Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium tartása káros az...

Akvárium tartása káros az emberi szervezetre . Tehát egészségtelen az akvárium az emberre?

Figyelt kérdés
pl volt már olyan amikor vizet cseréltem ,hogy számba loccsant a víz szóval ha mondjuk valaki iszik az aksi vizéből lesz valami baja . na remélem értitek mit akarok kérdezni pl papagáj tartás állítólag vaksághoz vezet ....
2013. jan. 22. 20:46
1 2 3 4
 11/31 YourDestiny ***** válasza:
61%
Én előnyeit tudnám megemlíteni. Egyrészt nyugalmat sugároz, kiváló relaxációs időtöltés bámulni, másrészt megnöveli a szoba páratartalmát, amit egy bizonyos mértékig egészségesnek mondanék.
2013. jan. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

Akkor ne legyen akváriumod.

De szerinted egy növénytáp, ami egy kicsi halnak sem árt semmit, akkor neked mi bajod lehet tőle? Antiklór nem is kéne, csak a vízpihentetés elég. Vízlágyító vegyszer sem kéne, csak vehetnél a tescoban egy nagy palackkal, aztán azzal keverhetnéd.

Nem kötelező száraztáppal etetni, az élő és fagyasztott eleség amúgy is jobb.

Vagyis akkor igazából te használsz feleslegesen egy csomó kikerülhető szert!

Ez a házimacskás cucc megint egy hülyeség.


De hogyha te ezt látod az akvarisztikában, akkor neked tényleg nem való aki.

2013. jan. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 bamboochatheone ***** válasza:
72%
Nem, nem mindenki diplomás, csak leléptek már a betonról és páran, többek között én is, literszámra nyelték a Balaton vizét és élek pedig utoljára 10 éve voltam a magyar tengeren.
2013. jan. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 Platypus ***** válasza:
100%

Ha lemész egy aluljáróba, TBC-t kaphatsz a hajléktalanoktól, a buszon bármikor rádtüsszenthet valaki egy kis influenzát, sőt az utcán bármikor a fejedre tojhat egy galamb, és köztudott, hogy az ürülék tele van szalmonellával, ami súlyos hasmenést okoz, és már volt példa halálos végkimenetelre is!

Sőt, a lakásodon belül is terjedhetnek mindenféle gonosz penészgombák, amik megtelepedhetnek a tüdődben és élve megeszik a szöveteid. Se kint, se bent nem vagy biztonságban, gyalázatos ez a világ. Remélem nincs gyereked.


U.I. Az akvarisztikába még nem halt bele senki.

2013. jan. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

Közvetlen veszélye nincs sokkal több dolgot össze tudsz "nyalni" a buszon.


Ami szerintem egy kicsit probléma, hogy télen a kevesebb szellőztetés miatt a szobában magasabb a páratartalom ha nem fedett az akvárium és azok a fránya poratkák az ágyban esetleg szőnyegben kedvezőbb körülményeket kapnak a szaporodáshoz és minél több az atka annál több a "végtermék" és a hajlamos embereknél kialakulhat egy kis porallergia vagy aki már alapból az annak felerősíti.


De szerintem ez a legdurvább következménye egy beált akváriumnak :)

2013. jan. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
YourDestiny ez igaz egyet értek , de engem az érdekelne , hogy szerintetek egészségtelen e vmennyire ? mert szinte minden állatról olvastam pl teknős szalmonella hordozó, de erről ,nem csak ,hogy allergiás ne etesse a halakat, még a szobanövényről is olvastam hogy az se egészséges ,meg arról , hogy semilyen élőlény nem jó lakásba mert nekik kint a helye
2013. jan. 22. 21:07
 17/31 anonim ***** válasza:
Nincs! Az akvarisztikának nincsen egészségtelen oldala, hidd el!
2013. jan. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 _.-Akv-._ ***** válasza:
12%
Most azt akarod hallani, hogy igen az akvárium gyilkol, meg fogsz halni, ne vegyél akváriumot? Vagy mi, már váalszoltunk.
2013. jan. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
ja amúgy köszi mindenkinek! én csak nyugtató szavakra vágytam :D szal én nem kötözködök én szeretem az aksim ezért kérdezem mert még sokáig ezzel szeretnék foglalkozni
2013. jan. 22. 21:11
 20/31 YourDestiny ***** válasza:
Nézd, olvastam már olyat, hogy egyes halbetegségek emberre is átterjedhetnek, de olyat még soha, hogy valaki belehalt valamiféle akváriumból eredő betegségbe. Szóval mitől ijedtél meg?
2013. jan. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!