Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért lett hirtelen ilyen...

Miért lett hirtelen ilyen agresszív az algaevőm?

Figyelt kérdés
1 hónappal ezelőtt vettem egy algaevőt. Most még csak 4 centis... Páncélosokkal van együtt tartva. Mióta megvettem semmi baj nem volt, barátságos volt minden hallal, egészen mostanáig. Raktam be nekik algatablettát, meg sera vipachipset is. Először ráment az algatablettára, utána a vipachipsre. A páncélosom csippentett belőle egy kicsit, elkergette az algaevő. Utána nem csippentett belőle, csak az evő algaevő mellett csipegette a talajt. Az algaevő most már "harapdálta is". Vagyis azt próbálta csinálni. Utána a páncélos az akvárium hátuljára ment, ahol nincs kaja, semmi. Az algaevő észrevette hogy ott van, és odament, majd elkezdte kergetni, meg harapdálni. Pedig nem volt semmi kaja, amitől elzavarta volna, vagy veszekedtek volna rajta. Miért lett hirtelen ilyen agresszív??

2013. jún. 23. 16:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nálam most ideiglenes az 54-liter, ősszel állok neki átrendezni a csapatot, féltettem a plekóktól azért tettem át a kicsibe, majd a plekók át az ujjba, anci vissza a 200-ba a vasfájával együtt került át az 54 literbe, majdnem azt mondom észre se vette, februárba talán.
2013. jún. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Tehát szerintem ez szűrés, etetési hiányosság, esetleg túltelepítés, növényzet, búvóhely hiány, a fa is fontos, halak száma összetétele is lényeges, menyire terhelt a víz.


4 centisen ez messze nem természetes.

2013. jún. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Még egy lány betta van, meg 4 guppi mellette. Búvóhelyből is van elég, és én mindig a fa mellé szoktam adni neki a kaját.
2013. jún. 24. 13:36
 14/17 A kérdező kommentje:
ja bocs nem 4 hanem5 guppi
2013. jún. 24. 13:36
 15/17 anonim ***** válasza:

Tehát 5 guppi, betta, 6 páncélos harcsa, anci, és 60 liter.


Nem írtál mást,szűrés, zöldségek, növényzet kimaradt.


Úgy nézem színezett kavics a talajod, az meg semennyire nem segíti a szűrőd munkáját, sőt ártalmas, mivel a páncélosok belekeverik a szennyeződést, ehhez legalább 0.5 liter szűrőfelület kellene így, de ez is éppen hogy alsó határ a műanyag bevonatú kavicshoz. A talaj miatt én heti 2x20% vízcserét mondanák, bár az ilyen talajokat kerülöm.

Nagy cirkuszt tud csinálni hosszú távon, de majd látod ha borul a dolog.


Ancinak főtt répa,petrezselyem gyökér(kihűlve lesüllyed) uborka, saláta, spenót stb én heti 3x adok neki zöldséget.


Lehet a kaja is, lehet a szűrés is ami miatt első lépésben ingerült, de ha nincs elég növényzet az is problémás.

2013. jún. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat!
2013. jún. 24. 17:29
 17/17 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje: Köszi a tanácsokat!"


Ez ritka ezen az oldalon, mármint hogy megköszönik.


Cserébe egy kis segítség az aljzattal kapcsolatban.


Látom nagyon tiszta, és a sárga kövek is túl szabályosak nincsenek bekeveredve, tehát nem rég rendezted át.


Az lesz a gond vele mint rengeteg másik aksival hogy a kajamaradék és a halürülék bele fog keveredni, elkezd majd rothadni, és mérgezni fogja a vizedet, vagy már most is mérgezi.


A jó ajzat az valamilyen szinten porózus, tehát olyan kő ami átnedvesedik, magába tud szívni valamennyi vizet, lehetőleg 1-2 mm szemcseátmérő ami közé nem esik be a halkaja, ürülék, és nem szivárog ki belőle a kövek között a bomlástermék.


A természetes aljzatban meg tudnak telepedni a baktériumok is.

Ha gyengébb a szűrőd akkor esetleg nagy segítség lehet egy agyag alapú talaj JBL manado, mivel vannak páncélos harcsáid éles zúzalék nem jöhet számításba.

Esetleg ha spórolósabb a játék akkor keverhetsz a manadoba vele egyszínű színezett apró kavicsot, így kevesebb kell, átlag tartanak a kereskedések olyan színűt ami megegyezik a manadoval.

De lehet rostált sóder is, csak ecettel fel kell engedni hogy oldja fel a meszes részeket amik keményíthetik a vizet, és az apró rész kerüljön bele, de azt se árt 1-2 milis fém szűrőn átszitálni hogy a legapróbb szemcsék azért ne kerüljenek bele, a kavicsok kimaradnak, tehát nem árt kétszer rostálni, egyszer a kavicsok, egyszer a legapróbbtól megszabadítani,utána ecet, forralás, átöblítés.


A jelenlegi aljzattal ha nem egy nagy belsőd van, baj lesz előbb utóbb.

2013. jún. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!