Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kis akvában egy hal a vízminős...

Kis akvában egy hal a vízminőség miatt nem nő meg. De ha valaki csinál egy hiper-szuper vízcserélő rendszert hozzá, akkor megnő?

Figyelt kérdés
Szerintem ugyanúgy nem.

2013. szept. 25. 15:49
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
Az anci most 100 literben van, kaptam már 5-6 éve, épp a nagysága miatt adtak túl rajta anno.
2013. szept. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 YourDestiny ***** válasza:
Nem megfelelően tágas helyen úgyse érik el a kifejlett méretüket.
2013. szept. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:

Nem nő meg, és nem a vízminőség miatt.

Ezt hívják bonszáj nevelésnek. A kis térfogat miatt "besült" fejletlen marad a hal.

2013. szept. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 Pendulum92 ***** válasza:
A bonsai az teljesen más. Ott fizikailag és a metszés miatt nem nő meg a növény. Egy halnál pedig ilyen nincs. Ez egy tévhit.
2013. szept. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 Pendulum92 ***** válasza:
Szerintetek látja a hal, ó hogy kicsi a helyem, nem növök meg? :D Ti is megnőttök 1 négyzetméteres szobában is, ha a mozgásotok biztosított(nem sorvadnak el az izmaitok).
2013. szept. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 Pendulum92 ***** válasza:
Az első kommentemnél még félreértettem a kérdést. Igen, ha kis akváriumban megfelelőek a vízértékek, nem stresszeled, megfelelő táplálékot kap, ugyanúgy megnő.
2013. szept. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

Elég abszurdan hangzik, de lehet, hogy mégis látja.

A tengeri halaknál olvasom mindig pl hogy tengerben 30 centisre nőnek, fogságban meg 8 centire max. De mért, fogságban mindenképpen ammónia mérgezésben élnek? Ha valaki ott lakik a tenger mellett és minden nap hordja nekik a vödör vizet, akkor is? Szóval én nem tudom.

2013. szept. 26. 02:12
 18/32 Pendulum92 ***** válasza:
Lehet több paraméter is van, ami meghatározza a méretet, de önmagában az üvegbúra mérete nincs hatással a biológiára szerintem.
2013. szept. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 YourDestiny ***** válasza:
Saját példámból írom, hogy nem nőnek meg. Nálam a 140-esben a sügereim egy éves korukban megálltak a fejlődésben, ezenkívül a Sinkó könyv is (gondolom nem kell bemutatni senkinek a sügéresek bibliáját) említi, hogy nem megfelelő méretű helyen a halak megragadnak a fejlődésben. Hosszú ideig stagnáltak a halaim, a vízminőség felől nincs kétségem, stresszelve se voltak, meg lehetett simogatni a halakat, harapdálták az ujjam. Amióta átkerültek a 334 literesbe, elkezdtek tovább nőni, és nem kicsit.
2013. szept. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 Pendulum92 ***** válasza:

Viszont olyan példát is hallottam(itt nemrég), hogy 18 literesben az anci 9 centisre nőtt. Ha igaz ez az akvárium mérete határozza meg a hal méretét, akkor nem lehetne ellenpélda. Az én meglátásom az az, hogy több tényező is közrejátszik abban, hogy mekkora méretűre nőnek a halak.

Lehet, hogy egy fontos tényező épp az akvárium méretével van szoros kapcsolatban, de akkor sem maga az akvárium mérete a döntő, hanem amit az okoz.

Gondolj bele, egy panellakásban is ugyanakkorára nő az ember, meg egy 500 nm-es palotában is.

2013. szept. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!