Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő akváriumtulaj vagyok!...

Kezdő akváriumtulaj vagyok! Miért pipálnak vízcsere után a guppik?

Figyelt kérdés
6 éves nagyfiammal, kb fél hónapja üzemeltetünk egy 42 l-es akváriumot! Nagyon kezdők vagyunk! Sokat olvasgattam a témában, és szeretném jól csinálni! Egy nagy hibát már elkövettünk, nem vártunk 1 hetet, hogy beérjen a víz, mielőtt beletettük a halakat! Bár 3/4 ed részben ozmó viz került bele, a csapvízbe pedig tettem tetra aquasafe-t! Guppik vannak benne, két szifó, két algaevó, két blackmolly! Eheim pickup 60 szűrőnk van, és talán kicsi!? Illetve tegnap alváshoz kicsit lejjebb csavartuk a szűrőt, reggelre pipáltak a halak! Gondolom nem szabad letekerni! Köszönöm a segítséget!
2014. nov. 17. 10:51
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

KINT VAN A FŰTŐ TETEJE!! gyorsan nyomd le, forralod a vizet!


A tetejében van a termosztát, víz alatt kell lennie.

Mérj egy hőfokot, és hűtsd vissza a vizet.

2014. nov. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

Hú,de jó szemed van,tényleg,őt el is felejtettem! Ő egyedül van,és ráadásul ,ha jól tudom,ő rajhal! Őt megörököltük,pontosabban a fiam hozta haza,vele indult az egész!ő egy túlélő hős!

A szűrő dobozára30-60 liter van írva!

Ma mentünk volna guppi nőstényeket venni,hogy ne hajszolják agyon ezt a szerencsétlent,de akkor nemmegyünk!

Ha így maradnak a halak,akkor elpusztulnak,vagy csak nekem lesz sok dolgom velük,esetleggyakori vízcsere,takarítás?

2014. nov. 17. 11:23
 13/33 A kérdező kommentje:

Van hőmérő is, 26 fokos a víz,gyakran ellenőrzöm!

Az előbb elmaradt,nem fröcsög a víz,a kis szeleppel csak állítani tudok rajta,a szűrő szája,amin a buborékok jönnek ki,víz alatt van! Leírás alapján szereltük be,azzal biztosan nincs gond! Az segít,ha veszek ma egy levegőztetőt is?

2014. nov. 17. 11:32
 14/33 anonim ***** válasza:

Ha a levegőztető alatt légpumpára gondolsz,akkor nem nagyon,inkább nagyobb szűrő segítene sokat.

A legjobb,ha l/h 10-szerese az akvárium térfogatának,tehát neked olyan szűrő a legmegfelelőbb,ami minimum 400 l/h.

Az is fontos,hogy nagy legyen a szűrő térfogata,mert akkor több jótékony baktérium tud megtelepedni,benne,amik lebontják a láthatatlan és nagyon veszélyes ammóniát nitritté,még ez is mérgező,a nitritet pedig nitráttá,ami már csak akkor mérgező,ha nagyobb mértékben van jelen.

2014. nov. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

[link]



Ez van a szűrő dobozán! Ha nagyobb szűrőt veszek,az még hangosabb lesz? Gyerekszobában van az akvárium,egy 4 és egy 6 éves gyereknél! Talán zavarná is őket!

2014. nov. 17. 12:03
 16/33 A kérdező kommentje:
Bárhol olvasom,mindenhol 60 literig jó ez a szűrő! Akkor mégis érdemes a nagyobbat venni,erre sem lehet adni?
2014. nov. 17. 12:11
 17/33 anonim ***** válasza:

Engem konkrétan az érdekelne, hogy középkemény csapvizet igénylő halakhoz miért használsz ozmo vizet. És hogy eddig is ezt használtatok-e és milyen arányban.


Az lesz itt az alapbaj, hogy nincs beállva az akvárium biológiai szűrése és vészesen túl van telepítve. A boltosnak meg akkor se higgy, ha kérdez! Tudod, a szakirodalommal és az internetes névtelenekkel szemben, neki haszna van abból, ha minél több hülyeséget rád sóz. Egy ekkora akvárium max. 6-7 hím(!) guppit bír el.


Egy hét "várakozás" édeskevés ahhoz, hogy beálljon a nitrogénkörfogás az akváriumban. Ahhoz több hét + valamilyen ammóniaforrás szükséges. Mivel nincs biológiai szűrésetek, így most az történik, hogy a halaitok a saját ürülékükben fuldoklanak. Mivel duplaannyi halad van, mint amennyit az akvárium bírna, biológiai szűrésed viszont nincsen, ha minden így marad, ebből pusztulás lesz.

Két dolgot tehetsz:

- visszaviszed az összes halat és szépen, nyugodtan elölről kezded az egészet: bejáratod rendesen az akváriumot, aztán telepítesz csak halakat.

- visszaviszel a hím guppikon kívül mindent (szifó, algaevő, molly, zebra dánió tényleg sokkal nagyobb akváriumot igényel), napi részleges vízcserékkel megpróbálod a halálos érték alatt tartani az ammóniát, később a nitritet és reméled a legjobbakat. Mivel van ammóniaforrásod (halak), a nitrifikáló baktériumok is előbb utóbb megjelennek és beáll a biológiai körforgás.


A szűrő méretének és a hangjának semmi köze nincs egymáshoz, emiatt ne aggódj! :)

2014. nov. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

Nekem az Aquael fan 2-esnek semmi hangja sincs.Nem buborékokat fúj,hanem csak fodrozza a víz felszínét,így is jut elegendő oxigén az akváriumba.

Amúgy szoktad csinálni a részleges vízcserét?

Itt az én akváriumom: https://www.youtube.com/watch?v=TZXp5MXxzxQ

A jobb oldalon látható a fan 2-es.Nem hallani semmi hangot,csak hallgasd meg.

2014. nov. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
Pécsen lakunk,itt iszonyú kemény a víz! Az ozmóvizet is a boltos javasolta!😳
2014. nov. 17. 12:36
 20/33 A kérdező kommentje:

Porszívóval,vagy bármi mással nem tudom kipucolni az alját?

Gondolom, ha a kakit ki tudnám szedni,javulna a helyzet! Azóta egyébbként nem pipálnak,sőt!

2014. nov. 17. 12:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!