Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Cápaharcsa tartása? (pangasius)

BB Ádám kérdése:

Cápaharcsa tartása? (pangasius)

Figyelt kérdés
mekkorára nől egy 40 l-es akváriumban? megfog enni kissebb eleven halakat? ( nem vagyok pszichopata )

2013. jan. 28. 19:49
1 2 3 4 5 6
 51/57 YourDestiny ***** válasza:
A boltosok képzettek... megint meg van a napi poén :D
2013. jan. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 YourDestiny ***** válasza:
Mellesleg marhára nem értem, minek tetted fel itt a kérdést, ha úgyse hiszel azoknak, akiket még soha életedben nem láttál.
2013. jan. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 Frontosa ***** válasza:

Na megpróbálom érthetően kifejteni. Az állatkereskedés nem arra való, hogy tanácsokat kérjünk, hanem hogy megvegyük azt amire szükségünk van, tehát már előre tájékozódtunk. Pont mint egy hirlapárus, oda sem úgy mész, hogy milyen újságot, könyvet ajánl, hanem konkrét céllal. Vagy pl. a Tescoba is max csak útbaigazítást kérsz, de nem tanácsot, hogy mekkora szennyestartót vegyél a fürdőszobába.

2 féle boltos létezik (kb. 10 éve dolgoztam illegális diákmunkán kisállatkereskedésben). Az egyik ért hozzá, pont ez a hobbija és nagy mákkal pont kifogott egy állást egy ilyen üzletben. Szívvel-lélekkel csinálja minimálbérért, a betérő ügyfelek akik tanácsot kérnek lusta kezdők, akiket hazazavar ha közli velük, hogy a megtetszett aranyhalnak mekkora akvárium is kell és milyen szűrés stb. Az árakat meghallva a lusta kezdő sírva elrohan és közben lehülyézi az eladót, átmegy egy másik boltba és megveszi az aranyhalat egy 50 literes akváriummal együtt. Senki nem a saját maga ellensége, a vevő sok-sok csilivili halat akar, amit ha az eladó megtagad, vagy megpróbálja kioktatni akkor átmegy máshova, ergo a bolt lehúzhatja a rolót, vagy megy az őszinte, tájékozott eladó a levesbe, kiszelektálódnak, a munkaadónak nem célja ilyen alkalmazottakat foglalkoztatni. De az esetek 90%-ban a fő probléma amiért az állatkereskedések nem alkalmasak tanácsot adni az az, hogy az alkalmazottak egyszerűen nem értenek hozzá. Senki ne várja el, hogy ha valaki elvégez egy eladói tanfolyamot, vagy végzettséget szerez majd, tökéletesen tisztában lesz a biológiai szűréssel, társíthatósággal, többszáz hal igényeivel. Egyszerűen itt kapott munkát és nem ruhaboltban, ennyi, de nincs semmi tudáshoz kötve. Én például hiába dolgoznék állatkereskedésben, a papagájokhoz, csincsillákhoz, pókokhoz nem értek és nem is érdekel, azaz csak a ,,halas"okat tudnám kiszolgálni tanáccsal. Ezt kellene megérteni, az eladó nem hibás, mivel ő szegény csak talált egy munkahelyet és ha valaki azt mondja neki, hogy lesz 5 Vitorlás akkor talán tudja hogy kell kivenni és talán megismeri hogy ugyan melyik is az, de sz.rik bele az akvarisztikába.

Üdv,

2013. jan. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 A kérdező kommentje:
az ismerősöm az állatkereskedéses. azt mondta hogy amíg nincs 10 cm, addig tarthatom amibe van, ha 10 cm-re megnől akkor kell megvennem a rendeset. és ha nem tetszik hogy feltettem a kérdést, akkor te ne válaszolj rá, mert már a tököm televan azokkal, akik ide vitatkozni járnak;)
2013. jan. 31. 17:44
 55/57 Frontosa ***** válasza:

Ha megnő 10 centisre akkor veszel neki egy 5000 literest? Nem lenne jobb még most megszabadulni tőle a későbbi problémák elkerülése miatt (egyébként igen, megeszi a kishalakat). Ez az állat nem való akváriumba, elég nagy probléma, hogy az ismerősöd rádtukmálta, attól tartok fogalma sincs, hogy ez a faj mekkorára nő.

Üdv,

2013. jan. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 szoszi99 válasza:

szerintem simán lehet 40 literesbe is rakni igaz nem nő meg nagyra amíg nincs nagy akváriumba és mérete akkora lesz amit átalosságban igaz 4-5 liter/cm

én 100 literessel kezdtem velük most 275 literesbe vannak és 9-7 évesek a nagy 27 cm a kicsi 19cm

Minél nagyobb az akvárium annál jobb nekik a 100 literesbe nekem is kopogtak a falon

Ha kicsibe rakod viszont hiába raksz be másik halat ki fog pusztulni a helyhiány miatt

2013. szept. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
Jól kikezdtètek a kèrdezőt azért.....
2020. okt. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!