Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért csupa alga az akvárium?...

Miért csupa alga az akvárium? Hogy leget megszüntetni (képpel)?

Figyelt kérdés

3 hete indítottam az akváriumot,naponta kb 12 órát világítok(néha többet) és sera florenával tápozok (napi 2x pár csepp a garnélák miatt). A világítás 9w 20 literre.Az akváriumban elöl kvarchomok van, hátul bazaltzúzalék(főleg a homok "zöldül".A növények levelein szőr, háló van, de a képeken jobban látszik: [link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Fontos hogy valami olyan megoldást keresek aminél nem kell szétszedni az akváriumot, és nem káros a garnélákra és a többi lakóra.Köszi a válaszokat.



2012. okt. 22. 22:24
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

köszi:)

Azért adagolok két adagban mert ha mondjuk heti adagban, egyszerre raknám akkor hirtelen megnőne a a vízben az ,ami a garniknak nen éppen előnyös

2012. okt. 22. 23:11
 12/19 batyo válasza:
EZ a saját tapasztalatom. A növények kb 3hétre tudják tárolni a tápanyagot a florena nem teljes táp. Én is eszt használtam 1honapig, heti 30%vízcsere és állandó algakaparás A növények kezdtek tönkremenni én váltottam és egy pár algázó és azóta nincs alga
2012. okt. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Hát ne tápozzál annyit, vagy ne florenával, és a talajt nyugodtan kicserélheted feketére, szerintem attól megváltozna minden.
2012. okt. 23. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
rakjál bele 3-4 almacsigát ! azok megeszik az algát:D nekem megették:D
2012. okt. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Almacsigának kicsi az akvárium, azt csak ötven litertől lehet, garnélák vannak, de nem látszik annyira hogy ennék az algát. Ma már csak etetésnél ment a lámpa, és a következő 4 napban is ez lessz. Holnap suli után beszerzek egy időkapcsolót, ezzel (természetesen 3 nap múlva) napi 7 és fél órában fog menni a világítás /!azt még nem tudom mikortól meddig/ és a tápból is visszaveszek.Köszi a segítséget :)
2012. okt. 23. 11:31
 16/19 Platypus ***** válasza:

A képeken főleg zöld szőralgát látok, ez a növények szenvedésére utal. Akkor szokta benőni a leveleket, ha tápanyaghiány vagy hasonló gond van. A helyedben lecserélném a tápot profitora és valamilyen makroelemes tablettával telenyomnám a talajt(pl. tetra plantastart).

A talajodon cyano terjed, ez vagy magas ammóniára, vagy teljes nitrogénhiányra utal, nálad inkább az utóbbira tippelek. A cyanot fontos kiirtani, mert méreganyagokat is termelhet. Szerencsére az easy carbot nem bírja, ha rányomod az algára, már másnap kidöglik.

2012. okt. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálok venni, csak eddig még sehol sem kaptam :/
2012. okt. 23. 23:08
 18/19 A kérdező kommentje:
Most a második lámpa nélküli napon, sokkal rosszabb lett, terjed...
2012. okt. 24. 14:45
 19/19 bamboochatheone ***** válasza:

De ne világíts, semennyit, és ne leskelődj!!!

Enni se adj! Csak levegőztess!

2012. okt. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!