Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elég kis kezdő akváriumtartó...

Elég kis kezdő akváriumtartó vagyok! Az van, h a Guppim megszült, viszont egyetlen egy kishalat tudtam megmenteni, viszont nincs még 1 akváriumim. Hogyan tudnám életben tartani?

Figyelt kérdés

#guppi #kezdő akvarista #Guppi szaporítás
2013. szept. 6. 21:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"kezdő akvaristáknak a Guppikat írták mindenhol"


Viszont elég helytelenül azt valahogy mindenhol lehagyják, hogy rövid időn belül gondot jelent a túlszaporodás, és sok fejtörés okoz az embernek, mit kezdjen a szaporulattal.


A guppik akváriumban is ugyanúgy szülnek, mint a természetben, tehát nagyságrendekkel többet, mint amennyi megéri a felnőtt kort.

A természet belekalkulálja a szelekciót, ami egy akváriumban közel sem olyan erős.

Ráadásul 1-2 generáció után ott a beltenyészet, a leromlott génállomány, stb.


Nagy élmény a szülés, és kezdő akvaristának jó megtapasztalni ezt az élményt, de sok hátránya is van. Pláne, ha kicsi az akvárium , és nincs benne nagyobb hal, ami ritkítaná őket. Pillanatok alatt túlterhelődik a víz , és az egész állományt megmérgezheted ezzel, hiszen a szűrőnek véges a kapacitása.


Egy szó mint száz, ha néhány szülésen túl vagy, és már nem hat rád az újdonság erejével, és a hely is kicsi, akkor érdemes csak hímeket tartani. Azok kisebbek is, (nem terhelik annyira a vizet) színesebbek, változatosabbak, és nem szaporodnak.


Szóval ha kezdőnek kéne guppit ajánlani, részemről először mindenképpen kizárólag hímeket ajánlanék.

2013. szept. 7. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Kezdtenek megteszi a befőtes üveg, vödör de lehet kapni fillérekért 5 literes aksit vagy elletőt [link]

ami azért stílusosabb megoldás. Guppiknál a beltenyészet később tényleg gondot fog jelenteni.

2013. szept. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Semmilyen korban nem jó a befőttesüveg.
2013. szept. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszoka!110 literes az akváriumom,abba összesen hány halat tarthatok?Azt olvastam 1cm halra 1 liter vizet ajánlanak... az esélye,h a többi kishalnak is ez lesz a sorsa,de nem akarok állatkínzó lenni,talán az lesz,h a lányokat,ha tudom elajándékozom.Igen a beltenyészetről olvastam,ezt sem szeretném,meg fogom találni a legjobb megoldást!
2013. szept. 7. 11:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!