Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Cápaharcsa tartása? (pangasius)

BB Ádám kérdése:

Cápaharcsa tartása? (pangasius)

Figyelt kérdés
mekkorára nől egy 40 l-es akváriumban? megfog enni kissebb eleven halakat? ( nem vagyok pszichopata )

2013. jan. 28. 19:49
1 2 3 4 5 6
 11/57 YourDestiny ***** válasza:
57%
Mindenevőnek, és nem ragadozónak mondanám. Békés hal, viszont természeténél fogva az olyan halakat, amelyek beférnek a száján, gondolkodás nélkül lenyeli, ugyanis tápláléknak tekinti azokat.
2013. jan. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 Platypus ***** válasza:
100%

800 liter a fenéket, egy kifejlett halnak 5000 liter is szűkös. 90 centis is lehet! A saját szememmel láttam egy közel ekkora példányt akváriumban. A pólus center információs pultjának akváriumában volt pár éve, szerencsétlen alig tudott megfordulni, mégis megnőtt akkorára.

Ez itt a képen pontosan ugyan az a cápaharcsafaj, csak idősebb korára sokat változik a színe és az alakja:

[link]


Nem is értem, miért árulják ezt a fajt minden halas boltban, amikor szó szerint egy úszómedencére van szüksége a normális élethez...

2013. jan. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 Darkkingdom ***** válasza:
100%
Tételezzük fel hogy esetleg maradhat 1-2 hetet benne és kibírja?Miben változtatnál a helyzetén? a 40 literes aksi helyett lenne egy 100-180 liter?Mert azzal a sz.rnak adtunk egy pofont!
2013. jan. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:

És te nem tudsz várni három hetet a hallal?

Amúgy nem hiszem, hogy három hét alatt ki tudsz hozni a kisujjadból egy 800 literes akváriumot spéci szűréssel talajjal növényekkel és világítással.

2013. jan. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 YourDestiny ***** válasza:
A kérdésben a pangasianodon hypophthalmus-ról van szó. Egyesek, akik a 800 literről beszélnek, valószínűleg összekeverik, és az ezüst cápaharcsára (Ariopsis seemanni) gondolnak.
2013. jan. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
Maradj a guppinál, de még azokra is veszélyes a stressz, ha egy hónap alatt már a második akváriumba teszed át őket.
2013. jan. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
YourDestiny-nek igaza van, rossz profilt linkelt az első válaszoló. Ő lenne a Pangasius: [link] Szegény azok közé a halak közé tartozik, amiket jobb lett volna a természetben hagyni, mert nem sok ember képes ellátni egy kifejlett állatot: többezer literes fűtött tó megépítése + fenntartása és akkor még meg sem etetetted. Az akváriumot kinőtt állatokat is a lehetetlennel határos elsózni másnak, pont emiatt. Felelős állattartó ezeket a halakat úgy kerüli, mint ateista macska a templom egerét.
2013. jan. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
1. válaszoló vagyok. Igazatok van, elnéztem a linket, valóban más halról van szó. Így viszont még hangsúlyosabb, hogy felesleges ilyen halat otthon tartani.
2013. jan. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 Frontosa ***** válasza:

[link]

45-50 kilósra is megnőhet, a képen meg ránézésre kb. egy 15 kilós lehet. Csak azt nem értem miért lehet egyáltalán kapni, már rég be kellett volna tiltani az akvarisztikai célú kereskedelmét. A sok fogyaték meg veszi a viccméretű akváriumába.

Üdv,

2013. jan. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 A kérdező kommentje:
az van, hogy váratlanul ért az egész. szülinapomra kaptam, és a legnagyobb akváriumom 40 l-es. a hal maga 4-5 cm, de ink 4. tényleg nem értek hozzá, mert eddig csak siami harcos halat tartottam, az meg elél elég gyatra körülmények közt, 10l-es akváriumba lélegeztető nélkül. most lélegeztetővel mindennel, úgy látom hogy nem érzi magát rosszul, eszik rendesen, és úszkál. persze elismerem nem értek hozzá.
2013. jan. 29. 18:24
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!