Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mivel szedjem ki a sok kakit...

Mivel szedjem ki a sok kakit az akváriumbol és ez egésséges egyáltalán?

Figyelt kérdés

4 nappal ezelött szombat reggel vettem egy 40l akváriumot és bele kavicsokat 2 igazit és 1 műnövényt, és van benne 3 pici aranyhal az egyik teleszkopos szemű, egyébként fogok még bele venni homokat meg sok pici kavicsot hogy a növényeket rendesen beállitsam meg gondolom akkor a halak is jobban érzik magukat. Lenne nektek még valami + javaslatotok?


Pár kép az akváriumról.

[link]


[link]


[link]


[link]



#hal #kaki #halak #aranyhal #akva #teleszkopos aranyhal #40l akvárium #3 aranyhal
2013. máj. 21. 16:06
1 2
 11/16 Norbig ***** válasza:

Na most csak a kérdést nézem.Hát egy teljes talaj csere az kell.2-4mm-es kavicsokra cseréld az aljzatot.És ha az megvan vegyél egy aljzattisztítót,házilag is akár csinálhatsz aljzat tisztítót.


[link]

Ezzel könnyű a látszólag lehetetlen munka.

Ennyit tudok mondani.Remélem segítettem. :)

2013. máj. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:

előbb meg kellett volna várnod amíg beáll a víz (min. 1 hét)

aztán belerakni a halakat és ez tényleg állatkínzás ilyen pici akváriumot nagyobbacskára növő halaknak

2013. máj. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Tudom útólag megtudtam hogy 1-hetet várni kelett volna :S

Talajcserét megcsinálom és ez az ajzattisztotó után is utánjárok. És tudom hogy nagyobb akváriúm kelett volna de ha egy kicsit is nagyobacskára nönek veszem a minimum 100l akváriumot.

2013. máj. 21. 18:47
 14/16 Pendulum92 ***** válasza:

Nem 1 hetet, hanem 3-4 hetet kellett volna várni.


Oké, hogy ha megnőnek veszel nekik nagyobb akváriumot, de nem lett volna egyszerűbb egyből nagyobbat?


A másik dolog az, hogy meg sem fognak rendesen nőni az ammóniamérgezés miatt.(40 literbe nagyon hamar felszaporodik az ürülékből felszabaduló ammónia(az aranyhalak rengeteget ürítenek), ami hosszantartó mérgezést okoz, így nem marad "erejük" már nőni. Ebből alakult ki az a tévhit, hogy a kis akváriumhoz alkalmazkodik a hal.



Egyszerűen ez a 40 literes akvárium a benne lévő vízzel és azzal a kis mütyür szűrővel semmiképpen nem tud megfelelő életkörülményeket biztosítani az aranyhalaknak. Akármilyen jó szándékkal vetted őket, a saját ürülékükben fognak fuldokolni. Biztos ezt akarod?

2013. máj. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Óh ! Istenem !

Én elhiszem hogy sokan szeretnétek akváriumot,de miért nem lehet előtte olvasgatni vagy aki jártas ismerős azzal előtte beszélgetni hogy mivel is jár az akvarisztika?! Hm?

Légyszi minnél hamarabb szerezz be egy nagyobb akváriumot. Olvass sokat !

Várjuk a következő képeket a fejlődésről. :)

2013. máj. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Az én tapasztalatomat ajánlom, én is kb 1 éve kezdtem el halakkal foglalkozni, szerettem volna olyan állatot magamnak, amivel nyílván kell törődni, de nem olyan sokat mint pl egy kutyával, vagy bármi más fajtával. Sőt, a halak még jól is néznek ki, feldobják díszként a szobát :) sok mindent olvastam a halakról, milyen igényük van, mi kell az akváriumba stb. most mivel a halkakiról van szó, én azt mondom, mindenkinek saját tapasztalata, hogy hogyan szabaduljon meg tőle, mindenki máshogyan csinálja, és ezek szerint nyílván több megoldás is van. Az én tapasztalatom, hogy szerettem volna valami féle talajt az akváriumba, így tettem bele homokot, de nem boltit, hanem pl sóderból kiszitáltam, így finom tapintású homokot kaptam. legelsőnként át sem mostam, hanem úgy ahogy van, beletettem, de mivel nem egy akváriumom van, így a másikba is tettem, de abba már átmosott homokot tettem. Tapasztalatom az volt, hogy jobb a nem átmosott homok, mert amikor azt tettem bele, fél évig kitartott, nagyon nehezen borúlt fel a víz egyensúlya, ami nagyon jó, nyílván hetente akkor is kell a víznek a 30%-át cserélni, de viszont a halkaki a homokban felbomlott, így nem kellett aggódni, hogy ottmarad az akváriumban, és ami még fontos, hogy a nem átmosott homok ásványi anyagokat tartalmaz, így a víznek is jót tesz, az átmosott homokból kimegy az ásványi anyag, és ott nem bomlasztja a halmaradékokat, viszont a növényeknek sem ad tápanyagot.
2013. máj. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!