád szállhatnának, és ez csakis a te felelőséged.

A tapasztalatlanság nem mentesít a törvény alól.

2011. febr. 22. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!