Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha veszek algaevő halat a 10...

Ha veszek algaevő halat a 10 literes akváriumomba amiben 1 aranyhal van, akkor nem kell a vízszűrő?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 24. 16:08
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Akkor mire talaltak fel a 10literes halakvariumot? Ja és felreertettetek mert nem a nagy 30cm dognagy aranyhalra, hanem a harom negy cm es pici fajra gondoltam. AMugy ha szabalyellemes persze, hogy nem fogok igy tartani. Azé én se vagyok ilyen bolond!!
2012. ápr. 24. 21:43
 12/30 kzs ***** válasza:

10 literes akváriumban születhetsz plattit, vagy guppit. Vagy szoktak tenyészteni Öves Díszcsíknak csigákat.

Vagy berendezheted növényes akváriumnak (itt elsősorban kisméretű növényekre és mohákra gondolok).

De lehet benne szép, dekoratív kaktuszt tartani (igaz, ez már nem akvarisztika.)

--------------

Egyébként nincs "mini"-aranyhal. Ideális körülmények között nagyon nagyra megnőhetnek (30 cm-re is), vannak bizonyos igényeik: Oxigén, nagy akvárium, jó szűrés, speciális kaja.

2012. ápr. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

Mire találták fel a 10 literest? Arra, mint a kintibudit. Annak is van 4 oldala és teteje, mégsem laksz benne. Pedig megérdemelnéd, hiszen csak a te felelősséged az állat szenvedése.


Elárulom, nincs kisebb meg nagyobb aranyhal faj. Tudod, a tiéd még fiatal. Csakhogy ilyen körülmények között, mint a japánok gúzsba kötött lába, kicsi is fog maradni. Nem azért mert ilyen fajta, vagy mert egészséges.

[link]


Az egészséges aranyhalak és igényeik:

[link]

[link]

2012. ápr. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
10 literes akváriumban sórák petét lehet tartani, keltetni. Vagy olyan növényt amit tápláléknak szánsz. Pl. halaknak, rákoknak.
2012. ápr. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
De van több fata !A barátnőm nagyijának van 1 aranyhala,modern akváriummal és 5-6 éve ugyan olyan pici 5cm-es.Amúgy írd be a google képek-be,hogy aranyhal.Jé milyen picik,gömbakváriumban van a legtöbb szűrő és melegítőberendezés nélkül!!!!
2012. ápr. 25. 16:11
 16/30 A kérdező kommentje:
Azt olvastam,hogy a neonhalnak viszon bőven elég a 15 literes akvárium és nem igényli a vízszűrőt se.Akkor inkább azt veszek.Arra talán még van keret.
2012. ápr. 25. 16:29
 17/30 YourDestiny ***** válasza:
Reménytelen eset vagy. Minek jöttél ide kérdezni, ha osztod az észt? Tanulj egy kis biokémiát, aztán gyere ide okoskodni, mert a nulla tudásoddal nincs értelme tovább vitatkozni. Neked lenne gömbakváriumban a helyed!
2012. ápr. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Hagyd, hiába mondod vaknak, hogy virrad. Okosabb a szakirodalomnál is. Valamiért nem jut el a célvonalig az információ nála vagy nem tudom.


Kis észlény, magyarázd már meg, milyen halat lehet szűrés nélkül tartani? Mi bontja le a vízben lévő ammóniát, amit a halak a kopolytyún keresztül kiválasztanak? Ami a sz@rból lesz? Ennyire buta, tudatlan fejjel nekiállsz itt gömbakváriumozni meg google képekkel dobálózni? Erre keressél rá és ne arra, hogyan tilos halat tartani. Maradék ész, hová mész!

2012. ápr. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Nekem még nincs aranyhalam csak lesz!Ezt egy szóval nem mondtam!!Amúgy sokkal boldogabbak vagytok,hogy szapuljátok a másikat?
2012. ápr. 25. 21:11
 20/30 kzs ***** válasza:

Figyelj már! Senki sem ellened van, csupán a kérdésedre adtunk egyöntetű - és szerintem kielégítő - választ.

Na akkor még egyszer: 10 literes akváriumban lehet tartani (tenyészteni) gerinctelen eleségállatokat, mint pl. csigák, artemia.

Arra is jó, hogy kistestű elevenszülő halfajokat szülessz, vagy vizinövényeket tarts benne.

De semmiképp sem alkalmas aranyhal, sem pedig neonhal tartására.


Gondolj bele: ha csak a neonhal igényeit nézzük: kell az akváriumba sóder, kövek, növények, szűrő - ez mind mind teret vonnak el a rendelkezésre álló 10 literből. És akkor még nem említettem azt, hogy a neonhal csapatigényes, vagyis legalább 6 db kell belőlük (6 db a minimum, de inkább ennél is több).

Most akkor kérdezlek én: hova elég 10 lier?? Hmmm?

2012. ápr. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!