Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Cápaharcsa tartása? (pangasius)

BB Ádám kérdése:

Cápaharcsa tartása? (pangasius)

Figyelt kérdés
mekkorára nől egy 40 l-es akváriumban? megfog enni kissebb eleven halakat? ( nem vagyok pszichopata )

2013. jan. 28. 19:49
1 2 3 4 5 6
 21/57 YourDestiny ***** válasza:
Levegőztető nélkül igen, de szűrés nélkül a sziámi se él meg. Az, hogy muszáj neki hetekig-hónapokig kínlódania, még nem siker.
2013. jan. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 A kérdező kommentje:
és az hogy a siamim másfél évig élt. nem néhány hónapig! de a kettő nem ugyan az és messze vannak egymástól ezzel tisztában vagyok
2013. jan. 29. 18:40
 23/57 YourDestiny ***** válasza:
Az, hogy másfél évig tartottad szűrés nélkül, szomorú. Ritka, hogy egy hal ilyes sokáig kibírMegfelelő körülmények között viszont 3 évig is élhetett volna.
2013. jan. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 A kérdező kommentje:
2 siamim volt. mind a 2 másfél-2 évig élt. a boltban, egy 10x10 cm-es "dobozkában" tartják őket.
2013. jan. 29. 18:45
 25/57 YourDestiny ***** válasza:

Na még egyszer :)


Az, hogy másfél évig tartottad szűrés nélkül, szomorú. Ritka, hogy egy hal ilyen sokáig kibírja az állandó változások okozta stresszt és sokkot. Megfelelő körülmények között viszont 3 évig is élhetett volna.

2013. jan. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 YourDestiny ***** válasza:
Igen, ideiglenesen, néhány napig, amíg gazdára nem találnak. Mindenkinek legyen annyi esze, hogy ezt a dobozos ügyet megfejtik. Nem kis hely kellene ahhoz, hogy minden hím harcoshalat külön 30 literes akváriumba tegyenek.
2013. jan. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 A kérdező kommentje:
sok ismerősöm tartott siamit. a legtöbbnek 1 évig húzta. egyik barátom, egy full extrás szűrős-lélegeztetős-automata tisztítós-kb 300l-es akváriumban tartotta. év-másfél évnél tovább neki sem húzta. szóval szerintem ez nem gáz. de mivel nem azért kérdeztem, hogy ezen vitatkozzunk. a cápaharcsámról lenne szó
2013. jan. 29. 18:48
 28/57 A kérdező kommentje:
azt meg el is felejtettem mondani, hogy az egyik siamim kiugrott az akváriumból:///
2013. jan. 29. 18:50
 29/57 YourDestiny ***** válasza:

Jó, értem én, hogy nem erről volt szó. De szerintem attól még az nem hozzáállás, ha arra játsszunk, hogy eddig meg addig húzza.


A cápaharcsát meg a lehető leghamarább add oda valakinek. Akkor is, ha kaptad. Mindenki, aki hozta is megértheti, hogy egy több ezer litert igénylő, 90 centire növő halat nem lehet 40 literbe zárni, amíg ki nem nyiffan.

2013. jan. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 YourDestiny ***** válasza:
Sziámit nem lehet tető nélkül tartani. Nem csak azért, mert kiugorhat, hanem labirintkopolytús léte miatt is. Ha a levegő hőmérséklete hidegebb a víznél, simán megfázhat, és megdöglik. Ezért kell a tető.
2013. jan. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!