Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most értünk haza 5-6 nap...

Most értünk haza 5-6 nap nyaralásból. Az akváriumot teljesen kipusztulva találtam. Mi történhetett?

Figyelt kérdés
Mielőtt elmentünk megcsináltam a szokásos heti vízcserét, dobtam be nekik Sera Holiday kaját. Ez vasárnap történt. Hétfőn apukámnak haza kellett ugrania, azt mondta még akkor is minden oks volt. Megetette őket Vipagrannal akkor. Szerdán jött takarítónő, akit most felhívtam, azt mondta még akkor is úszkáltak. Most viszont mikor 4kor megérkeztünk, rettentő bűz a házban, a víz átláthatatlan, minden kipusztult, kivéve 2 anci. Az akváriumban folyamatosan ment légpumpás szűrő. Ez ment előtte is, sose volt vele gond. Máskor is utaztunk már el így, akkor nem történt semmi.
2011. júl. 29. 16:59
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Tudnátok tanácsot adni, hogy akkor most mit tegyek? Gondolok itt olyanra, hogy érdemes ha már így alakult az egész akváriumot, ajzatot is beleértve kimosni, letisztítani, es újrapakolni (köveket, vasfát, "hajóroncsot")? Addig a 2 anci vödör? Utána újratelepítéshez vmi ötlet? Nekem eddig elég vegyesen volt, ha van valakinek valami tipp az tök jó lenne. Garnélák nagyon tetszenek, eddig nem voltak. Azokból mennyit lehet 100L-be? Van valaki akinek van garnéla/hal eladó :)?
2011. júl. 30. 15:48
 22/25 Platypus ***** válasza:
Nem szükséges az akváriumot kipucolni, elég csak a rossz víztől megválni, de attól alaposan. Első körben szívj le annyi vizet, amennyit csak tudsz, cseréld le frissre. Vegyél egy új szűrőt, érdemes lenne egy külső szűrőre beruháznod. A TetraTec szűrők egész jó árban vannak. Aztán egy hónapig ne vegyél bele új halakat, és legalább 50% legyen a heti vízcsere. Fertőtlenítőt véletlenül se használj, az megöli a hasznos bacikat, még tovább rontva a problémát. Aztán szépen fokozatosan elkezdhetsz bele új élőlényeket telepíteni,és a vízcserét is visszaveheted heti 20%-ra. Nem érdemes kistestű garnélákat választanod, azok csak pici halak mellett érzik jól magukat. Az amano és a sepregető garnéla passzol ebbe a méretbe, vagy a narancs törperák.
2011. júl. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Na mielőtt géphez ültem volna, délután, este teljesen kitisztítottam az akváriumot. Leengedtem teljesen, a talajt átmostam rendesen, növényeket metszettem, köveket, vasfát letisztítottam. Egyenlőre nincs benne semmi, a 2 ancit kitettem egy vödörbe. Holnap visszatehetem őket? Ők eléggé strapabíróak, úgy vettem észre. Most kb olyan az akvárium, mint amikor újonnan megvettem? Mikor tehetek bele így új halakat? Mit ajánlotok trópusiak közül :)? Remélem nem csináltam nagy hülyeséget ezzel a nagy takarítással, de nagyon retkes volt már, így kaptam az alkalmon.
2011. júl. 31. 01:38
 24/25 anonim ***** válasza:

Még mielőtt hal vásárláson gondolkoznál, szükséged lesz egy ilyenre:

[link]

Esetleg:

[link]

vagy:

[link]

Ezek valamelyikét járasd az ancikkal minimum 1, de lehet 2 hétig is, mielőtt egy követekező, kisebb adag halat raknál bele. A szűrőt beüzemelésétől kezdve természetesen állandóan járatni kell!

Addig bőven lesz időd halakat válogatni. Nézz be a dísthal info-ra, és olyanokat válassz, amiknek jó feltételeket tudsz biztosítani.

Itt elsősorban a méretre gondolok, mert a kereskedésekben kapható halak nagyrésze sima csapvízben is tartható, még ha lágy is lenne az ideális számukra.

A hőmérsékletet is figyeld, nagyon eltérő igényűeket nem tudsz összerakni. A minimális egyedlétszámot is tartsd be.

2011. júl. 31. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Félre nyomtam. Ide: [link]
2011. júl. 31. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!