Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » ötlet? Vagy tipp illetve...

Lala6 kérdése:

ötlet? Vagy tipp illetve segitséget kérnék mi a gond?

Figyelt kérdés
készitettem egy diy szűrőt 200-as pvc-böl a földtöl az aki tetejéig érö oldalpolcos nyitott szűrőt.Kb 4-hónapja üzemel lávakövel szivaccsal és agyag granulátummal.Hasznos térfogat kb 26-28l és egy eléggé tulnépesitett 200l-es akit szür egy 1000l/h belsövel amire még szeretnék szürést csinálni ilyen 5l-es tescos ioncserélt vizes flakonbol.De az a gondom a teszt szerint a jelegi állapotban 100mg/l a nitrátszint és nem megy lejjebb probáltam szat-ot is de semmiigazábol ekkora diy-nak kezdenie kellene valamit a nitráttal nem? Válaszokat elöre is köszönöm.

#állat #akvarisztika #nitrát #halak #diy szürö #vizkémia
2013. júl. 15. 17:16
1 2 3 4 5 6
 31/60 A kérdező kommentje:
tápnak Tetra Plant PlantaMin-t fitohorm mikromax-ot neptun liqui carbo folyékony co2 és zselatinos co2 6 palack-ot.
2013. júl. 15. 20:13
 32/60 Pendulum92 ***** válasza:
Akkor mérd meg azt az ásványvizet, ha az 0-t mutat, akkor a csapvízzel van a baj. Ha ez bebizonyosodik, marad az én verzióm, mint írtad sok a valliznériád, és még úgy is nagy a nitrát. Nem etetsz túl amúgy? Onnan jön általában még a nitrát.
2013. júl. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
"fitohorm " itt van mellettem a gyára, abba lesz nitrát mérd meg azt is.
2013. júl. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 A kérdező kommentje:
igazábol napi 1-szer töb lépcsöben mármint hogy kis adagokat beszorok megvárom mig megeszik utánna ujabb ki adagok igy kb 10-15 percig etetek mert azért vannak páran.
2013. júl. 15. 20:18
 35/60 A kérdező kommentje:
meegmérem :)
2013. júl. 15. 20:18
 36/60 anonim ***** válasza:
fitohorm tápok azok kertészeti tápok, a nitrát hordozóként van benne, nem kevés só is van.
2013. júl. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 A kérdező kommentje:
namost az a gondom hogy igy 20*-os higitás mellett is annyira erősen szinez hogy nem tudom leolvasni a skálát.
2013. júl. 15. 20:22
 38/60 A kérdező kommentje:
sok akvarista forumon olvastam hogy nagyon jo eredménnyel használják én 20*-os higitás mellett napi 3ml-t rakok a vizbe.
2013. júl. 15. 20:25
 39/60 anonim ***** válasza:

Felejtsd el a fitohorm tápot, van egy hangár, egy nagy beton placc, oda viszik a kamionok az ömlesztett mütrágyát , rakodó gépek öntik a tartályokba az összetevőket, kálcium nitrát, kálium sulfát, ammónium nitrát, keserű só(magnézium stb) utánna abból megy tovább az egész.


Kertészeti, nem akváriumi használatra van, kertészetbe jó, én is használom, lombtrágyát és tápoldatban is.

2013. júl. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 A kérdező kommentje:
értem hiszek is neked és félre ne értsd nem is kötekedés képpen mondom de evvel a szürövel mikor nem tápoztam csak mü növények voltak akkor is ennyi volt a nitrát ezért nem is gondoltam a tápokra hanem a szürö anyagra vagy hogy más sebességre kelleném állítani a szivattyút mert komolyan meg se mozdult a nitrát pedig már nem létsz a növényektöl halat annyira dúsak ezért is váltottam élö növényekre hátha segitenek.
2013. júl. 15. 20:38
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!