Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vélemény erről az aksiról (54l)?

Vélemény erről az aksiról (54l)?

Figyelt kérdés

[link]


Háttér házilag készült, kő mészkő és az aljzat pedig fehér kvarchomok... csigasügér-lak lesz, remélhetőleg 3 hét és érkeznek. Annyi idő alatt beállnak az értékek?

Érdekelne a véleményetek, mert elég sokat dolgoztam például a hátteren, és elsőre is csináltam és hát szerintem lehetett volna jobb is.


(ha nem jó a link szóljatok!)


2011. márc. 30. 20:40
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Ami alga ellen nálam bevált az Hagen flora glo, és a Sylvania akvastar fénycsövek. Egy fokkal jobb mint a daylight neon. Persze emellett is heti 30% vízcsere és 1 szűrő tisztítás szükséges.


Az Anubias nana jó, de ne ásd el, csak damillal kösd egy kőre. Mellé kellene egy gyorsan növő növény, legyen ez mondjuk bacopa mert az is szép és közepes fény mellett megmarad. És ha találsz valahol anubias gold-ot, az formára ugyanolyan mint a nana, csak a levelei egészen világos zöldek, nagyon tetszetős.


A hínárodnak ami most van, annak sok fény kell, és ha nem világítod külön egy nagy spot lámpával csak azt, akkor inkább tedd az ablakba egy befőttes üvegbe, hátha ott több fényt kap, mert így 2-3 hónap és tönkre megy.


Az easy carbo-ra rá van írva, hogy csökkenti az algásodást, de lófaxt se csökkent, szóval csak a fénnyel tudsz játszani.


Pl Barna algánál több fény kell, akkor bekapcsolsz 2 neont. Zöldalgánál meg kevesebb fény kell, akkor csak 1 neon égjen. És a fény időtartamával is lehet trükközni.


Alapból ezeknek a növényeknek elég 8 óra világítás, ha az megfelelő mértékű. Több idővel lehet hogy már csak az algákat táplálod. De ha satnyák a növények és még nincs algád, akkor feljebb veheted 10 órára is a világítást.


Így lehet trükközni még akár szarabb neonokkal is, csak mindig résen kell lenni, és már csírájában elfojtani az esetlegesen kialakuló algát, mert ha sok lesz, akkor vakarhatod a köveket fogkefével.


Az alga gátló szernél 1 használat után, kb 2 hónapig randán kezdenek nőni a növények, eldeformálódnak a leveleik és nyakatekert formájú leveleket hoznak.

2011. ápr. 1. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Igen, hable jókat mondott. Ezt én el is felejtettem leírni: az algagátló ugyan úgy hat a növényekre, mint az algákra, hiszen azonos a felépítésük. Gátolja a tápanyag felvételüket. Annyi, hogy a növényeknek több a tartalékuk, erősebbek, jobban kibírják. De nem használ nekik sem.
2011. ápr. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Huh most jó sok hasznos infót kaptam így egybe, köszönöm! A reklámfogást meg azthiszem értem :). Tehát akkor növénycsere... majd meglátom mit tehetek, mert nem szeretném az alapterületet nagyon csökkenteni, mert így is kicsi.


Az AlguMin-t pedig csak akkor használtam mikor tele volt ecsetalgával az aksi. Nekem bevált, de nem nyomkodom az aksiba feleslegesen, ha esetleg valaki úgy értette volna. Csak végső esetre volt.


Köszi a válaszokat! :)

2011. ápr. 1. 08:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!