Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért fekszik a talajon az...

Miért fekszik a talajon az aranyhalam?

Figyelt kérdés
Egy teljesen tiszta, rendszeresen cserélt, rendesen szűrt, 22 fokos vizű akváriumban él az aranyhalam néhány algaevővel, de nagyon gyakran csinálja azt, hogy lesüllyed és nem mozdul. Rendesen, függőleges pozícióban van, lélegzik, nézelődik meg minden, de alig úszkál. Ha etetem feljön és eszik. De akkor miért csak nagyon ritkán mozog?
2011. dec. 27. 16:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Aranyhal: Min. 200 liter!

A teljes vízcsere olyan, mint ha újra és újra akarnád indítani az akváriumot. Hogy álljon be az akvárium biológiai egyensúlya? Szerintem vagy keress egy ás hobbit, vagy olvass utána. [link]

2011. dec. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Frontosa ***** válasza:

Persze, hogy furcsán viselkedik (mérgezés), mivel a sima csapvíz nem alkalmas halak tartására, számtalan káros vegyületet tartalmaz, ezért kell legalább 2-3 hetet várni a halakkal akvárium indításakor. Nem értem miért kínzod azt a szerencsétlen állatot. Normális esetben 2-3 évente vagy még akkor sem szükséges teljes vízcsere. Hetente, 2 hetente részleges vízcsere és aljzatporszívózás kell és gyönyörű marad az akid teljes újraindítás nélkül is. Nálad a gond ott lehet, hogy egy pici akváriumban tartod egy pici szűrővel.

Üdv,

2011. dec. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!