Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Cápaharcsa tartása? (pangasius)

BB Ádám kérdése:

Cápaharcsa tartása? (pangasius)

Figyelt kérdés
mekkorára nől egy 40 l-es akváriumban? megfog enni kissebb eleven halakat? ( nem vagyok pszichopata )

2013. jan. 28. 19:49
1 2 3 4 5 6
 41/57 A kérdező kommentje:
leírtam! kaptam! nem vártam rá! és 40l-es az akváriumom ezt is leírtam nem 30 alatt van. és ha nem erre való a gyakorikérdések akkor mire? arra hogy a profik beszélgessenek róla?-.-
2013. jan. 30. 14:19
 42/57 anonim ***** válasza:

Figyi, te írtad, hogy 10l-ben tartottad a bettádat. Most akkor a betta nem gerinces állat? Tippelj....


Egyébként a gyakori arra való (szerintem), hogy az utánaolvasás után, ha valami nem világos, rákérdezz. Nem pedig arra, hogy leírják az igazat, és a jó tanácsot, erre te meg mintha el se olvasnád a választ, ragaszkodsz az igazadhoz, és mindent úgy hagysz, ahogy eredetileg is volt.


Akitől a halt kaptad, nem tudja, hogy téged nem érdekel az akvarisztika? Add vissza neki a harcsát....

2013. jan. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 A kérdező kommentje:
a gyakori arra való h kérdezz és válaszolj. én kérdeztem te vitázol és egyáltalán nem a kérdésemre válaszolsz. jah és akárhogy is legyen, inkább bízok az eladókban. (a boltban 3 c.harcsa volt egy 300l es akvaeiumban, ahol 3 honapja laknak. a VÀLASZOKAT köszönöm mindenkinek
2013. jan. 30. 14:35
 44/57 anonim ***** válasza:
Csak hogy tudd: az első választ én adtam a kérdésedre. Higgy csak a boltosnak. Majd megbánod, mint oly sokan.....
2013. jan. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 A kérdező kommentje:
hihetek neked is.. de azzal annyira se megyek mert te joforman annyit mondtal hogy kapjam be es adjam el
2013. jan. 30. 14:42
 46/57 anonim ***** válasza:

Egyszer se mondtam, hogy "kapjad be".


Én csak azt mondtam, hogy minek tartasz halat, ha nem is akarsz. Kaptad a halakat, rendben. De ha nem tudod neki biztosítani a feltételeket, akkor kár velük szenvedni. Pláne úgy, hogy a válaszaid alapján (ez csak lehet, hogy nekem jön így le) nemigen van fogalmad a haltartásról. Ilyenkor a legjobb, ha az ember továbbadja valaki olyannak, aki tud kezdeni vele valamit, pl megfelelő körülmények között tartani.


Leírom, miért nem érdemes a boltosnak hinni: neki a vevő a hasznot jelenti. Abból él meg. Nem érdeke, hogy felvilágosítsa az embert arról, hogy ez meg az így nem jó, nem működő dolog. Ha ezt megteszi, nemcsak hogy arról a pénzről marad le, de a vevőnek az jön le az egészből, hogy 2ide többet nem jövök, hülye eladó". Így inkább elad bármit bárhogy, hogy haszna legyen. Végülis ebből él, ebből futja kenyérre neki.

2013. jan. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 YourDestiny ***** válasza:
Na igen, higyj a boltosnak. Ember, ez már a naivitás felső foka. Ilyen felfogással és ésszel továbbra is "nagy sikereid" lesznek.
2013. jan. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 A kérdező kommentje:
van egy allatboltos ismerosom. es szerintem meg mindig tobbre szamithatok toluk, akik ott vannak a boltba mindig megtalalom oket. te egy kommentelo vagy akit meg sose lattam. az lenne a naivsag. a boltosok kepzettek.
2013. jan. 30. 19:07
 49/57 anonim ***** válasza:
Az ismerős az más tészta. Egy jó ismerőssel általában nem akar kicseszni az ember. Én általánosságban beszélek a boltosokról. De próbáld ki. Ha nekünk nem is hiszel, beszélj meg valamit az ismerősöddel, amire ő is azt mondja, hogy hülyeség, majd menj be egy másik akvarisztikai boltba, és kérdezz rá, mit mondanak róla.
2013. jan. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 A kérdező kommentje:
levázolom a holnapi napomat : végzek a suliva, bemegyek és megkérdezem, veszek olyan akváriumot ami kell neki, vagy ott hagyom nekik.
2013. jan. 30. 21:17
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!