Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium tartása káros az...

Akvárium tartása káros az emberi szervezetre . Tehát egészségtelen az akvárium az emberre?

Figyelt kérdés
pl volt már olyan amikor vizet cseréltem ,hogy számba loccsant a víz szóval ha mondjuk valaki iszik az aksi vizéből lesz valami baja . na remélem értitek mit akarok kérdezni pl papagáj tartás állítólag vaksághoz vezet ....
2013. jan. 22. 20:46
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
45%
A mai nap legnagyobb mondása volt a "galamb féreg". Ezért érdemes volt ide feljönnöm. Köszi a kérdést is, igazán különleges :)
2013. jan. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
galand féreget akartam -.-"
2013. jan. 22. 21:26
 23/31 anonim ***** válasza:
77%
Megnyugtatlak én poratka allergiás vagyok, méghozzá élek és virulok.:-)
2013. jan. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
77%
Ha felemeled az akvit és a fejedre ejted biztos káros.Hagyd már ezeket az eszement gondolatokat!Ennyi erővel minden káros.Ez olyan mindha:mivan ha kocogás közben lenyelelem az első szembe jövő fenyőfát?Az látod nagyon káros!
2013. jan. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
58%
Ez tök baromság. Szerinted akárhányszor szomjas az asszony kimegyek neki vízért? Merítek az akváriumból, észre sem veszi. Mindig mondja, amit én viszek neki vizet, az mindig finomabb. ;)
2013. jan. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Ha ilyen hypohonder vagy, akkor paráztatlak kicsit.

Egy filmben láttam, hogy egy plasztikai sebész, minden reggel egy órát fürdött a kádban. Egzotikus afrikai sügereket tartott egy hatalmas akváriumban, és a takarítónője rendszeresen a kádba engedte le az akváriumból a vizet. Aztán azok a nők, akinek szilikont ültetett be a mellükbe, mind sorra megbetegedtek. Többen is valamilyen afrikai kórban, és a rendőrség derítette ki a dolgot, hogy mitől. De ő felvágta őket és úgy jutott be a szervezetükbe. A hapsinak nem volt semmi baja. Mondjuk ez csak egy film volt, és lehet hogy csak kitalálták.


Nekünk van itt a szobában 200 literes nyitott akvárium, ami naponta párolog 2 liter vizet, de hiába a párolgás, mégis annyira száraz a levegő a fűtés miatt, hogy reggelente fáj a torkunk a nagy szárazságtól. Ezért a pasim vett még külön egy kis párologtatót, mert ő már nem bírta :)

2013. jan. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Én is poratka allergiás vagyok, és semmi bajom attól, hogy akvárium van a szobámban.

Annak van valóságalapja, hogy bizonyos halkajákra allergiás lehet az ember. Nem egy olyat olvastam, hogy valaki a szárított vörös szúnyoglárvára volt allergiás (amit amúgy sem adunk halaknak, mert a fagyasztott sokkal egészségesebb).


Hogy én is paráztassalak egy kicsit: [link] (egy lány elveszítheti a haltuberkulózis miatt).

2013. jan. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Én vállalom a kockázatot :D

Akit az ilyen 0.001% esélyű betegségek riasztanak el az állattartástól, az zárja magára az ajtót, és ne is menjen ki a lakásból... Nem lehet mindentől félni az életben. Amúgy meg 100x nagyobb az esélye, hogy elgázolnak, más embertől kapsz el betegséget, stb.


Amúgy poénból simán innék az akváriumom vizéből, nem hiszem, hogy bármi bajom lenne tőle, ha a halak megélnek benne. De hogy Neked hogy sikerült a szádba fröcskölni a vizet, azt nem tudom elképzelni XD

2013. jan. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
hát számon vettem a levegőt nyitva volt és ahogy mertem ki pont belefröccsent nem értem miért nehéz elképzelni :) utolsó előtti írnál részletesebben arról a cikkről mert nem tudok angolul németül tudok :D amúgy tele vagyok állatokkal van még az aksim kívűl, 2 szákállas agámám , nyulaim , 2 kutyám .. csak most az askítol paráztam be :(
2013. jan. 23. 11:52
 30/31 anonim ***** válasza:
A cikk röviden arról szól, hogy egy 13 éves lány megvágta a kezét, úgy nyúlt be az akváriumba amiben csak pár tetra volt, és elkapta a haltuberkulózist. Először azt hitték semmi baja, írtak neki fel antibiotikumot, mert beduzzadt a keze, de nem hatott. Hiába vitték el rengeteg orvoshoz egy se tudott segíteni neki. A baktérium ugyan nem fertőző, de kiütéseket okoz a bőrön, plusz beeszi magát a szövetbe és a csontokba is akár. Attól fél, hogy elveszítheti a kezét, de már túl van a harmadik műtétjén is, remélik, hogy minden jobbra fordul. Kb ennyi :)
2013. jan. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!