Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez így jó lenne egy 45 literes...

Ez így jó lenne egy 45 literes akváriumba?

Figyelt kérdés

Sajnos nincs nagyobb akváriumhoz szekrényem, ezért egy ilyen akváriumban gondolkozok:


50x30x30-as 45 literes akvárium üvegtetővel

Hailea HL-BT400 380/l belső szűrő

Rester automata akvárium fűtő 50W


A világítással bajban vagyok, mert ez a legdrágább része és szűkös a keret. Arra gondoltam, hogy veszek egy:

Resun-ML 11B 11W-os lámpát 5890 ft-ért és mellé egy

35cm/6W-os vagy egy 50cm/9W-os vízalatti neont 1190-ért. (Olvastam hable válaszát egy kérdésnél, hogy félhengerben alufóliával kibélelve már elég jó fényt ad.)

Ez így elegendő fény 1-2 anubiasnak, gömbmohának? Nem nagy fényigényű növényeket vennék. Esetleg olcsóbban meg lehet oldani a világítást? Így az akvárium 17e-be kerülne házhoz szállítással.


Ekkora akváriumban lehet tartani neonhalakat vagy inkább csak guppikat, mollikat, nanohalakat?

Még 2 kérdésem lenne:

Kb. hány gramm/kg talaj kell egy ekkora aksiba?

Illetve mennyibe kerülnek a növények átlagban?


Köszönöm!


2011. nov. 29. 08:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
egy bútorlap bőven elég, és ha teljesen sima még polifoam sem szüksékes, vagy egy filc anyag is jó. A bútorlapot érdemes rögzíteni az állványra.
2011. nov. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
nekem is ekkora akváriumom volt. a világítást úgy oldottam meg, hogy az ablak környékére tettem. miután elköltöztünk nem volt rá lehetőség, ezért egy hagyományos asztali lámpát használtam. nem a legmegfelelőbb, de nekem és halaimnak megfelelt, és olcsó is volt.
2011. nov. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! A bútorlapot megnéztük, de hosszú távon a miénk nem bírná. Így a 45 literes marad és inkább ahhoz veszünk egy jobb lámpát a bútorlap helyett.
2011. nov. 29. 22:51
 14/15 anonim ***** válasza:

Vagy egy virágládába beleraksz 2db kompakt izzót.

[link]


Ez sok fényt ad még fényvisszaverő nélkül is. Közepes, vagy nagyobb fényigényű növényekhez használtam 45 literes akviba, de jobb ha külön kapcsolhatóra csinálod a két izzót, mert ha még nincs elég növényed és elkezd nőni tőle a zöld alga, akkor az egyiket le kell kapcsolni.


Én 2db 20 Wattos 6500 Kelvines kompakt izzót raktam bele: Ez most 2x 1690 Ft: [link]


Aztán vehetsz egy "napi mini időkapcsoló órát" pl Obiban, vagy Tescóban 600 Ft. Ezt egyszer beállítod, aztán kacsolgatja magát ki-be mindennap. A növényeknek is jobb, ha van egy bioritmusuk, és nem össze-vissza kapnak fényt.


Magamból kiindulva én pl teljesen elfelejteném néha felkapcsolni, vagy lekapcsolni időben, ezért használok minden akváriumhoz időkapcsolót, meg egy időkapcsolóra több akváriumot is rákötöttem :)

2011. nov. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Ez tetszik, köszönöm!
2011. nov. 30. 20:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!