Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ehhez mit szóltok? Ki próbálta?

Ehhez mit szóltok? Ki próbálta?

Figyelt kérdés

 

Nos először is tisztázzuk, hogy nem keresek semmilyen csoda diétát, csak kíváncsi vagyok, hogy valaki probálta-e már. Egészségesen fogytam már 5-6 kilót, mindenféle káros fogyi nélkül, de tulajdonképpen ez amiről kérdezek nem koplalós. Na ezt irta valaki, akit nem ismerek:


Egy tuti recept: (Egy nagyon híres, Romániában élő, de ukrán származású természetgyógyásztól kaptam meg, kb. 5 éve) Ahány kilót szeretnél leadni, annyi napig csak főtt rizst ehetsz, akármilyen párolt zöldséggel együtt, de szigorúan só nélkül!! (Ugyanis, a só a legerősebb vízmegkötő a szervezetben.) Inni csakis ásványvizet (nem csapvizet!)és 100%-os gyümölcsleveket lehet! A szép az egészben az, h mind a rizsből, mind a zöldségből AKÁRMENNYIT ehetsz egész nap!!! A rizsben van egyedül egy olyan enzim, ami a legalaposabbat tisztítja - sejtszinten - az emberi szervezetet! Nem akarom túldicsérni, de ez a diéta MINDENKINEK bevált, akinek elmondtam és csinálta is! És, még egy jó hír: inkább többet fogytak, mint amennyi napig csinálták! Pl. a barátnőm anyukája 5 kilót akart leadni, és az 5 nap után 7-et fogyott!

az egyik legjobb dolog ebben a diétában -, hogy az a bizonyos enzim a rizsben olyan alaposan letakarítja a bélbolyhokról a lerakódott méreganyagokat és zsírt, hogy a diéta után minden táplálék sokkal könnyebben megemésztődik és kiválasztódik, nem fognak újra lerakódni!! 

Egyébként, egy évben egyszer amúgy sem ártana senkinek sem pár nap rizskúra! 

1.)Az első szabály az, h csak RIZST (mindegy, h fehéret, vagy barna rizst - bár, szerintem, a barna rizs önmagában is finomabb, mint a fehér) ÉS HOZZÁ PÁROLT ZÖLDSÉGET lehet enni, BÁRMILYEN MENNYISÉGBEN!!! Komolyan! (Zöldségből akár nyersen is lehet bármit, bármennyi mennyiségben, amikor csak kívánja a szervezet, de gyümölcsöt csak 100%-os gyümölcslé formájában - mert így koncentráltabb és aránylag több benne a víz.) 

2.) SÓT SEMMIKÉPPEN NE TEGYETEK BELE! (Ha már végképp nem bírod só nélkül, tényleg csak egy mini csipetet egy adag rizshez! De, inkább semennyit, mert a só erős vízmegkötő!) 

3.) Inni minél többet kell egész nap - segíteni a tisztító hatást -, de CSAK ÁSVÁNYVÍZ ÉS 100%-OS GYÜMÖLCSLÉ JÖHET SZÓBA! Nincs apelláta, csapvizet egyáltalán nem kellene a rizskúra alatt! 

VÉLEMÉNYEK???


2010. ápr. 19. 15:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Erről már hallottam egyik ismerősőm csinálta és sokatt fogyott! A súlyát pedig úgy tartja h azóta is mindenhez rizst eszik. De már nem csak zöldséget hanem sovány husit is eszik mellé vagy felvágottakat kockázva. Ő nagyon szereti a rizst szerencséje van:):)
2010. ápr. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Húúú, valahogy annyira nem tudom elhinni... nem tudom mért... van rajtam 3-4 kiló most őszintén tényleg csak annyi lenne a dolgom, hogy 3-4 napig rizst egyek? az a baj h félek kockáztatni, de ha még valakinek bevált az irjon.:D
2010. ápr. 19. 15:11
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát most veszel barna riszt és zöldséget! Mind kettő egészséges próbáld ki veszteni valód nincs! Hizni nem fogsz tőle!
2010. ápr. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

ebben van pár bibi -

1. fehérje (kivéve a rizs fehérjetartalma) és zsír nincs az étrendben

2. az ásványvíznek van sótartalma - úgyhogy a ne egyél sót itt hibádzik, nem mellesleg sóra is szükséged van

3. egyoldalú

4. a bármilyen mennyiség elég vicces

2010. ápr. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
A rizs szénhidrát. A ch-tól nem fogyni szoktak. Tegyük fel 40 napig csak rizst enni ? Ez borzasztó olyan hiánybetegség alakul ki hogy senki nem kezel ki belőle !! Mellesleg szükség van a szervezetnek sóra. És mi lesz a zsírban oldódó vitaminokkal???? Hogy fog beépülni a szervezetbe? Az a minimum hogy tönkremegy a bőröd és hullani fog a hajad.
2010. ápr. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

S nem szeded vissza? Ne már!

És semmi mást nem ehetsz, vagy a többi étkezés maradhat rendes, csak ebédre eszed a rizst a zöldséggel.

Se sajt, se felvágott, se gyümölcs, semmi?


A baj egyébként ott van, hogy én szaft nélkül nem tudom megenni magában a rizst. Nem is szeretem, de azért megeszem egy héten egyszer, ha nagyon muszáj. Na de 10 napig csak rizst enni?


Tényleg hatásos, vagy ez egy újabb duma, mint a 90 napos fogyókúra.

2010. ápr. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nos éppen ezt akarom én is megtudni. De én is tisztában vagyok az egyoldalú étkezés kockázatával, mivel kisebb nagyobb mennyiségben minden kell a szervezetnek. De amúgy nem 40 napról lenne szó:)) csak 3-4... de jelenleg inkább a NEM felé huzok.
2010. ápr. 19. 16:26
 8/18 anonim ***** válasza:
3-4 nap nem sok! Próbáld ki és írd meg az eredményt! De amúgy én nem hiszem el,meg nem is akarnék 5 nap alatt 7 kilót fogyni! Nekem ne mondja senki,hogy nem jönne vissza meg blablabla...
2010. ápr. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Hát köszi, hogy rajtam kisérletezel:D:D Nem rohanok bele abba, amiről szinte nem tudok semmit. Csak gondoltam valaki próbálta már, de ezekszerint nem sokan.
2010. ápr. 19. 17:16
 10/18 anonim ***** válasza:

"A rizsben van egyedül egy olyan enzim, ami a legalaposabbat tisztítja - sejtszinten - az emberi szervezetet!"


Lehet, hogy a rizsben van ilyen enzim, de akkor ne főzd meg. Az enzimek a főzés során (40 fok fölött) elpusztulnak...(A fehérje denaturálódik). Nem tudom, milyen végzettsége lehet annak, aki ilyet mond...meg hogy napokig csak rizst egyél, egyoldalúan. Nem túl hiteles.


Pláne, hogy csak főtt ételt enni napokig (se enzim, se vitamin) baromi egészségtelen. Az, hogy a fehér rizst, meg a sűrítményből/porból vízzel felhígított "gyümölcslevet" engedi, elég érdekes. Ez baromi egészségtelen.

2010. ápr. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!