Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » ötlet? Vagy tipp illetve...

Lala6 kérdése:

ötlet? Vagy tipp illetve segitséget kérnék mi a gond?

Figyelt kérdés
készitettem egy diy szűrőt 200-as pvc-böl a földtöl az aki tetejéig érö oldalpolcos nyitott szűrőt.Kb 4-hónapja üzemel lávakövel szivaccsal és agyag granulátummal.Hasznos térfogat kb 26-28l és egy eléggé tulnépesitett 200l-es akit szür egy 1000l/h belsövel amire még szeretnék szürést csinálni ilyen 5l-es tescos ioncserélt vizes flakonbol.De az a gondom a teszt szerint a jelegi állapotban 100mg/l a nitrátszint és nem megy lejjebb probáltam szat-ot is de semmiigazábol ekkora diy-nak kezdenie kellene valamit a nitráttal nem? Válaszokat elöre is köszönöm.

#állat #akvarisztika #nitrát #halak #diy szürö #vizkémia
2013. júl. 15. 17:16
1 2 3 4 5 6
 21/60 Platypus ***** válasza:
Szerintem mérd meg egy palack szénsavmentes ásványvíz nitrátszintjét. Lehet, hogy csak megbuggyant a teszted. A csapvízben nem lehet ennyi nitrát, fölötte van a humán fogyasztásra egészséges határértéknek...
2013. júl. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 Pendulum92 ***** válasza:
Tehát ha a külső növényesítése mellett döntesz, csak annyi kell tenned, hogy egy hosszabb futókát szétvágsz több kisebb darabra, és simán beledugod az egyik végüket a vízbe. Akár 100 mg/l-t is simán lehúz 5-10 körülire pár hét alatt.
2013. júl. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 Pendulum92 ***** válasza:
Persze gyökeresedés után.
2013. júl. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 A kérdező kommentje:
itt sopronba sose lehet tudni mi ja mi nem :D de van benne vallisnéria is tápozom folyékony co2 is adok használom ezt a fitohorm mikro max nevü tápo is co2 nyomom zselatinossan led refivel tolom nönek a növények mint gomba ha a vallisnériát is levágom 1 honap alatt az aki másik felébe van már mint most is de a nitrát em megy már sokkot kapok komolyan.
2013. júl. 15. 19:56
 25/60 Pendulum92 ***** válasza:
Nem lehet, hogy túl tápozol? Én kíváncsiságból megmértem egy pár cseppet egy átlag, olcsó tápból, és brutális nitrát volt benne.
2013. júl. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 Pendulum92 ***** válasza:
Ha Szeged közelébe laknál, mondanám, hogy adj egy mintát, és bemérem nekem fotométerrel, mert lehetséges, hogy a teszt sem jó.
2013. júl. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 A kérdező kommentje:
Tetra plant planta mint használom az flakonon irt mértékkel de tápozás elött is ennyi volt ja még platypus irására meg mérek egy szénsavmentes vizet is de akkor ha megbuggyant a teszt nem ezek az értékek lenének az ioncseréltnél amit irtam nem?ja pendulum a tetra szerint nitrát és foszfát mentes de lemérem mindjárt a teszt mit mutat.de komolyan fel van adva a lecke :D
2013. júl. 15. 20:06
 28/60 anonim ***** válasza:

Ugye nem G A macro micro tápot adsz?

Ha valami hasonló nitrátost akkor cseréld le profitora, ha nő a vallisneria rendesen akkor részemről pasz, az brutális nitrátot felvesz, és alig kell neki kálium hozzá, majdnem mondhatni "akváriumi kukorica"

2013. júl. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 A kérdező kommentje:
a teszt szerint a nitrát a plantaMin-ben 0
2013. júl. 15. 20:09
 30/60 anonim ***** válasza:
Ja nem "Tetra " tápot használsz, nem ismerem.
2013. júl. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!