Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Cápaharcsa tartása? (pangasius)

BB Ádám kérdése:

Cápaharcsa tartása? (pangasius)

Figyelt kérdés
mekkorára nől egy 40 l-es akváriumban? megfog enni kissebb eleven halakat? ( nem vagyok pszichopata )

2013. jan. 28. 19:49
1 2 3 4 5 6
 31/57 A kérdező kommentje:
akváriumba nem nől meg annyira nagyra hogy ne lehessen tartani ( értem én a határokkal tisztában vagyok) ha annyira nagy lesz, megpróbálom elpasszolni, vagy odaadom a kisállat kereskedésbe. de ha mondjuk megnől 10cm-re akkor egy 100l-es akváriumban nem élhet el?
2013. jan. 29. 18:54
 32/57 A kérdező kommentje:
fűtöttem a siamimat. megfagyni nemakart. a boltba megkérdeztem mindent ami mellőzhetetlen lett volna a siaminak. ott nem mondtak tetőt egyik helyen sem.
2013. jan. 29. 18:56
 33/57 YourDestiny ***** válasza:

A fűtés egy dolog, viszont ők a légkörből is vesznek fel oxigént, ami nető lehet, közel sem azonos a víz hőmérsékletével.


Nem, 100 literben sem élhet el. 500-ban sem. Az, hogy kis akváriumban nem nől meg nagyra, egy hülyeség, nem tudom, kitől hallottad. Persze 90 centis nem lesz, eleve képtelenség lenne, ráadásul a folyamatos ammóniamérgezés gátolná a fejlődésben. Viszont az akváriumot gondolkodás nélkül kinövi.

2013. jan. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 YourDestiny ***** válasza:

*ami tető nélkül lehet, közel sem azonos...


Így néz ki az első mondat. Nem tudom mi a franc van, lemarad a mondatok fele...

2013. jan. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 A kérdező kommentje:
figyelj, nemtudom te honnan szeded az ismereteidet, ne sértődj meg de szerintem a fele hülyeség. az állatboltosok, és még rengeteg ember mond mást, sőt ellenkezőt.
2013. jan. 29. 20:45
 36/57 Platypus ***** válasza:
Kedves kérdező! Kezdő vagy és nem tudsz dönteni, kinek van igaza, és ez nem baj. Nehéz kiválasztani a jó tanácsot a sok ellentétes dolog közül. De ne feledd, hogy nekünk nem érdekünk azt mondani, hogy nem fog működni az, amit elterveztél, vagy hogy borzalmas sorsa volt a bettádnak(és az volt). A kereskedőknek az az érdeke, hogy vegyél meg mindent, és ezért sokkal egyszerűbbnek állítják be a dolgokat, hogy kedvet kapj. Azt írtad, szereted az állatokat, és nem akarod kínozni őket. Akkor ne a boltosra hallgass! Az a cápaharcsa nem fog sokáig élni 40 literben. Ha egy hal kicsi is marad kis helyen, az azért van, mert állandó mérgezésben szenved a saját piszkától. Előfordul hogy kicsik maradnak, de ez nagy szenvedéssel jár!
2013. jan. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 YourDestiny ***** válasza:
Szakkönyvekből és közel 8 éves tapasztalatból. Most jön az a rész, hogy a szakkönyvek tartalmát is kétségbe vonod? Mellesleg nem kell hinned nekem, egyáltalán nem szorulok rá az elismerésedre. Mellesleg még jó, hogy a boltos mást mond. Neki az a célja, hogy te mindenáron megvegyél mindegy sz@rt, hisz eladó. A sajnálatos az, hogy te erre nem jösz rá. Persze vannak kivételek, az 1 százalék. A maradék 99 fele mégcsak nem is konyít a hobbihoz, örül, hogy van munkája, a többi meg ha ért is, átb@sz, mint macskasz@rt a kerítésen.
2013. jan. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 A kérdező kommentje:
én bíztam a boltosokban, a bettámnak azt adtam meg amit a boltos mondott. de mint mondtam másnál sem élt tovább. ez így igaz,, én nem értek ehhez. csak sokan azt nem értik meg hogy ezt az oldalt azoknak találták ki akik nem értenek valamihez, mert ha értenék akkor nyilván nem kérdeztem volna meg. a cápaharcsát meg minél hamarabb elajándékozom.
2013. jan. 30. 09:11
 39/57 anonim ***** válasza:

Már ne is haragudj, de ha nem értesz a haltartáshoz, miért tartasz halat???


A haltartás nem abból áll, hogy feljövünk a "gyakorikérdésekre", és itt majd mindenre választ kapunk. Milliónyi szakirodalom van fenn a neten, sok fajra lebontva. Tessék már egy kicsit utánanézni a dolgoknak.


Mellesleg törvénysértő vagy, ugye tudod. Gerinces állatot 30l alatti akváriumban tilos tartani. Ezt törvény írja elő Mo.-on. Az már más kérdés, hogy ebben az országban mi működik, és mi nem....

2013. jan. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 Frontosa ***** válasza:
Ez az, ha nem értessz hozzá akkor minek fogsz bele, mint ahogy ha nem értessz az autoszereléshez akkor ne szerelj autót, ez ennyire egyszerű, nem kötelező állatot tartani, ha nem tudod és/vagy nem vagy hajlandó megteremteni a minimális életkörülményeket akkor hagyd az egészet a francba. A kiskutyákat kis kartondobozban árulják, ezek szerint szerinted az az élőhelye? Nyugodt szívvel tartanál egy vizslát egy kartondobozban, mert abban volt amikor megvetted?
2013. jan. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!