Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » ötlet? Vagy tipp illetve...

Lala6 kérdése:

ötlet? Vagy tipp illetve segitséget kérnék mi a gond?

Figyelt kérdés
készitettem egy diy szűrőt 200-as pvc-böl a földtöl az aki tetejéig érö oldalpolcos nyitott szűrőt.Kb 4-hónapja üzemel lávakövel szivaccsal és agyag granulátummal.Hasznos térfogat kb 26-28l és egy eléggé tulnépesitett 200l-es akit szür egy 1000l/h belsövel amire még szeretnék szürést csinálni ilyen 5l-es tescos ioncserélt vizes flakonbol.De az a gondom a teszt szerint a jelegi állapotban 100mg/l a nitrátszint és nem megy lejjebb probáltam szat-ot is de semmiigazábol ekkora diy-nak kezdenie kellene valamit a nitráttal nem? Válaszokat elöre is köszönöm.

#állat #akvarisztika #nitrát #halak #diy szürö #vizkémia
2013. júl. 15. 17:16
1 2 3 4 5 6
 11/60 Pendulum92 ***** válasza:
Csapvízbe tudtommal nem lehet ennyi nitrát. Szerintem valamit elnézhetsz a teszt során, vagy a teszt a rossz.
2013. júl. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 A kérdező kommentje:
Platypus probáltam már ekkora vizcserét csinálni másnap mértem ugyanugy 100mg. pendulum ilyen növénye van az asszonynak :) ugyhogy tolom is bele most győkereztet :D amugy jo kép. De nagyon egyértelmű teszt ez színskála van a név mellet odaell tenni a tesztet és leolvasod szin egyezés mellett a szám hogy az mekkora érték csak nem tudom mennyire ponos hogy ez ha jól értelmezem akkor gyors teszt.Ioncserélt viznél nitrátot nem mutat a ph 6.4 kálcium karbonát 3. Összkeménység 6 nitrát nitrit 0 gondoltam tályékoztatásképpen irom le bár leirhatom a teszt szerint milyen az aki.
2013. júl. 15. 19:14
 13/60 anonim ***** válasza:

"Platypus válasza:100 mg/litert még simán túlélnek a strapabíró halak"


Igen igaz, javítottam is a kijelentésem.


Pendulum92 ahogy írta jól fejlődő növények kellenek.


Ennyi nitrátot felvenni kb 20 dkg zöld tömeg tudna, a friss csapvízben lehet nitrát ha magas a hálózati nyomás, a pihentet vizben menyi nitrát van?


Ha szeptember óta heti 20% mellett így felkúszik a nitrát akkor többet kell cserélni.

2013. júl. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 Pendulum92 ***** válasza:
Előtte azért jól mosd le a gyökereit.
2013. júl. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 A kérdező kommentje:
Probálkoztam 3hónapig 50%-al de semmi változás jem volt a pihentettem a vizet egy hét után is ennyi volt a teszt szerint.Igazábol azért is dühít a dolog mert mikor egy 440l/h kűlső volt csak rákötve akkor is ennyit mutatot.igazábol annyi változást látok hogy ekkora szűrőt epítettem hogy tényleg kristáty tiszta a viz.Meg a növények is nőnek benne mint a gomba.
2013. júl. 15. 19:24
 16/60 anonim ***** válasza:

Ha tényleg ilyen ramaty a helyzet dobj be pár tő valisneriát


ebbe: [link]


200 liter, annyit cserélek benne ami elpárolog utána töltöm, a valisneria megoldja.

2013. júl. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 Pendulum92 ***** válasza:

"Ennyi nitrátot felvenni kb 20 dkg zöld tömeg tudna"


Lesz ennyi bőven, úgy nőnek mint állat az akváriumvízbe :D Direkt este megnézem mindig mekkorák, és már reggel látható, hogy nőtt azóta is, jól nyomják. :D

2013. júl. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 Pendulum92 ***** válasza:
Amúgy igen, jogos, ha tényleg 50 mg/l nitrát van a csapvízbe, akkor több növény kell, és kicsit kevesebbet cserélni. A valliznéria az bombamód nő, ha nem fér több növény az akváriumba, akkor pedig a külsőbe kell rakni jópárat.
2013. júl. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 Pendulum92 ***** válasza:
Amúgy kérdező, amint írtam felesleges a biológiai szűrésed bővíteni, akváriumi körülmények közt a baktériumok nem igazán végeznek nitrátredukálást.
2013. júl. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:

Nem szoktam nagyon cserélni, tápozás heti 3ml profito, 2x1,5ml carbo, sylvania grolux 25w cső van benn, meg egy 18w osram lumilux fixen a növényes mellé, és van egy időzített 18w-cső az most napi 1 órát megy, vízcsere nagyon ritkán mikor a külső szűrőt takarítom akkor cserélek.

Régóta van ez az aksi csak márciusba szétszedtem mert nem láttuk a halakat a növényektől, és lecsupaszitottam.


Ebbe kevés a nitrát pedig nem cserélek vizet, mert ebbe a jó ... se tudja miért döglenek a halak ha cserélek így meg el vannak sok évig.

2013. júl. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!