Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat rakjak bele?...

Milyen halakat rakjak bele? Mindenki véleményére kíváncsi lennék!

Figyelt kérdés

130x70x70 (637liter) akváriumba milyen halakat rakhatok? Több mindenen gondolkoztunk már a család többi tagjával de két variáción gondolkozunk! az egyik az, hogy 3-5db nagyobb hal mondjuk sügér vagy diszkosz halak a másik meg azt, hogy nano halakkal pakoljuk tele az akváriumot, mondjuk 1 féle nano halból vagy 80db ot vagy 2-3 féléből rakounk bele 30-30 at.. Ti mit ajánlotok?


Eddig van benne 6db almacsiga és kész :D


2012. okt. 20. 16:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A diszkoszhoz muszáj venni ozmo szűrőt. Az lesz?

Szóval az a kérdés, hogy tudsz e lágy vizet csinálni, vagy sem.

2012. okt. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
én nano hal csapatokat raknék bele. ez saját vélemény de szerintem nagyon szépen nézz ki mikor úszik egy csapat kis csoda.
2012. okt. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Láttam a vadonban pár éve egy nagy akváriumban boraras brigitte-t, rengeteg volt benne és tényleg szenzációsan szép volt (azok is lágy vizes halak), csak aztán később elfogytak. Én nem tudom hogy azt mind megvették, vagy megdöglöttek e, mert valahogy 2-3 hét mulva már nem láttam egyet sem. Az mekkora csapás lehet, ha van több száz pici halad és egy betegség miatt mind meghal.


Nano halaknál szerintem a szűrést is nehezebb megcsinálni, mert ott arra is kell figyelni, hogy ne szívhassa be őket. Ha meg ugye húzol minden szűrőre szivacsot, akkor az nem fogja a mulmot összeszedni. Porszívózni mindenképp kell, de a kis halak miatt nem egyszerű, mert azok direkt mindig odamennek a cső elé szórakozni és útban vannak :)

2012. okt. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Csak annyit akarok ezzel mondani, hogy kevesebb nagy hallal sokkal könnyebb bánni, mint rengeteg kicsivel.
2012. okt. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Valami könnyen tartható afrikai sügereket raknék bele.

Szépek, érdekesek, csapvízben is tarthatóak, és ha jól válogatod össze, nincs sok baj velük.

Nézz be ide:

[link]

2012. okt. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

akkor lehet, hogy sügereket rakok bele!

amúgy úgy van berendezve az aksi, hogy sima (nem szinezett) kavics van benne olyan mint a sóder:D 1-3mm esek vasfák jávai mohák bazalt kövek és még 8-10 tő növény aminek a nevét sajnos nem tudom:D kb. 2 hete megy így az aksi:D a csigák szépen megnőttek eddig:D

2012. okt. 20. 17:45
 7/14 YourDestiny ***** válasza:
Én is afrikai sügeresre csinálnám, de sok fával és 8 alatti pH értékkel nem. Nekik az nem jó. Se a fa által barnított víz, de a lágy, savas víz. Nekik homok kell és rengeteg kő, hogy minden sügérre jusson búvóhely.
2012. okt. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 YourDestiny ***** válasza:
de = se a lágy, savas víz
2012. okt. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
akkor ahol vettem vissza viszem a fát és veszek még köveket, a talajt meg kicserélem homokra!
2012. okt. 20. 18:48
 10/14 YourDestiny ***** válasza:
Ha tetszik a sügér, támogatom az ötletet. Azon csodálkoznék, ha a fát visszavennék. Próbáld meg homokért cserélni. A finom kvarchomok tökéletes. Viszont jó, ha tudod, hogy gömbmohán, aponogetifolián és anubiason kívül a többi növényt felzabálják. A köveket úgy helyezd el, hogy stabilan legyenek az alsók, mert a sügér folyamatosan ás.
2012. okt. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!