Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » ötlet? Vagy tipp illetve...

Lala6 kérdése:

ötlet? Vagy tipp illetve segitséget kérnék mi a gond?

Figyelt kérdés
készitettem egy diy szűrőt 200-as pvc-böl a földtöl az aki tetejéig érö oldalpolcos nyitott szűrőt.Kb 4-hónapja üzemel lávakövel szivaccsal és agyag granulátummal.Hasznos térfogat kb 26-28l és egy eléggé tulnépesitett 200l-es akit szür egy 1000l/h belsövel amire még szeretnék szürést csinálni ilyen 5l-es tescos ioncserélt vizes flakonbol.De az a gondom a teszt szerint a jelegi állapotban 100mg/l a nitrátszint és nem megy lejjebb probáltam szat-ot is de semmiigazábol ekkora diy-nak kezdenie kellene valamit a nitráttal nem? Válaszokat elöre is köszönöm.

#állat #akvarisztika #nitrát #halak #diy szürö #vizkémia
2013. júl. 15. 17:16
1 2 3 4 5 6
 51/60 A kérdező kommentje:
Ok akkor az is felejtös de miket probáljak alacsony nitrátra most azt a futót beleraktam a szürőbe de itt nálunk semmit nem kapsz ami sera amugy hogyhogy nem szivatsz aljzatot csak érdeklödöm meg még annyi hogyha elhagyom a fitohorm-ot mennyi idö mire kiderül hogy javul a viz meg még mit probáljak a nitrát ellen minden érdekel.
2013. júl. 15. 22:15
 52/60 anonim ***** válasza:

Elvileg egy átlagos zöld tömegben 15-30 kg nitrogén/tonna van kb 1.5-3 % növény válogatja menyi, neked ha feltételezzük 16 gramm a nitrátod a vízben jelenleg akkor 528- 256 gramm növényt kell kimetszeni ehhez ami nem kevés, ha ehhez részlegesen cserélsz vizet azzal csökkented a nitrátod akkor ez a tömeg kevesebb.


Szerves trágya átlag 3% nitrogénnel rendelkezik, mondjuk egy 100 milis száraz táphoz felhígítva vízzel 200 gramm tápot kreálsz akkor az 6 gramm nitrátot termelhet, ez 37.5 mg/ litert tol a nitrát szinteden.


Bár este van, remélem nem írtam hülyeséget, de ha megetetsz egy nagy dobozos száraz kaját, az majdnem 40mg/liter nitrátot ad amit 200 gramm mondjuk vallisneria levél kimetszése farag le.


Helyből sokat kellene faragni, ezt csillapítsd vízcserével próbáld meg az aquatant, a szat gyanta is köthet nitrátot, bár írtad próbáltad.


Lényegében minél jobban kellene tuningolni a növényeket, a carbo nagyon jó hatással van.


A fitohormot írtad nem tudtad megmérni menyi nitrát van benne, idő kell az biztos hogy legyen valami.

2013. júl. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:

"amugy hogyhogy nem szivatsz aljzatot csak érdeklődöm" nem férek rendesen hozzá, van elől egy kis játszótér a harcsáknak de az tiszta, most már van benn 3 belső szűrő az össze szedi a koszt, a külső szűrő meg végzi a dolgát.


Az 54 literesembe is két belső szűrő van abba se szoktam soha porszívózni, nem is volt soha ilyenem, itt hallottam először hogy létezik ilyen, 85-től elvoltam nélküle akkor nem újítok, lehet hogy jó, én még nem használtam soha, a 70 literesembe jó erős házi belső van abba se használok.

2013. júl. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 Pendulum92 ***** válasza:
Először is a vízcserét tudod csinálni, ami gyorsan segít. A szűrőbe tett növény csak pár hét alatt fejti ki a hatását, viszont hosszútávon lent tartja a nitrátot. Próbálj minél több tövet bezsúfolni tő osztással majd(felvagdosod)
2013. júl. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 Platypus ***** válasza:

A siporax bizonyos esetekben valóban képes nitrátbontásra, de csak és kizárólag az ammóniabontás rovására. Onnan tudom, hogy már sikerült összehoznom, igaz hamisított sipoval. Túl sokáig nem nyúltam a szűrőhöz, nagyon lefojtódott, és amikor szétszedtem, kékesfekete elszíneződés volt a sipo belsejében. Ez pedig a nitrátbontó bacik színe. Jellegzetes mocsárszaguk is van mellé. Az ammónia és nitritbontó bacik sárgásbarnák és csak egy kis vízszaguk van.

Elvileg a SZAT gyantának ki kéne szednie a nitrátot. Ha a vízben is ott van, akkor ajánlott használni. Azért szokták leszólni, mert egyesek úgy hiszik, vízcsere helyett ez a varázsszer. Írtad hogy már kipróbáltál valamit, az pontosan milyen gyanta volt? A purigen nem nitrátot köt, de még csak nem is ammóniát, hanem jóval nagyobb méretű szerves vegyületeket. Ezért nem is árt a szervetlen tápanyagoknak, így a nitrátnak sem.

2013. júl. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 A kérdező kommentje:
bocsi skacok most tudok csak reagálni örülök hogy ennyien beszélük erröl a nitrát dologrol szat-gyanzát amit használtam sima szat volt amit sós vizben kellett regenerálni de irták hogy semmijen jotékony hatással nincs a növényekre mert kiveszi a növényektöl a hasznos tápanyagot többek között ezért is hagytam abba.Az tény hogy olyan volt a viz mint az üveg de azon kivül semmi a nitrát szint is maradt.Nálam ha vizet cserélek ami 50mg/l nitrátot tartalmaz a vizcser után egyböl másnap harmadnap és következö héten a vizcsere elöt megmérem semmi változás mindig 100mg/l a nitrát pedig volt hogy csak 2 db hal volt benne akkor is mindig ennyiezért is idegesit a dolog.
2013. júl. 16. 17:07
 57/60 A kérdező kommentje:
még annyi hogy irtátok hogy a sok növény segitene namos szerintem elég sok a növény hangsulyozom szerintem ezért nem is értem miért ilyen magas pedig havonyta levágom öket az aki felének magasságára de 1 honap múlva már nyeshetek megit föleg az eggyik fajtát ami igaz nem tudom micsoda de az rohadtul nö pedig csak 3 szálam volt belőlle cirka 3 honapja.
2013. júl. 16. 17:12
 58/60 A kérdező kommentje:
ja még 1 kisérleti kérdés ? ugye a tesztem szerint a desztilált viz 0 nitrátszintet mutat.Hogyha én ebbe öntök a bekevert fitohorm-bol akkor annak nitrátot kellene mutatni ha mondjuk 0.5ml-t belerakok.többet nem raknék mert ugye erösen szinez és igy megint nem tudnám leolvasni a szinskálát.
2013. júl. 16. 17:25
 59/60 A kérdező kommentje:
bocsi az ioncserélt viz 0 elirtam előbb.
2013. júl. 16. 17:27
 60/60 A kérdező kommentje:
megcsináltam a tesztet én ugye 200l-hez adok 4ml-t.Az 500ml ioncserélt vizhez adtam 0.1ml fitohormot ugyan abbol amit az akiba öntök a nitrát 0.remélem értelmes volt a teszt de lehet hülyeség amit csináltam.
2013. júl. 16. 17:40
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!