Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vélemény erről az aksiról (54l)?

Vélemény erről az aksiról (54l)?

Figyelt kérdés

[link]


Háttér házilag készült, kő mészkő és az aljzat pedig fehér kvarchomok... csigasügér-lak lesz, remélhetőleg 3 hét és érkeznek. Annyi idő alatt beállnak az értékek?

Érdekelne a véleményetek, mert elég sokat dolgoztam például a hátteren, és elsőre is csináltam és hát szerintem lehetett volna jobb is.


(ha nem jó a link szóljatok!)


2011. márc. 30. 20:40
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Ügyes vagy,nekem tetszik!
2011. márc. 31. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Frontosa ***** válasza:

Nagyon szép lesz ez, a hátteret is ügyesen megcsináltad.

3 hét alatt beállnak a nekik megfelelő értékek.

Javaslatom:

Csigasügerekről van szó, csigaházakban szaporodnak és ott szeretnek bújkálni is. Mindenképpen szerezz be kisebb-nagyobb csigaházakat (pl. éticsiga), sügerenként 3-4 db-ot, az akvárium jobb oldalán elférnek, bármilyen csiga jó lesz, csak a természetességre törekedj. A bal oldalról bedig kezdheted növényesíteni, annyira nem növényzabálók, úgyhogy a tartható növényeknek szinte csak a világításod szab határt.

Találtam neked egy linket, lehet olvastad már:

[link]


Üdv,

2011. márc. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Nagyon tetszik,igényes és mutatós.

Leírnád,hogy készítetted?Megpróbálkoznék vele én is :)

2011. márc. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Csigasügér-lak?

Rakjál bele csigaházat!

2011. márc. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Szerintem tök jól néz ki a háttér, meg a mészkövek is szépek baloldalt. Amíg ilyen nagyon tiszta, addig jó, de majd nagyon figyelj oda hogy ne algásodjon, mert az ilyen fehér dolgokon egy kis alga is egyből meglátszik és nem mutat jól.
2011. márc. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszi a válaszokat :)...


Csigaházakat a csigasügerekkel együtt hozzák, és azt a linket amit kaptam már vagy 8-szor végig olvastam :). Szeretem tudni mit tartok...


A tisztítás az tényleg nehézkes lesz, de remélem az algaölők és a CO2 víz formájában visszafogja az algásodást rendesen.



Aki szeretné tudni a háttér készítésnek a menetét az dobjon meg egy privát e-maillel vagy keressen meg akvarista.hu-n: Halasos a nevem

2011. márc. 31. 18:23
 17/23 Doruss ***** válasza:

Wow, nagyon szép! Nekem különösen tetszik, hogy fekete fugás a háttér. A sziklák kicsit tényleg elütnek, de szerintem nem baj. Így jobban kiemelkedik a háttérből. És a szűrő/fűtő sem zavaróak szerintem.

De én is hiányolom a növényeket, jobban benövényesítve szerintem szebb lenne.

2011. márc. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy beleszólok, de erre nem tudok nem írni:

"az algaölők és a CO2 víz formájában visszafogja az algásodást rendesen"

Ez így több sebből is vérzik. Egyrészt algaölőt, ha vegyszerre gondolsz, ne használj! Egyenesen tilos!

A folyékony co2 pedig nem fogja vissza az algásodást, sőt, csak erősíti a nem megfelelő használata. Azt kellene megérteni, hogy az alga ugyan azt használja, mint a növények (hiszen az is növény). Amivel távol tudod tartani az algát:

-Kevés fény, tiszta víz (gyakori vízcsere, biológiai szűrés), sok árnyéktűrő növény, erős szűrés, némi tápozás, de co2 nem.

VAGY

-Erős fény, tápozás, co2, tiszta víz, erős szűrés, rengeteg gyorsan növő növény.


Tehát az egyensúly a lényeg és az, hogy a tápanyagokat a növények használják fel és ne az alga. Ha most ennek a néhány hínárnak elkezdesz co2-zni, robbanni fog az alga.


Na de bocsi az okoskodásért, mégegyszer sok sikert és olvass még sokat! :)

2011. márc. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Köszi!


Elhiszem mert nálam biztos tapasztaltabb lehetsz... egyébként az alga ölőnél nem vegyszerre, gondoltam. nekem egy ideig nagyon sok bajom volt ecsetalgákkal, és azokat eltüntette szépen. Tetra AlguMin-járól van szó... A folyékony CO2-re pedig rá van írva, hogy algák visszafejlődése megfigyelhető. Szóval nem értem :). De mindegy, majd ha lesz probléma úgyis kérdezek... addig gyönyörködök.

Holnap még veszek egy zacskó homokot, mert ez kevés ahhoz hogy a nana-t eltudjam ültetni, illetve a csigasügerek sem fognak tudni áskálódni.

2011. márc. 31. 20:57
 20/23 anonim ***** válasza:

A tetra algumin is vegyszer, nem szabad folyamatosan használni. Van, akinél bejön, ha már nagy a baj és végigcsinál egy kezelést, írtást, egyáltalán nincs jó hatással az akvárium élővilágára.


A co2-re rá van írva, hogy visszafejlődik az alga... Persze, megfelelő körülmények között, ahogyan elmondtam. Ez reklám fogás. Azt jóhogy hogy nem írják rá, hogy ha nincs elég növényed, vagy elég fényed, akkor meg ne vedd, mert elönt az alga... Inkább eladnak egy algaölőt is mellé, aztán öntözgetheted egymás ellen a kettőt.

Remélem érted, amit mondok.


Az anubias nanát pedig nem szabad elültetni, rá kellene kötözni valamire. Ha a talaj alatt van a gyöktörzse, elrohad és elpusztul.


Lehet, hogy kicsit elhamarkodott döntés volt a sügérezés, eléggé érzékenyek, vannak jobb "tanuló halak". Használd ki ezt a 3 hetet, már jó az akvarista.hu, elolvashatod az e-bookokat, fórumokat, esetleg Horn-Zsilinszky könyvet.

2011. márc. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!