Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most értünk haza 5-6 nap...

Most értünk haza 5-6 nap nyaralásból. Az akváriumot teljesen kipusztulva találtam. Mi történhetett?

Figyelt kérdés
Mielőtt elmentünk megcsináltam a szokásos heti vízcserét, dobtam be nekik Sera Holiday kaját. Ez vasárnap történt. Hétfőn apukámnak haza kellett ugrania, azt mondta még akkor is minden oks volt. Megetette őket Vipagrannal akkor. Szerdán jött takarítónő, akit most felhívtam, azt mondta még akkor is úszkáltak. Most viszont mikor 4kor megérkeztünk, rettentő bűz a házban, a víz átláthatatlan, minden kipusztult, kivéve 2 anci. Az akváriumban folyamatosan ment légpumpás szűrő. Ez ment előtte is, sose volt vele gond. Máskor is utaztunk már el így, akkor nem történt semmi.
2011. júl. 29. 16:59
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Én arra tippelek nem rég történhetett ez az egész, a nagyobb halak még teljesen épek voltak, a kisebbek is még csak épp hogy elkezdtek oszlani... Már több éve van akváriumom, eddig sose történt ilyen :(((.
2011. júl. 29. 17:30
 12/25 anonim válasza:
az etetést rábiztad valakire,vagy éhenhaltak?
2011. júl. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim válasza:
egy kettő talán kibirja,de az se biztos,tehát szerencséd volt,nem kapkodtak amikor hazajöttetek és etetted öket?
2011. júl. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Szóval Sera Holiday az egy olyan kaja, ami nem bomlik le(csak kb 1 hét után) a vízben, és a halak tudják csipegetni. Direkt erre találták ki, ha elutazik valaki, ezt bedobja, és mikor hazaér kiveszi. Mikor hazaértem ma, már nem kellett sajnos etetni....
2011. júl. 29. 17:40
 15/25 anonim ***** válasza:
sajnálom a halaidat..
2011. júl. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Platypus ***** válasza:

Ha ekkora akváriumban ennyi halra csak egy légpumpás szűrő van, akkor nem csoda, ha ez történt. Ide már erősen ajálott lett volna egy külső, vagy ha belső abból egy nagy teljesítményű motoros példány.

Esélyes, hogy apukád vagy a takarítónő túletette őket, és a szűrőd nem bírt el ezzel a terheléssel.

2011. júl. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Platypusnál a pont, eddig is egy hajszál választott el a katasztrófától. Szivacsszűrő egy 30 literes ivadék gondozóba való, egyszerűen mákod volt, hogy eddig megúsztad a tömeges pusztulást. Elkerülhetetlen volt, ez így nagyon instabil akvárium.
2011. júl. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 gfero ***** válasza:
a túlzót bomlástermék miatt berohadt a víz ebbe értem kaja+ürülék.de szűrő nélkül nem is csodálkozom
2011. júl. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Na akkor lesz 1-2 keresetlen szavam a helyi kisállatkereskedéseshez...kb 3 éve van meg az akvárium, rendes belső szűrővel működött eddig, ami kb másfél hónapja elromlott, és amikor bementem azt mondta ha van légpumpám, akkor ez is tökéletesen elég 100 literhez. De ekkora pechet, ha egy héttel előbb történik, akkor itthon vagyok és észre veszem hogy büdösödne a víz vagy hasonló és tudok cselekedni...
2011. júl. 30. 10:29
 20/25 Falun ***** válasza:

én egyszer utaztam el 5 napra, kb. 6 éve volt

szüleimre bíztam az akváriumot.

mondtam, hogy miből mennyit (csak egy csipetet).


-.-' ja... apu is egy csipetet, anyu is egy csipetet, mama is egy csipetet, tesó is, stb....


5 nap alatt a 160l víz annyira felborult, hogy totál átláthatatlan trutyi volt a víz.

de legalább az a 4 aranyhal ami volt benne élt és virult.


azóta kiadagolom üdítős kupakokba a kaját és a többi kajás dobozt elzárom.

2011. júl. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!