Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » ötlet? Vagy tipp illetve...

Lala6 kérdése:

ötlet? Vagy tipp illetve segitséget kérnék mi a gond?

Figyelt kérdés
készitettem egy diy szűrőt 200-as pvc-böl a földtöl az aki tetejéig érö oldalpolcos nyitott szűrőt.Kb 4-hónapja üzemel lávakövel szivaccsal és agyag granulátummal.Hasznos térfogat kb 26-28l és egy eléggé tulnépesitett 200l-es akit szür egy 1000l/h belsövel amire még szeretnék szürést csinálni ilyen 5l-es tescos ioncserélt vizes flakonbol.De az a gondom a teszt szerint a jelegi állapotban 100mg/l a nitrátszint és nem megy lejjebb probáltam szat-ot is de semmiigazábol ekkora diy-nak kezdenie kellene valamit a nitráttal nem? Válaszokat elöre is köszönöm.

#állat #akvarisztika #nitrát #halak #diy szürö #vizkémia
2013. júl. 15. 17:16
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:

Ha találkozok a Balázzsal mondom neki ezt, érdekes képet fog vágni, kutyák végzik el a dolgaikat a műtrágyában, uszályon hozzák a kikötőbe, semmi higiénia nincs mivel kerti növényeknek van ez, az meg alapból szerves.


Egy kitalálja hogy spóroljon, utána a neten elszaporodik az ötlet, csak a micro elemeken kívül 1000 dolog lehet benne nitrogén simán maradhat tűrés határon belül, ammónium nitrát szó nélkül.

2013. júl. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 A kérdező kommentje:

pl ezért mertem alkalmazni a fitohormot.

Platypus válasza:


Van pár típus, amit használhatsz, de a legtöbb nagyon káros az akváriumban. Az átlagos szobanövénytápokban ammóniavegyület vagy karbamid(ammóniára bomlik) a nitrogénforrás. Ez egy akváriumban leginkább algásít és mérgező a halaknak. És eleve nincs is szükség hozzáadott nitrogénre.

Amit többen használnak, az a fitohorm mikromax. Ez egy mezőgazdasági növénytáp, gazdaboltban kell keresni. Semmiféle nitrogén vagy foszfor nincs benne, csak mikroelemeket tartalmaz. A nagy kiszerelés miatt drágának tűnik, de kb. 200 Ft-ra jön ki az éves adagja.És itt is irtak rola.

[link]

2013. júl. 15. 20:48
 43/60 anonim ***** válasza:
Hiszek neked, én egy kertészeti telepen melózok, 13 éve, itt is van műtrágya keverés, nem a fitohormnál a tulaj fiai nagy Eddások a kamaszkori cimboráim, ezt elhiheted nem akváriumba való egy kertészeti műtrágya amit NPK felvétel gyorsítására forgalmaznak, főleg az alacsony micro elem tartalmu trágyák mellé folyékony állaga miatt lombtrágya illetve tápoldatként használható, mondjuk egy ferticare 10-5-28 mellé tökéletes, abba csak magnézium van.
2013. júl. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:

Én,ismerem a műtrágya keverést, NEM, merném használni akváriumban, Nem arra találták ki, nem arra való.


A neten keringhet sok minden, de ha gondolod holnap reggel bemegyek az üzembe hazafelé melóból és megkérdezem őket.

Bár nem hiszem hogy értenének az akvarisztikához.

2013. júl. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 A kérdező kommentje:
ezért ne is vedd kekeckedésnek mert gondoltam hogy ebben benne vagy hiszen olyanokat irtál hogy néha pilláztam :D.DE most zárjunk ki minden tápot meg mindent mert csak szerintem most bezavar a témánkba hogy nem tápoztam mert nem tudtam hogy kell ezért nem is használtam de akkor is ennyi volt.lehet hogy semmit nem ér a lávakö vagy tökmindegy milyen szüröanyag van benne nekem kell belenyulni a vizkémiába hogy jo legyen? MErt a sipo-nál olvastam olyanokat hogy ugy levette neki a nitrátot hogy még adagolni is kellett kicsit hogy legyen a növényeknek.De valaki sipo nélkül is ugy levitte ámul és bámul.Volt aki szat-ra volt aki a purigent ajálotta a növények miatt mert az nem veszi ki a fontos nyomelemeket.De volt erre is reagálás hogy ne kémiai szüréssel oldjuk meg a nitrát csökkentést hanem jo szürö anyag vizcsere növények stb....A java részét én is megcsináltam kivéve a profibb szüröanyagok de mégsem változott semmi.:(
2013. júl. 15. 20:59
 46/60 anonim ***** válasza:

Na az előbbi linkbe az akváriumomhoz betettem egy plusz képet, az egy összetevő, de azon a placcon 20 fajta másik műtrágya megfordult előtte markolók kezelik, karbamid, péti só. káli só, keserű só, kalcium nitrát kálium... stb 21 30-kor kiveszem a meghajtóról a képet.


Elvileg a siporaxnak van denitrifikációja a sera cég szerint, tehát alkalmas lehet anaerob folyamatokra, oxigén hiányos lebontása, gyakorlatban ez szerintem nem igazolt, az egészséges jól fejlődő növények veszik fel a nitrátot az viszont igen. Sőt az ammóniát is felveszik ha van elegendő nitrát a vízben, a micro elemek gyorsítják a folyamatot, és fontos a kálium is.


easy life profito, és carbo, többit felejtsd el.

Lehet a sziporaxnál némi esély, de a növények biztosak.

2013. júl. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:

Én megpróbálnék egy sera aquatan vízkezelőt, 20 nk a vizem ha adok hozzá helyből 13 nk lesz, köti az ammóniát is, így kevesebb nitrited lesz, abból kevesebb nitrátod.


Valamennyit ér a nitráttal szemben a siporax, de a növények hatásosabbak.

2013. júl. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 A kérdező kommentje:
Na azt kiprobálnám rég óta mármint az easy carbot de itt sopronba még nem is hallottak róla ezért is használom a liqui carbo-t.Viszont olyanról is hallottam hogy ha az összkemeénységet leakarod vinni ahhoz a karbonátkeménységhez is nyulni kellene amit meg ha leviszel instabillá válhat az aki.én összintén megmondva már gondolkodtam a hogy 4-5 forrás is van nálunk hogy megmérném a vizminőségüket és azt raknék az akiba csak nem tudom miket tartalmazhat még az a viz amit nem tudok mérni. pl vas réz ásványi anyagok stb.....
2013. júl. 15. 21:36
 49/60 anonim ***** válasza:

Nekem ennyiből meglát a tudományom, nem nagyon olvasgatok a neten, van egy tapasztalatom azt megosztom, alga mentes egészséges akváriumaim vannak.


Használok rendszeresen aquatant, világításba nálam a több csövesnél alap a sylvania grolux nappaliba az osram lumilux 865 csöve, 6500 kelvines, némi profitó carbo, ez mellett alacsony a nitrát, nekem is 200 literes van.


Ez több év alatt alakult ki, szűrőbe én is siporaxot használok, sokat tesztelgettem, méricskéltem, agyaltam rajta, most csak heti fél óra/ akvárium, metszés, metszés, erős áramlás minden akváriumba, talajporszívót nem használok, működik és jó minden, halam se pusztul csak a nagyon öregek hullanak el néha.


Felejts el minden netes hiedelmet, meg kétes találmányt, és nem kell 20 féle táp sem.

2013. júl. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:

"4-5 forrás is van nálunk hogy megmérném a vizminőségüket és azt raknék az akiba csak nem tudom miket tartalmazhat "


Ne tedd ez velősebb téma lenne kibogozni, nem szabad, rengetegen ráfaragnak.

2013. júl. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!