Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akkor most hogyan csináljam...

Akkor most hogyan csináljam 20 literes akváriumomnál? Nagyon kezdő akváriumtulajdonosnak tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Kislányom (aki 15 hós!) kapott ajándékba egy 20 literes akváriumot és hát persze a halak gondozása rám marad. Nem örültem, mert nem értek hozzá, de ha már itt vannak szeretném a legjobbat nekik. Először vettünk egy sziámi harcoshalat, 3 mollyt, 2 szifót és valami kicsi csíkosat meg egy alganyalogatót. Én soknak gondoltam, de az állatboltos váltig állította jó lesz így. Na a 3 molly elpusztult megsirattam őket. Mára az egyik szifó is (a hím). Közben azt vettük észre, hogy a kis csíkos halunk (ami szerintem valamilyen sügér lehet) nagyon rossz kedvű, magányos. Vettünk neki 2 társat és azóta megy a kergetőzés, látszik jól van. Na de a kérdéseim:


-Jó ez így, hogy ennyi hal van?

-Ezeknek a halaknak elég ez a tér?

-Élő növény fontos az akváriumba?

-Milyen időközönként takarítsam?

-Etetésnél mire figyeljek oda?


Az akvárium természetesen teljesen felszerelt. Sokat próbálok utánaolvasni mindennek, de ezt az oldalt szeretem, itt jó tanácsokat adnak. Tényleg szeretném, ha jól éreznék ezek a halak magukat, mert ha még egy elpusztul muszáj leszek elajándékozni vagy nem tudom. Egyébként meg nagyon tetszenek, aranyosak és a kislányom is vidáman nézegeti őket, de semmiképp nem akarom kínozni őket. Így is a teknősről sikerült lebeszélnem a "kedves" ismerőst, mert mondtam, hogy egy teknős pár nélkül nem olyan jó (szerintem) meg 20 literes akvárium nagyon-nagyon kicsi.


2013. jan. 1. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát az hogy nem akarod kínozni már nem nagyon jön össze, mert 30 liter alatt gerinces állatot tartani hivatalosan, a törvény szerint is állatkínzásnak minősül, meg gyakorlatilag is az.

20 literben tarthatsz 5 amano garnélát, meg 2 zebracsigát.

Szóval vagy az állatokat változtatod meg, vagy beszerzel egy nagyobb akváriumot.

Ez így megállás nélkül fogja gyártani a döglött halakat, ami nem valami vidám hobbi.

2013. jan. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnos maximum 1 betta maradhat, a többi halnak ez állatkínzás.
2013. jan. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Amúgy találtam neked egy ősrégi választ 1 db hím betta (sziámi harcos) tartásáról. 7. válasz:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__2..

2013. jan. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 bamboochatheone ***** válasza:
A szűrő ugye 24/7-ben megy?
2013. jan. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez így nem jó 30 liter alatt nem lehet hivatalosan gerinces állatot tartani!:(

Szóval ha szeretnéd folytatni akkor kezdjük egy nagyobb akváriummal!Hogy ez mekkora legyen attól függ milyen dolgaid vannak ehhez az akváriumhoz(légy szíves írd le mid van is mit tud és milyen márka)és attól is hogy ezek maradnak-e vagy azt is veszel ujjat!

A növényzetet nagyon fontosnak tartom egy akváriumba azt teszi széppé és a halak az akvárium gyöngyei csak!

Az új akváriumot először 3-4 hétig járasd hogy a szükséges baktériumok megtudjanak telepedni!

Utána a növényeket(fény igényük szerint válogasd)és halakat pedig(diszhal.info szerint)

Aljzat a növényeknek olyan 6-7 cm a jó ha szép növényest szeretnél mehet bele egy kis táp talaj is...

Technikai dolgok:Fűtő,Szűrő,Világítás(Tudom elég össze vissza írtam de ez így közben jutott eszembe mit szeretnék írni és sok mindent nem írtam le ha további dolgok is érdekelnek dobj meg egy üzenettel itt gyakorin)

2013. jan. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 _.-Akv-._ ***** válasza:

[link]

[link]

Ezt a két e-bookot olvasd el, mert semmi tudással nagyon sok idő lenne mindent leírni.

2013. jan. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!